Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το εχουν φτιαξει οπως πρεπει και οχι αρπα κολλα θα το τιμησω (αλλα οχι καλοκαιριατικα το elite ειναι χειμωνιατικο παιχνιδι :P). Ασε που θα εχουν βγαλει και αλλο update μεχρι τοτε οποτε για κανα 20ρικο μια χαρα θα ειναι το horizons.

 

Και στο βιντεακι παλι το FDL ποζαρει :D

 

 

Δεν το εχω ξεκινησει το update ακομα αλλα 8.4GB ειναι παρα πολλα ρε συ....Το παιχνιδι τωρα πιανει 6-7GB τι σκατα βαλανε???Μηπως στο κατεβαζει παλι ολοκληρο????

 

13.9 GBs ειναι το παιχνιδι σε μενα (base only, οχι Horizons). Και επισης κατεβαζει 8.4GBs update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

13.9 GBs ειναι το παιχνιδι σε μενα (base only, οχι Horizons). Και επισης κατεβαζει 8.4GBs update

 

 

Χμμμ επειδη το συζητουσαμε πριν απο καιρο στο frontier forum, έχεις και τους 2 client μεσα (32 και 64). Πρεπει να επιλεξεις το 32 και μετα απο τα settings να το κανεις uninstall (παντα μεσα απο το launcher του elite).

 

Τσεκαρε και ss απο το pc μου φρεσκια φρεσκια ;)

 

elite_zpsvtvzdbnl.jpg

 

Και μετα το update

 

elite2_zpsalaue0gz.jpg

 

 

Εχουν τη κακη συνηθεια να τα ξαναχωνουν ολα απο την αρχη....Πρακτικα για ουτε 2GB κατεβασαμε 8,5....

Επεξ/σία από DeiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα το update πηγε στα 16.5GBs απο 13.9GBs. Και ειχες δικιο, ειχα βασικα 3 clients. Στον φακελο 'Products' ειχα αυτα:

  • COMBAT_TUTORIAL_DEMO : 1.55 GBs
  • elite-dangerous-64 : 8.24 GBs
  • FORC-FDEV-D-1010 : 6.72 GBs

Εκανα uninstall το demo και το 32bit και τωρα ειμαι στα 8.25 GBs. To steam τα βαζει ολα μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μου έλειψε το διάστημα κι έπαιξα πάλι το Elite μετά από καιρό.

Έβαλα και το Horizons και πρέπει να δώσω μισό μύριο για να ξεκινήσω (!) στον Dweller για να δω τι lasers / power distributors μπορεί να φτιάξει.

 

Μου αρέσει που με φωνάζουν Core Dynamics (Vulture) Golf Hotel Oscar (GHO) όταν μου μιλάνε οι σταθμοί πια. :P

 

Πλακίτσα έχει και το SRV, αλλά έχουν βάλει πάλι ένα σωρό πράγματα για μάζεμα...

 

Edit: Επίσης μου αρέσει που έχουμε νέο τρόπο να κάνουμε τις αποστολές και που το Nav Beacon είναι χρήσιμο εκτός του να παρκάρουμε και να σκοτώνουμε όποιον κοιτάει το cargo hold μας. :P

 

Edit 2: Μου έκανε και εντύπωση, αλλά ήταν αναμενόμενο ότι στο silent mode για smuggling, ο ελεγκτής με ψάχνει που χάθηκα από το ραντάρ.

 

Edit 3: So that's what's going on lately. :P

 

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/4vli2x/eli5_can_someone_provide_a_summary_for_all_the/

 

Κι ένας στόλος που μαζεύτηκε για να πάει στο Jaques.

 

 

gLvuNmb.jpg

 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

August Exodus - A Jaunt to Jaques

 

Aν κι εγώ παίζω solo (δεν έχω ώρα για να παίρνω πάλι λεφτά επειδή κάποιος έχει κ_βλες να με λιώσει στο PvP χωρίς να θέλω, δεν παίζω συνέχεια άλλωστε) και είμαι μόνο bounty hunting το AI, μου αρέσει να βλέπω ότι γίνονται τέτοια με την community, μακάρι να ζωντανέψει περισσότερο το σύμπαν του Elite με κάτι τέτοια. :)

 

edit:

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν δεν το πας για full grind, είναι καλό για να ηρεμείς (ειδικά μετά το Overwatch).

 

Επίσης για μουσική και ειδήσεις / διαφημίσεις (fanmade), ακούμε και το Radio Sidewinder

 

Edit: Επίσης, μην ασχοληθείτε με το Powerplay, δεν αξίζει. Oι Engineers του Horizons είναι πιο καλοί, αλλά έχουν πολύ RNG. Εγώ γενικά πηγαίνω "ήσυχα" να μαζέψω για Federal Assault Ship και να αφήσω κάπου το Vulture και μετά βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είναι διαφορετικά και στο στυλ τους και στο gameplay τους.

 

Τι ακριβώς θες / περιμένεις από ένα space game, μπας και μπορέσουμε να σε κατευθύνουμε κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει η εξερευνηση πολυ, δεν μου πολυαρεσει να πρεπει ντε και καλα να συνεργαστω με αλλους online. Για το Elite dangerous ψηνομουν αλλα ψαχνοντας ειδα πολλους να λενε οτι μετα απο λιγο γινεται βαρετο σε αντιθεση με το eve, Ενα αρνητικο του eve ειναι η συνδρομη. Δεν ξερω, θελω ενα παιχνιδι να με κρατησει αρκετο καιρο αλλα να μην χρειαζεται ντε και καλα να παιζω ατελειωτες ωρες καθε μερα για να ανεβασω skills, δεν υπαρχει χρονος για κατι τετοιο, θελω να μπορω να ασχοληθω οποτε εχω χρονο (2 ωρες το βραδυ τις βρισκω ανετα). Δεν ξερω αν απαντησα αλλα μαλλον προς το elite πρεπει να παω διαβαζοντας αυτα που γραφω τωρα! Χαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...