Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να πω την αμαρτία μου το 2 το κατέβασα κόπια αλλά δεν ήξερα τον τίτλο και την εταιρεία. Το 3 preorder με κλειστά τα μάτια και μια δόση ντροπής γιατί νιώθω τύψεις που δεν πλήρωσα το 2 τέτοια παιχνιδάρα που ήταν.

 

Καλά μην αγχώνεσαι... Μπορείς να το αγοράσεις και τώρα το 2ο για ένα δεύτερο walkthrough  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απ' ότι είχαν πει Hurin, είναι το τελευταίο της τριλογίας.

 

Δεν βλέπω το λόγο να μας δώσουν 36 διαφορετικούς συσχτισμούς δυνάμεων αν δεν το συνεχίσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Witcher 4 δε θα υπάρχει. Το 3 είναι το τελευταίο. Απ'όσο ξέρω δεν έχουν πει κάτι ούτε για spin- off. Όσο για το γιατί να έχει τόσους πολλούς συνδυασμούς τέλους, γιατί να ΜΗΝ έχει αντιρωτώ εγώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς θα δοθεί ιδιαίτερη προσοχή στην επιλογές κατά την διάρκεια του game ώστε κάθε μια να επηρεάζει το τέλος διαφορετικά και όχι good or bad path. Ελπίζω να συνεχίσουν οι επιλογές να έχουν reaction time και να μην φαίνεται ξεκάθαρα το τι ακριβώς πρόκειται να επακολουθήσει. Γενικά τα παλικαρια το πάνε έτσι ώστε να ντρέπονται οι υπόλοιποι να βγάζουν rpg imho as always.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπα, εγώ με elves είχα πάει πρώτη φορά αφού δεν περίμενα να έχει neutral. Και αυτό γιατί πιο πολύ "καλά" έβρισκα τα elves.

Όμως και αυτά και οι order of the Flaming Rose είχαν και τα καλά τους και τα κακά τους, οπότε δεν υπήρχε "good guys", "bad guys", όπως δεν υπάρχουν και στο Warhammer FB / 40k νομίζω. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

The Witcher 3: Wild Hunt Will Be A Single Player Game Only, CDPR Explains Multiple Endings

Great news for all The Witcher fans as CDPR confirmed that the third and last part of Geralt’s adventures will be a single player game only, and that the company does not intend to add any kind of multiplayer modes at all.

That was revealed in an interview with Forbes. As CD Projekt stated:

 

“The game will be an epic, story driven, single player, open world RPG experience. We strongly feel that this final saga of Geralt has no place for meaningful multiplayer.”

 

One of the key features of The Witcher 3: Wild Hunt is its multiple endings, however those endings may not be what you have in mind.

According to Forbes, The Witcher 3 will feature three main epilogues, however there will be a number of summaries, describing what the player has achieved. In other words, the endings that CDPR advertised are not ‘real’ endings with cut-scenes, graphics and glorious visuals. Given that they are summaries, they will be most probably be similar to the text/image summaries of Dragon Age and Mass Effect 3.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

The Witcher 3: Wild Hunt – New Details Emerge From EDGE’s Cover

EDGE magazine had an extensive cover for CD Projekt RED’s third part in the The Witcher series, in which it revealed some new information about it. According to the magazine, CD Projekt RED aims for a 30fps experience on consoles, and will include a ‘Witcher sense’ that will be similar to Batman’s detective mode.

 

The Witcher 3: Wild Hunt is planned for a 2014 release on PC, PS4 and other next-generation consoles. The fact that CDPR targets for an 30fps experience proves that next-gen consoles may not be as powerful as some may think.

 

The Witcher 3: Wild Hunt EDGE Details:

-There will be no overt tutorial instead mechanics will gradually be introduced.

-Combat system now has dodge in order to be closer to the pirouettes found in the books.

-Geralt can choose to execute or spare bandits, though he can loot them either way.

-They are targeting 30fps on console.

-Geralt will change his stance according to the task he is faced with e.g. wary if surrounded by a pack of monsters.

-They added Witcher sense similar to Batman’s Detective mode so you can see weak points on monsters like The Fiend’s lungs, or outside of battle to re create events like tracking a murderer.

-Main storyline is 40-50hrs, and another 40-50 in the open world.

-No “Fedex Quests.”

-Choice and consequence will ripple across the world.

-Don’t want to build a sandbox experience, storytelling is still the main goal.

-Some locations: Skellige: Nordic-style archipelago, Slavic-like No Mans Land and city of Novigrad.

-Geralt can jump. In-house motion capturing, though the horse was done somewhere else.

3308mk2.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένουμε πως και πως.

 

Απ'τα ελάχιστα παιχνίδια που εχω τιμήσει οικονομικά την εταιρεία "παραγωγής", δίχως να το εχω μετανιώσει λεπτό. (αν εξαιρέσουμε καποια θεματάκια με το 2 που λύθηκαν γρήγορα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 ειχε σοβαρα προβληματα στο gameplay και στον ελεγχο του χαρακτηρα. Ακομα και τα bugs δεν ηταν ολα ωραια και ροδινα. Εχω κολλησει στο δευτερο κομματι της μαχης της Vergen και δεν λεει να κανει trigger το cut scene για να περασω στο επομενο επιπεδο. Αφαιρουν πολλους ποντους απο το τελικο αποτελεσμα ολα αυτα τα προβληματα. Σιγουρα υπαρχουν πολλα περιθωρια βελτιωσης για το 3. Ελπιζω σε ποιο ελευθερη κινηση και σχεδον πληρης εξαλειψη των "αορατων" τοιχων. Αυτο και μονο θα βελτιωσει το παιχνιδι πολυ περισσοτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...