Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, kpins είπε

Θα ειναι σα το αυτοκολλητο του φιλου εννοεις

Ναι, εννοώ ότι έχουν περάσει αρκετά δέματα με το βέλγικο, χωρίς μα σταματήσουν στο τελωνείο, αλλά υπήρξε και αυτό το περιστατικό, το οποίο πρέπει να προβληματίζει όλους μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα και καλη εβδομαδα,

μια διευκρίνιση,πηρα ενα κινητο απο banggood με priority line, το κινητο εφτασε και στο σα'ι'τ  στα ελτα γραφει:

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ)

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

το θεμα ειναι πως δεν ειδα ειδοποίηση στην πόρτα(απο τις καμερες στην εισοδο ο ταχυδρομος δεν κρατουσε δεμα,μονο λογαριασμους ο που%^$@ς),

να το ζητησω στο ταχυδρομειο?

ειναι και λιγο αργόσχολοι στο ταχυδρομείο και αν δεν πας με ειδοποίηση σε γραφουν κανονοικα.

Ευχαριστω.

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δέμα σου φαίνεται ότι προωθήθηκε για παράδοση το μεσημέρι της ΠΑ (12.41) και δεδομένου ότι ο ταχυδρόμος δεν δουλεύει ΣΚ, θα το φέρει μάλλον σήμερα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί βρίζεις τον ταχυδρόμο επειδή εσύ δεν μπορείς να διαβάσεις σωστά τα παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, makfil είπε

Το δέμα σου φαίνεται ότι προωθήθηκε για παράδοση το μεσημέρι της ΠΑ (12.41) και δεδομένου ότι ο ταχυδρόμος δεν δουλεύει ΣΚ, θα το φέρει μάλλον σήμερα.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί βρίζεις τον ταχυδρόμο επειδή εσύ δεν μπορείς να διαβάσεις σωστά τα παραπάνω.

οκ ευχαριστω,

υποτίθεται τον βριζω επειδη φερνει λογαριασμους,σαφος και δεν ειναι ο ανθρωπος υπευθυνος για τους λογαριασμους!Ηταν αστειάκι ...

και παλι ευχαριστω για την διευκρινιση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosxristou είπε

οκ ευχαριστω,

υποτίθεται τον βριζω επειδη φερνει λογαριασμους,σαφος και δεν ειναι ο ανθρωπος υπευθυνος για τους λογαριασμους!Ηταν αστειάκι ...

και παλι ευχαριστω για την διευκρινιση.

Εγώ συνήθως πάω και τα παίρνω, μόλις δω ότι έχουν φτάσει στο ταχυδρομείο.Με το tracking number

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ΕΛΤΑ μου έβγαλε μύνημα:

ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ PAYPAL ή ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ή ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΑΓΟΡΑΣ

Ξέρετε το email που χρειάζεται να στείλω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, markoskerass είπε

Καλησπέρα! Μια βοήθεια.

Τι κάνω εδώ? 

59723eac534d12448c9f467341c6d3e9.png

Ενημέρωσε κιόλας, αν είναι εύκολο, από που έγινε η αγορά και με τι τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Questioner είπε

Ενημέρωσε κιόλας, αν είναι εύκολο, από που έγινε η αγορά και με τι τρόπο.

Από gearbest, πληρωσα με την καρτα μεσω paypal και με PostNL για μεταφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί δεν μου ζητάνε απόδειξη αγοράς? Είναι οθόνη κινητού απο Aliexpress 20,69 με τα έξοδα αποστολής.

Πέρασε ελεύθερα λέτε? Έχει ήδη 1 μήνα Ελλάδα και περιμένει μην μου το χρεώσουν όσο θέλουν και πέριμενω μήνες πάλι για αναδασμολόγηση... :angry:

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα,στο θεμα τωρα εκτος απο banggood που μεχρι τωρα ειναι ασφαλες η gearbest με το καινούριο priority line ειναι ασφαλες ?

(κοιταξα πισω καμια 10αρια σελιδες αλλα δεν το βρηκα να αναφερεται καπου πιθανον να υπαρχει αλλα δεν το βρηκα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...