Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, καλό θα είναι να έχεις παίξει και τα 2 προηγούμενα (πάνω από 1 φορά, μάλιστα) για έχεις πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

 

Φυσικά, απόλαυση (ελπίζουμε πως) θα είναι έτσι κι αλλιώς το παιγνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα το 2 αλλα ξεκιναει απο καπου που ειχε μεινει και μου αφηνει σεναριακες αποριες ..

ή θα προσαρμοστω στην συνεχεια ?

 

καλο δεν θα ηταν να επεζα και το 1 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα το 2 αλλα ξεκιναει απο καπου που ειχε μεινει και μου αφηνει σεναριακες αποριες ..

Κι εγώ το άρχισα χωρίς να έχω παίξει το 1 και δεν είχε σεναριακά κενά..... Εκτός, φυσικά, από τους βασικούς χαρακτήρες που τους γνωρίζεις γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή δεν νομίζω να προλάβω να το παίξω (έχουνε άλλα παιχνίδια προτεραιότητα :P ) μήπως υπάρχει πουθενά κανένα βίντεο ή καμια σελίδα που να λέει την Ιστορία για να πάρω μια ιδέα?
Να διαβάσω δηλαδή περίπου τι γίνεται και να μπω στο κλίμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή δεν νομίζω να προλάβω να το παίξω (έχουνε άλλα παιχνίδια προτεραιότητα :P ) μήπως υπάρχει πουθενά κανένα βίντεο ή καμια σελίδα που να λέει την Ιστορία για να πάρω μια ιδέα?

Να διαβάσω δηλαδή περίπου τι γίνεται και να μπω στο κλίμα....

Δεν ξέρω για αυτό που ζητάς, αλλά υπάρχουν τα βιβλία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη σειρά συστείνεται να την ξεκινήσει κάποιος από την αρχή, από το Witcher 1, διότι αν και σε κάθε παιχνίδι οι περιπετειες του Geralt μπορούν να θεωρηθούν ως ένα βαθμό ανεξάρτητες μεταξύ τους, η κεντρική ιστορία δεν είναι.

 

Η ιστορία του Witcher στα παιχνίδια ξεκινά από εκεί που τελειώνει στα βιβλία: Με το θάνατο του Geralt.

 

Ο πρωταγωνιστής σκοτώθηκε στα βιβλία και για κάποιο λόγο στο Witcher 1 επανήλθε στον κόσμο μας. Αν και ο Witcher, μπλέκει σε χίλιες δυό περιπέτειες, το κύριο μυστήριο της σειράς αφορά το γιατί επέστρεψε στο κόσμο μας, τί απέγιναν αγαπημένα του πρόσωπα, πού βρισκόταν όσο καιρό έλειπε και ποιός ή τί ευθύνεται γι'αυτό.

 

Όποιος θέλει να μπεί στο κλίμα, προλαβαίνει άνετα να παίξει τα Witcher 1 και 2 μέχρι να βγεί το 3.

 

Δεν έχει να κάνει μόνο με την ιστορία, αλλά και με το δέσιμο με συγκεκριμένους χαρακτήρες που εμφανίζονται σταθερά σε όλα τα παιχνίδια.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ επειδή δεν νομίζω να προλάβω να το παίξω (έχουνε άλλα παιχνίδια προτεραιότητα :P ) μήπως υπάρχει πουθενά κανένα βίντεο ή καμια σελίδα που να λέει την Ιστορία για να πάρω μια ιδέα?

Να διαβάσω δηλαδή περίπου τι γίνεται και να μπω στο κλίμα....

Έχω δεί το ποστ σου λίγο ετεροχρονισμένα όμως κάλιο αργά παρά ποτέ......

....το παρακάτω βίντεο θα σε βοηθήσει να μπεις στο νόημα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...