Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακριβώς μη φοβάσε τιποτα με GTX 770

 

η συγκεκριμένη στο Witcher 2

3kn8.jpg

 

χωρις το uber, σε 1080p βαράει και 80-90fps ολα τέρμα οποτε με τις κατάλληλες επιλογες στα graphic options δεν θα υπάρχει προβλημα στο Witcher 3 για 1080p/60fps ποσο μάλλον οταν ουσιαστικά μιλάμε για αναβαθμισμένη μηχανή του Witcher 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

My evga 780 ti sc says hello. ;)

Σοβαρά πάντως πιστεύω και εγώ οτι με 770 στα 1080p θα είσαι φουλ σε όλα στα 40 fps και τόσα frames ειναι πολύ καλά αρκεί να ειναι σχετικά σταθερά.

Γενική ερώτηση... Αν έχεις κάρτα με 2gb και το παιχνίδι χρειάζεται παραπάνω παίζει ρόλο η ταχύτητα της ram του PC αν ειναι στα 1600 ή στα 2400 MHz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με GTX 770 σε 1080p προτιμώ να ριξω κάποια πράματα για να εχω 60fps παρά να τα έχω ολα τερμα και να εχω 40fps. Για αυτο ειπα με τις κατάλληλες επιλογες στα graphic options. Οι pcαδες συνηθως την ανάλυση και το frame rate τα θεωρουνε σημαντικοτερα απο τις τέρμα ρυθμισεις των γραφικών σε αντιθεση με τους console developers. Tουλάχιστον στο pc έχεις επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ, άλλοι θα προτιμήσουν 30FPS με max details, άλλοι 60 με medium/high κλπ.Είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα και αυτό είναι το καλό με το PC, ότι έχεις επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα προτιμησω 30 fps με max details εφοσον το παιχνιδι ομως θα τρεχει σταθερα στα 30 fps σε περιπτωση που το pc που θα εχω τοτε δεν μποριε να το τρεξει με max settings 60 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μιλώντας, δεν ειναι αναγκη, για να πετύχεις 60fps, να έχεις ενα παιχνιδι σε medium-high ρυθμισεις. Μπορει απλά να τα έχεις τα περισσοτερα στο VH και απλώς να μην βάλεις δυο τρια φιλτρα ή πολύ anti aliasing και να παιζεις με 60fps. Eξαρταται βεβαια και απο την κάρτα γραφικών.

 

Επιπλέον μπορει μια επιλογη στα γραφικά οταν ειναι ενεργοποιημένη να σου τρώει δυσαναλογα πολλά frames σε σχέση με την οπτική βελτίωση που προσφέρει. E δεν αξιζει κατι που σου τρωει 15 frames και δεν προσφέρει κατι το φοβερο στα γραφικά του παιχνιδιου να το έχεις ενεργοποιημένο. Αυτό λέμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα δεν θα με πειράξουν τα 30fps, αρκεί να μην δω frame παρακάτω. Τότε είμαι ικανός να τα σπάσω όλα :P Αλλά η αλήθεια είναι θα προτιμήσω να κατεβάσω κάποια setting για να πάω 50-60 fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα εξαρτώνται, αν έχεις δώσει 300 ευρώ για μια κάρτα, δεν μπορείς να έχεις την απαίτηση να παίζεις maxed out και με 60FPS, οπότε λογικά δεν θα σε πειράξει αν κατεβάσεις τα details.Αν όμως έχει σκάσει μια 600άρα για GPU, θα σε πειράξει πολύ να ρίξεις τα settings..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειναι υποκειμενικα τα πραγματα, αλλα τα 60fps σε μια οθονη με 60hz ρυθμο ανανεωσης δεν εχουν καμμια σχεση με τα 30 αν καποιος ειναι εμπειρος και καταλαβαινει και την παραμικρη διαφορα. Ειναι πολυ πιο smooth και απολαυστικο ενα game οταν πιανει τα max hz ανανεωσης...και οπως ειπωθηκε, καποια settings σε ενα game μπορει να μην προσφερουν οπτικη βελτιωση και τσαμπα να καταναλωνουν πολλους πορους, οπως το ubersampling στο witcher 2 που εχει καποιες πολυ μικρες αλλαγες οι οποιες δεν παρατηρουνται κατα τη δειαρκεια εντονου gameplay κτλ. εκτος και αν

καποιος προτιμαει να καθεται και να θαυμαζει τα

γραφικα καθε τρεις και λιγο. γι αυτο και υπαρχουν και gpu με 500+€ για να τα τρεχουν ολα ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε δεν αντιλέγει κανείς(Εκτός από κάνα console peasant) ότι με 60 frames το παιχνίδι είναι πιο απολαυστικό, απλά το αν θες να θυσιάσεις τα καλύτερα textures ας πούμε για τα παραπάνω frames ή το αντίθετο.Όσο για το τελευταίο που λες Rowain..Δεν θα το 'λεγα :P Μάλλον οι 500-600άρες για GPU πάνε χαμένες αφού τα περισσότερα παιχνίδια είναι un-optimized και δεν τρέχουν ούτε σ' αυτές τζάμι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...