Προς το περιεχόμενο

Dexter Season 8


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι περιμενατε δηλαδη; Να πεθανει καποιος βασικος χαρακτηρας; Αυτη την καραμελα οτι δεν εγινε τιποτα καλο την εχω βαρεθει. Αν δειτε προσεκτικα το επεισοδιο θα δειτε οτι εγιναν αρκετα πραγματα

 

Νομιζω οτι η βογκελ παιζει με τον ντεξτερ. Προβλεπω οτι στο τελος τον ντεξτερ δεν θα τον πιασει η αστυνομια, δεν θα πεθανει αλλα θα σταματησει να ειναι serial killer με τελευταιο φονο την δημιουργο του. Η ντεμπ να παει να πνιγει

 

 

edit: Σε αυτο το επεισοδιο δεν μου αρεσαν καποια πλανα. Μαζι με την φωτογραφια ηταν σαν να ειμασταν σε αλλη σειρα. Μολις τωρα ειδα οτι το σκηνοθετησε ο michael c.hall

Επεξ/σία από gavros10
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 609
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευτυχώς που υπάρχει και αυτή γιατί κατά τα άλλα το επεισόδιο δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκίες που δημιούργησε το πρώτο . Ειδικά η συζήτηση περι what if των αδερφών Μόργκαν ηταν επιπέδου σαπουνόπερας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπάρχει και αυτή γιατί κατά τα άλλα το επεισόδιο δεν ανταποκριθηκε στις προσδοκίες που δημιούργησε το πρώτο .

 

Στις ποιές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ήταν κακό.

 

Μου αρέσει (κάπως) αυτό που κάνουν με την Deb, και η Bagel Doc (ή πώς-την-λένε) έχει επιβλητική παρουσία (αλλά πετάει μπούρδες).

 

Για τελευταία season, η σκέψη να γυρίσουν με κάποιο τρόπο πίσω στις ρίζες του Dexter και να έχουν αρκετό fan service (ακόμα και όταν είναι ψιλο-γελοίο) δεν είναι κακή.

 

Πάντως περνούν μια βαριά ατμόσφαιρα (όσο αφορά Deb και Dexter) και ότι δεν υπάρχει happy end σε αυτό.

Με χαμηλές πλέον προσδοκίες και χωρίς να παίρνω τοις μετρητοίς το σενάριο, δεν περνάω και άσχημα :) 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα μια θεωρια η οποια ειναι λιγο εως πολυ stretched αλλα προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο...

 

 

Η τυπισσα η ψυχολογος, επειδη καν μπαμ οτι ειναι manipulative οσο δεν παει, δεν αποκλειεται να ειναι αυτη που να κουραρε τον Μπραιαν , τον αδερφο του Ντεξτερ και μεσω αυτης να εμαθε για τον Ντεξτερ τον ιδιο. Ειπε οτι ασχολειται (αυτη)με child psychopathy και οτι "τσεκαρε" παντα τον Ντεξτερ απο μακρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα μια θεωρια η οποια ειναι λιγο εως πολυ stretched αλλα προσωπικα πιστευω οτι δεν ειναι και τοσο...

 

 

Η τυπισσα η ψυχολογος, επειδη καν μπαμ οτι ειναι manipulative οσο δεν παει, δεν αποκλειεται να ειναι αυτη που να κουραρε τον Μπραιαν , τον αδερφο του Ντεξτερ και μεσω αυτης να εμαθε για τον Ντεξτερ τον ιδιο. Ειπε οτι ασχολειται (αυτη)με child psychopathy και οτι "τσεκαρε" παντα τον Ντεξτερ απο μακρια.

 

 

 

Δεν ειναι απιθανο παντως να εχει μπει και πιο παλια στην ζωη του απο αποσταση. Αν δεν κανω λαθος ο ντεξτερ δεν την εχει ρωτησει ευθεως αν τον παρακολουθουσε ολα αυτα τα χρονια. Η βογκελ παντως λεει συχνα οτι τον ξερει. Τι ξερει; τον ανθρωπο που εφτιαξε τοτε ή τον ντεξτερ μεχρι και σημερα επειδη τον παρακολουθουσε; Το σεναριο με τον αδερφο του μου μοιαζει περιεργο μιας και εγινε στην 1η σεζον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους βρήκα χρόνο και είδα το πρώτο επεισόδιο. Μου φάνηκαν μουδιασμένοι όλοι οι ηθοποιοί. Το επεισόδιο προβλέψιμο. Επίσης η γριά και η προφορά της με ξενερωνουν τρελά. Περιμένω μεγαλύτερα προβλήματα για τον Dexter από ότι μια γριά απ' την Αγγλία.

 

Υ.Γ Κάτι μου λέει οτι έπρεπε να το τελειώσουν στην 7η.

 

Αποστολή από το ST25i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει ολα τα επεισοδια μεσα σε 2 μηνες και δε το χορταινα ειδικα τις 3 πρωτες σεζον  (η δευτερη καλυτερη απο ολες- ο μαυρος και η Λειλα ολα τα λεφτα)

Τα 2 αυτα επεισοδια δεν ξερω γιατι μου φαινονται αδιαφορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις πρώτες σκηνές του δεύτερου επεισοδίου στην σκηνή 

όπου γίνεται ο φόνος με την σακούλα

παίζει ένα τραγούδι το οποίο το έχουμε ξανά ακούσει στο λοστ στην καταπακτή του desmond :)

 

τώρα στο θέμα μας η νευροψυχίατρος ή ότι είναι πολύ αθώα το παίζει και ήρεμη λέτε να του παίξει καμία μαλακία αυτή στον dexter

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...