Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία μιας και θα έχει Dx11, δεν θα έχει και τις προβληματικές σκιές..

 

 

Και θα έχει και τις πεταλούδες σε HD.

 

Είναι win-win situation :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η σειρά αυτή μ' άρεσε πάρα πολύ. Ειδικά το 1ο. Το έπαιζα για ένα μήνα και τα Σαββατοκύριακα χτύπαγα 8ωρα. 

Όταν έπαιξα το Witcher 2 απογοητεύτηκα, γιατί ήταν πολύ μικρό και σ' αυτά τα παιχνίδια μ' αρέσει να τα κάνω όλα. Να βρίσκω καινούργια σπαθιά, να έχω καλύτερη πανοπλία, να εξερευνώ και τα σχετικά. Παρ' όλα αυτά το 2ο ήταν αρκετά μικρότερο του 1ου δεδομένου ότι έπαιζα πολύ περισσότερο το 1ο.

Τα γραφικά δε με ενδιαφέρουν, γιατί δεν έχω την απαραίτητη κάρτα για να τα διακρίνω. Ελπίζω μόνο να μην έχει τις απαιτήσεις του Crysis 3 από θέμα GPU, γιατί ήθελα να το αγοράσω, αλλά δεν είχα καλή κάρτα γραφικών.

 

Προτιμώ το Witcher να το παίζω για μήνες. Τρομερή ιστορία πάντως. Το 1ο με κράταγε στη τσίτα, το 2ο όχι τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά αυτή μ' άρεσε πάρα πολύ. Ειδικά το 1ο. Το έπαιζα για ένα μήνα και τα Σαββατοκύριακα χτύπαγα 8ωρα. 

 

Όταν έπαιξα το Witcher 2 απογοητεύτηκα, γιατί ήταν πολύ μικρό και σ' αυτά τα παιχνίδια μ' αρέσει να τα κάνω όλα. Να βρίσκω καινούργια σπαθιά, να έχω καλύτερη πανοπλία, να εξερευνώ και τα σχετικά. Παρ' όλα αυτά το 2ο ήταν αρκετά μικρότερο του 1ου δεδομένου ότι έπαιζα πολύ περισσότερο το 1ο.

 

Τα γραφικά δε με ενδιαφέρουν, γιατί δεν έχω την απαραίτητη κάρτα για να τα διακρίνω. Ελπίζω μόνο να μην έχει τις απαιτήσεις του Crysis 3 από θέμα GPU, γιατί ήθελα να το αγοράσω, αλλά δεν είχα καλή κάρτα γραφικών.

 

Προτιμώ το Witcher να το παίζω για μήνες. Τρομερή ιστορία πάντως. Το 1ο με κράταγε στη τσίτα, το 2ο όχι τόσο.

 

Νομιζω οτι αδικεις το Witcher 2 ως προς τη διαρκεια. Ειναι ενα παιχνιδι που θες κατα μεσο ορο 35 ωρες για να το τελειωσεις χωρις να υπολογισουμε το εναλλακτικο path.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αδικεις το Witcher 2 ως προς τη διαρκεια. Ειναι ενα παιχνιδι που θες κατα μεσο ορο 35 ωρες για να το τελειωσεις χωρις να υπολογισουμε το εναλλακτικο path.

Το θεωρώ μικρό συκγρίνοντας το με το The Witcher 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35? σαν πάρα πολλές δε λες;

Οχι, με μια γρηγορη ματια στο net το Witcher 2 εχει 35 ωρες παιχνιδιου κατα μεσο ορο. Η enhanced edition μπορει να ανεβαζει το νουμερο με το extra περιεχομενο που προσθετει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παίξεις μία φορά, με την οποία βλέπεις στην καλύτερη το 75% του παιχνιδιού, ναί μπορεί να σου φανεί μικρότερο.

 

Το παιχνίδι όμως θέλει οπωσδήποτε να το παίξεις 2 φορές, για να δείς και το path που δεν είδες τη πρώτη φορά.

 

Στο σύνολο είναι μεγαλύτερη εμπειρία από το Witcher 1.

 

Καί τις 2 φορές που το τερμάτισα, ο χρόνος μου ήταν κάπου στις 30 ώρες για το κάθε playthrough. Προσωπικά μου φάνηκε πολύ πιό πλούσιο από το Witcher 1, το οποίο επίσης τερμάτισα 2 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να παίξω κανένα παιχνίδι δυο φορές. Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά όταν το τερμάτισα παίζοντας τα περισσότερα side quest αναρωτήθηκα για τη διάρκειά του. Τελοσπάντων, να πω ότι αυτή η σειρά είναι η μόνη που καθόμουν και διάβαζα τους διαλόγους και απάνταγα αναλόγως. Στο skyrim και mass effect 3 πάταγα το skip, δεν άντεχα βαριόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...