Προς το περιεχόμενο

Sony PlayStation 3 Slim 12gb - £119.99 Amazon.co.uk


tigersgate6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως έχω την καλύτερη γνώμη για το αμαζον,έχω πάρει απο τηλεόραση μέχρι μπαταρίες απο εκεί και πάντα ήταν στην καλύτερη τιμή απο ότι εδώ,άψογη εξυπηρέτηση και πολύ γρήγορες αποστολές.Δυστυχως δεν έχουμε κάποιο κατάστημα σαν το αμαζον εδώ ώστε να μην δίνω τα λεφτά μου στους αγγλαρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Eγω την εμπειρια μου απο το αμαζον ειπα. Δεν ειμαι ουτε παμπλικ ουτε πλαισιο φανμποι, κι ουτε ψωνιζω απο εκει μια και ειμαι και εκτος ελλαδας εδω και χρονια. 

Γιατι βραζετε στο ζουμι σας δεν μπορω να καταλαβω και βγαζετε αμεσως συμπερασματα. 

Περιμενα για το μονιτορ αυτο οπως ειπα 35 ημερες, shit happens as you know, αλλα απ οτι φαινεται πρεπει να βαφτισετε καποιον ημιμαθη και ασχετο για να εχετε το δικιο εσεις. 

:unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα είσαι ημιμαθής και άσχετος, αλλά με τη στατιστική :)

 

Έκανες μια και μοναδική παραγγελία από το site του Αμαζον (δε διευκρίνισες αν πωλητής ήταν το ίδιο το Αμαζον ή τρίτος αλλά φευ), σου πήγε στραβά, έκλεισες το λογαριασμό σου και συμβουλεύεις τον κόσμο να μείνει μακριά.

 

Το στατιστικό σου δείγμα έχει ι έχει ασάφειες: ποιος πουλούσε, διαθέσιμο ήταν 35 μέρες από τον ίδιο ή από άλλους (η σελίδα βγάζει πάντα αυτόν που έχει διαθεσιμότητα, όχι αυτόν που αγόρασες εκτός κι αν πας από το link στο order history σου) αλλά και αυτές να εξαλείψεις έχει ένα βασικό πρόβλημα: έχει πολλαπλότητα 1 !!

 

Συνεπώς το συμπέρασμα που βγάζεις είναι αυθαίρετο και παραπλανητικό και ορθώς οι υπόλοιποι εδώ σε διορθώνουν. Γιατί αν συμπεριλάβεις στο δείγμα σου και τις εμπειρίες τρίτων που έχουν καταγραφεί στο φόρουμ (και δεν είναι όλες θετικές ξέρεις) το συμπέρασμά σου θα αλλάξει άρδην.

 

Από τη μεριά μου λοιπόν θα σου συνιστούσα κοιτάς που και που και το Αμαζον όταν ψάχνεις κάτι να αγοράσεις online και ειδικά αν το βρεις dispatched & sold by Amazon σε συμφέρουσα τιμή να μη διστάσεις να ξαναφτιάξεις λογαριασμό και να το αγοράσεις. Οι πιθανότητες είναι σοβαρά υπέρ του να μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που αγόρασες έλεγε

 

1)dispatched & sold by Amazon?

2)in stock?

 

 

 

αν δεν ελεγε κάτι απο τα δύο. τότε μάθε να διαβάζεις.

 

αν τα έλεγε και τα δύο τότε είσαι 1 στις 1.000 περιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο τα καλύτερα μπορώ να πω για το amazon.

Απο καθυστερήσεις παίζει πάντα τα Χριστουγεννα λόγω φόρτου των ταχυδρομείων, όλο τον υπόλοιπο καιρό μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιά φορά που είχα πάρει απο άμαζον (ναι από το ίδιο μαγαζί όχι από τρίτους) είχα πραγγείλει έναν AMD FX 6100 μία 7770 και ένα pc case.

 

Και μάντεψε, χάθηκε η παραγγελία πριν την παραλάβω. Και οι άνθωποι με συνοπτικές διαδικασίες αφού μου είπαν να περιμένω 4 μέρες μήπως έρθουν, μου στείλαν άλλα κομμάτια με πακέτο express το οποίο παρέλαβα την αμέσως επόμενη εργάσιμη.

 

Αν αυτό δεν είναι επαγγελματισμός τότε τι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω την εμπειρια μου απο το αμαζον ειπα. Δεν ειμαι ουτε παμπλικ ουτε πλαισιο φανμποι, κι ουτε ψωνιζω απο εκει μια και ειμαι και εκτος ελλαδας εδω και χρονια. 

Γιατι βραζετε στο ζουμι σας δεν μπορω να καταλαβω και βγαζετε αμεσως συμπερασματα. 

Περιμενα για το μονιτορ αυτο οπως ειπα 35 ημερες, shit happens as you know, αλλα απ οτι φαινεται πρεπει να βαφτισετε καποιον ημιμαθη και ασχετο για να εχετε το δικιο εσεις. 

:unsure:

 

Οταν υπαρχει για το εν λογω καταστημα ενα feedback χιλιαδων αγορων μονο απο τα παιδια εδω μεσα, και ειναι 100% ευχαριστημενοι ολοι, τι περιμενεις δηλαδη, να παρουμε στα σοβαρα ενα μεμονωμενο και ατεκμηριωτο ποστ? Πετας ενα πυροτεχνημα χωρις να παραθετεις στοιχεια οπως σου ειπε και ο frap. Ολοι ξερουμε εδω μεσα οτι οταν παρουσιαζεται προβλημα, το αμαζον ειναι κατι παραπανω απο κυριοι και σε εξυπηρετουν ακομα και αν δεν ειναι δικο τους το λαθος. Μπηκες καθολου στον κοπο να μιλησεις μαζι τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...