Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

https://imgur.com/a/xDrXx

 

Μώλις εφτασα Sag A, αξιζει ολες αυτες τι ωρες. Πραγματικα Απισευτο ταξιδι, και συνεχιζω για neutron fields explortation.

 

 

Safe trips Commanders

 

 

 

End of Transmission

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδον 1 μηνας ειναι που εχει περασει για το ταξιδι στο κεντρο του Γαλαξια. Τωρα πια ειμαι ηδη στα μισα για την επιστροφη μου πισω στο πολιτισμο. Η επιστροφη μπορω να πω, πως ειναι λιγο κουραστικη, δεν περιμενω να δω κατι απλα μονο το ποσα credits θα βγαλω απο αυτο το ταξιδι και αν τελικα εγινα elite ή οχι. Overall μεχρι στιγμης ηταν πολυ καλη εμπερια οταν ειδικα σκεφτεσαι οτι βρισκεσαι  κοντα στο κεντρο του γαλαξια και οτι κι αν σου συμβει απο το πιο απλο μπορει να ειναι μοιραιο, το κανει ακομη πιο ελκυστικο. Κανα 2 φορες τα χρειστηκα να πω την αληθεια σε καποια Neutron stars και σε μια Βlack Hole (ηθελα να κανω και τον Indiana jones τρομαρα μου) αλλα ευτυχως ολα καλα εχωντας προετοιμαστει για τετοιου ειδους βλακειες :P  

 Πιστευω οτι μεχρι τη Κυριακη πλεον θα ειμαι πισω και θα ξεκινησω τη μαχη με τους Thargoids.

 

Αν χρειαστει καποιος πληροφοριες σχετικα με προετοιμασια σκαφους για exploration και συντεταγμενες για το που θα βρει τα Neutron fields που μπορει να κανει grind για λεφτα ρωτειστε ελευθερα.

 

End of transmission

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 13 ΩΡΕΣ (χτες) κάψιμο επέστρεψα από το exploration trip.

Έχουμε και λέμε καταρχήν πήρα μερικά achievements, έγινα allied με federal, και έβγαλα 155 million credits.Παντως η ανταμοιβή για όλο αυτό το ταξίδι νομίζω ήταν λίγη. Σε αυτό το διάστημα αν έκανα trade θα έβγαζα τα τριπλάσια. Δυστυχώς δεν έγινα elite, αλλά pioneer κάπου 30%.

Τώρα μπροστά έχει να πάρω μέρος. Στις αποστολές και μάχες με thargoids.

Πάντως αν κάποιος δεν έχει κάψα να πάει sag A, δεν αξίζει να φάει τόσες ώρες σε exploration με τόσο μικρή ανταμοιβή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 μήνες τωρα έχασα λιγο τη μπαλλά με τους Thargoids, μπορει κάποιος να μου πει τι πρεπει να κανουμε σαν community goal και γενικα σε τι φαση ειναι τωρα? Δλδ αν πετυχω κανενα thargoid να του τη πεσω η θα με φαει λαχανο πριν καν πατησω fire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν έχω τσεκάρει τα CGs που έχουμε τώρα. Thargoids για μάχη εμφανίζονται στα δικά τους signals. Θες anti-Thargoid όπλα που τους κατεβάζουν τις ασπίδες (ή θωράκιση; Δεν θυμάμαι, δεν τους έχω αντιμετωπίσει) και βγαίνουν μερικές καρδιές που πρέπει να καταστρέψεις γιατί κάνουν heal. Όσο προχωράει η μάχη, αλλάζει και τις επιθέσεις σαν Raid Boss ή κάτι τέτοιο.

 

Kαλό είναι να πας με wing αν θες να καταστρέψεις Thargoid.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το τσίμπησα και γω το game.. Καμια σύμβουλη στον αρχάριο;;

Τι χειριστήριο έχεις; Κάνε τα tutorial missions να συνηθίσεις λίγο και να δοκιμάσουμε να παίξουμε μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το τσίμπησα και γω το game.. Καμια σύμβουλη στον αρχάριο;;

 

Παλιό τόπικ στο Reddit που βοηθάει.

 

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/5k9n6j/welcome_to_elite_dangerous_christmas_pilots_heres/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα και γω το game.. Καμια σύμβουλη στον αρχάριο;;

Σκέφτομαι να το πάρω και εγώ. Αξίζει για casual gaming ή θέλει άπειρο κάψιμο? παίζει με joystick? έχω ένα παλιό Saitek που κάθεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...