Προς το περιεχόμενο

Origin - πλατφόρμα διανομής παιχνιδιών της ΕΑ


pasxa_axsap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να ρωτησω εχω λογαριασμο στο origin και εχω το fifa 13.Υπαρχει καποιος τροιπος το παιχνιδι να το δωσω σε φιλο που εχει αλλο λογαριασμο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα θα ειθελα να ροτισο κατι εχω εγκαταστισι το origin στο pc και παιζω το Β3 με το λογαριασμο και το προφίλ ενος φυλου σιμερα αγορασα το Β4 και ειπα να κανο δικομου λογαριασμο οταν λιπον εγραψα το email μου λεει Αυτή η διεύθυνση email έχει ήδη καταχωριστεί. πως γινετε αφου δεν ειχα ποτε email δικομου στο origin??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα θα ειθελα να ροτισο κατι εχω εγκαταστισι το origin στο pc και παιζω το Β3 με το λογαριασμο και το προφίλ ενος φυλου σιμερα αγορασα το Β4 και ειπα να κανο δικομου λογαριασμο οταν λιπον εγραψα το email μου λεει Αυτή η διεύθυνση email έχει ήδη καταχωριστεί. πως γινετε αφου δεν ειχα ποτε email δικομου στο origin??????

είχες στην ΕΑ λογικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα. Θελω να παρω το fifa 16 και θελω να ρωτησω αν γινεται να το εγκαταστησω σε 2 διαφορετικα pc με διαφορετικες ip και να παιζει μια ο ενας και μια ο αλλος. γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.

θα συνδέεται κάθε φορά όμως 1 χρήστης για να παίζει.

Δεν έχει σημασία η ip κλπ,δεν κλειδώνει κάτι.

Στον ίδιο λογαριασμό θα το έχεις το παιχνίδι αλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα θα ειθελα να ροτισο κατι εχω εγκαταστισι το origin στο pc και παιζω το Β3 με το λογαριασμο και το προφίλ ενος φυλου σιμερα αγορασα το Β4 και ειπα να κανο δικομου λογαριασμο οταν λιπον εγραψα το email μου λεει Αυτή η διεύθυνση email έχει ήδη καταχωριστεί. πως γινετε αφου δεν ειχα ποτε email δικομου στο origin??????

Εύχομαι να τρολλάρεις με τέτοια ορθογραφία. Πραγματικά το εύχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω νεο pc και πηγα να βαλω  το origin για να εγκαταστησω το battlefield 3 που ειχα αγορασει απο την origin ηλεκτρονικα

κανω συνδεση και ενω συνδεομαι μου ζηταει κωδικο επιβεβαιωσης σε sms απο αγνωστο αριθμο τηλεφωνου

Δεν μπορω να συνδεθω ουτε στο ea.com γιατι παλι ενω παιρνει τον κωδικο βλεπει αγνωστο pc και ζηταει επιβεβαιωση απο sms παλι

Στα email μπαινω κανονικα, εκανα επιτυχως αλλαγη κωδικου στο origin με email αλλα δεν μπορω μπορω να συνδεθω για να  αλλαξω τον τροπο επιβαβαιωσης ασφαλειας απο sms σε email η να κανω αλλαγη ρυθμισεων στο λογαριασμο μου γιατι για οτιδηποτε εξακολουθει κ ζηταει επιβαιβεωση sms

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα λυθηκε το προβλημα -συνδεθηκα με τον advisor της ΕΑ και μου εβγαλε off το security verification απο SMS και αφου συνδεθηκα το γυρισα σε email verification

BF3 ξανα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Guys με είχαν μπανάρει λανθασμένα από το BF3 τον Μάιο με false report για multihack ( μην αρχίσετε τις ειρωνείες, hacker δεν ήμουν και δε θα γίνω ποτέ δεν ειμαι 10 χρονών  ). Έπαιζα ένα βραδάκι σε έναν γερμανικό σερβερ ήταν low skill και δε το είχα πάρει χαμπάρει κάνοντας εγώ σκορ 34-4 άρχισαν να γράφουν οι π@π@ρες hacker hacker κλπ, δεν έδωσα σημασία, τελείωσε ο αγώνας και την επομένη μέρα που πήγα να ξαναπαίξω δε με άφηνε το παιχνίδι .Σε επικοινωνία που είχα με το punkbuster απαντούσαν σαν ηλίθιοι λέγοντας μου ότι και δίκιο να έχω δεν υπάρχει τρόπος να το ερευνήσουν ακόμη και αν το πρόγραμμα τους έδωσε λάθος report !

 

Πλέον δεν απαντάνε ούτε στα μηνύματα στο punkbuster

 

Τι μπορώ να κάνω, μπορεί η EA να με βοηθήσει; Για το παιχνίδι πια δε με ενδιαφέρει, δε πρόκεται να ξαναπάρει λεφτά η Ε Α από μένα, το πρόβλημα είναι ότι μερικοί σερβερ σε BAd company 2 και BF4 με kickaρουν επειδή βλέπουν το BF3 ban... γίνεται να κάνω κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys με είχαν μπανάρει λανθασμένα από το BF3 τον Μάιο με false report για multihack ( μην αρχίσετε τις ειρωνείες, hacker δεν ήμουν και δε θα γίνω ποτέ δεν ειμαι 10 χρονών  ). Έπαιζα ένα βραδάκι σε έναν γερμανικό σερβερ ήταν low skill και δε το είχα πάρει χαμπάρει κάνοντας εγώ σκορ 34-4 άρχισαν να γράφουν οι π@π@ρες hacker hacker κλπ, δεν έδωσα σημασία, τελείωσε ο αγώνας και την επομένη μέρα που πήγα να ξαναπαίξω δε με άφηνε το παιχνίδι .Σε επικοινωνία που είχα με το punkbuster απαντούσαν σαν ηλίθιοι λέγοντας μου ότι και δίκιο να έχω δεν υπάρχει τρόπος να το ερευνήσουν ακόμη και αν το πρόγραμμα τους έδωσε λάθος report !

 

Πλέον δεν απαντάνε ούτε στα μηνύματα στο punkbuster

 

Τι μπορώ να κάνω, μπορεί η EA να με βοηθήσει; Για το παιχνίδι πια δε με ενδιαφέρει, δε πρόκεται να ξαναπάρει λεφτά η Ε Α από μένα, το πρόβλημα είναι ότι μερικοί σερβερ σε BAd company 2 και BF4 με kickaρουν επειδή βλέπουν το BF3 ban... γίνεται να κάνω κάτι;

hacker..δώσε μας το origin ID σου να δούμε κάτι..

Γιατί για να κλειδώσει ολόκληρο το account;Πόσα πια reports έφαγες;

σα να πέρασε κάπως ο καιρός από τον Μάιο..ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...