Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο το video θα σε βάλει στο πνεύμα στο πως πρέπει να κινηθείς στην αρχή του game

φυσικά εσύ θα ξεκινήσεις από το training, και μόλις νιώσεις έτοιμος και πας στο κυρίως game παίξε στο solo για αρχή

και εγώ τώρα το πήρα στα sales το game και αυτο το video με βοήθησε

 

https://www.youtube.com/watch?v=cyII7yw2sN0&t=71s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μήπως είσαι οριακά από hardware και ζεσταίνεται το εργαλείο και σου κλίνει το game ?

τρέξε το real temp πριν ξεκινήσεις το game και άστο στο background και μετά το crash τσέκαρε max θερμοκρασίες για να εισαι σίγουρος

 

Δεν μου κρασαρει το παιχνιδι...το καμει minimized και συνεχιζει να τρεχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ είναι ιός-κακόβουλο λογισμικό το είχα και γω στο project cars  

αν θυμαμαι έστρωσε όταν έτρεξα Ccleaner και Unhack me 

και δεν ξαναμπήκα από το main pc σε τσοντοsite,ταινιοsite piratebay και σια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχ δεν μπαίνω σε τέτοια απο το PC......

Και το κάνει μόνο σε αυτό!!!!!

 

Το πρόβλημα λύθηκε.

Υπάρχουν αναφορές για τέτοια bug.

Εγώ ακολούθησα το post #2 απο εδώ:

https://steamcommunity.com/app/359320/discussions/0/133256758580679564/

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγορασα κι εγω. Το commander pack στα 20 ευρώ απο το steam. Τωρα κατεβαινει. Με xbox 360 χειριστήριο και keyboard επιπλεον θα μπορεσω να παιξω κανονικα? Μπορει να αγορασω αργότερα hotas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βιντεο παραπανω με του 360 το χειριστηριο το παιζει.Φαινεται να παλευεται.Πλακιτσα εχει,αν και δε ξερω με το grinding τι παιζει.Το παρακανει το παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βιντεο παραπανω με του 360 το χειριστηριο το παιζει.Φαινεται να παλευεται.Πλακιτσα εχει,αν και δε ξερω με το grinding τι παιζει.Το παρακανει το παιχνιδι?

 

Μονο το exploration φτανει...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα,

 

το πηρα κα γω απο steam και μετα τις γιορτες θα ξεκινησω. 

 

ειμαι αναμεσα σε 2 χειριστηρια, εσεις που ειστε παλιοι ποιο απο τα 2 προτεινετε?

 

https://www.skroutz.gr/s/47826/Thrustmaster-T-Flight-Stick-X-PC-PS3.html

 

ή

https://www.skroutz.gr/s/57905/Thrustmaster-T-Flight-Hotas-X.html

 

χρειαζομαι λιγο τα φωτα σας, καθως ειναι η πρωτη φορα που θα ασχοληθω με τετοιο παιχνιδι.

 

P.S θα παιζω στο oculus rift 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδα το βιντεο πανω,εκανα τα tutorial ολα (μονο το advanced combat δε καταφερα,οταν μου την επεφταν μαζεμενοι 3 :P ) και επαιξα λιγο σολο για να πιασω τη δουλεια με το supercruise(μου φαινεται το πιο δυσκολο) ενω εκανα και ενα mission με deliver data.

Το solo play ομως δεν εχει ιδιαιτερο νοημα εφοσον δεν εχει campaign.

Να μπω σε open play τωρα?

Εν τω μεταξυ παλευα να κανω dock και εφαγα fine γιατι εν τελει ειχα παει σε λαθος dock.Τοσο ευκολα τα τρως? :D

Να σημειωσω οτι παιζεται ανετα το παιχνιδι με controller.

Περα απο τα driving,ειναι το πρωτο game που με χειριστηριο δε με εκανε να το γυρισω σε πληκτρολογιο και ποντικι (πχ witcher,shadow of war κτλ τα ξεκιναγα με χειριστηριο αλλα μου την εσπαγαν στο τελος).

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο Open η διαφορά είναι ότι έχει και players να πετάνε (βλέπεις τετράγωνα που είναι κενά στο κέντρο), που...μπορεί να στην πέσουν ή απλά κάνουν την δικιά τους ζωή, δεν αλλάζει κάπως αλλώς.

Είναι γενικά ένα μεγάλo sandbox. To story είναι πιο πολύ στο background, υπάρχει, αλλά προχωράει αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.Ναι πρεπει να ειναι απολαυση με VR.Η 24αρα μου,μου φανηκε λιγη για το παιχνιδι.Πιστευω θελει η μεγαλη οθονη η 3πλο setup για να το ευχαριστηθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Στο Open η διαφορά είναι ότι έχει και players να πετάνε (βλέπεις τετράγωνα που είναι κενά στο κέντρο), που...μπορεί να στην πέσουν ή απλά κάνουν την δικιά τους ζωή, δεν αλλάζει κάπως αλλώς.

Είναι γενικά ένα μεγάλo sandbox. To story είναι πιο πολύ στο background, υπάρχει, αλλά προχωράει αργά.

Ναι το καταλαβα οτι αυτο ειναι το open,απλα να μη τρωω στο σολο χρονο για να grindαρω,ενω μπορω να το κανω στο open και να τα μαζεψω εκει.Νομιζω εχω προετοιμαστει για να βγω στο κοσμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικά αποστολές για combat, βολεύει να είσαι με wing (αν έχεις το Horizons), είναι σαν party σε RPG.

Το πρόβλημα του Open (για μένα), είναι πως μπορεί να σου κάτσει ο άλλος με το σούπερ-engineered σκάφος που δεν ψοφάει σε PvP και επειδή έχει κ@βλες να σου διαλύσει το δικό σου και να σε στείλει αρκετά $$$ πίσω (σε μένα είναι κάτι μύρια), οπότε μπαίνω solo και πάω με τον δικό μου ρυθμό.

Πάντως έχω διαβάσει και πολλές ωραίες ιστορίες για το Open, γιατί εκτός των κακών υπάρχουν και καλά πράγματα γενικά, roleplayers, κλπ και δεν ξέρεις σε τι θα τύχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...