Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μήπως το downgrade έγινε λόγο Xbox? λέω τώρα εγώ... δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό...

 

Τoυ XBox 360 θα εννοείς ε,γιατί τα γραφικά του trailer τέτοιου επιπέδου ήταν. :P

 

Γενικά το youtube έχει θέματα τελευταία με την εικόνα,χαλάει ξαφνικά μετά ξαναφτιάχνει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θα βγει για Ps3/X360 το Witcher 3, μόνο για current-gen και PC.Το trailer ήταν από την έκδοση Ps4 για όσους αναρωτιούνται.

 

Άλλο λέμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν δεν ισχύει αυτό που είπες, κατά δεύτερον το trailer είναι από Ps4 το τελευταίο από ότι λέγεται γιατί δεν υπάρχει πουθενά αναφορά για PC.Με προβληματίζουν τα textures ομως όπως έγραψα, αν και τα συγκεκριμένα δείχνουν να είναι μη τελειωμένα ή δεν έγιναν σωστά rendered γιατί η ανάλυση τους είναι χειρότερη και από αυτά που μπορούσε να δείξει ένα Ps2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω ξαναπεί και σε άλλα νήματα, τα multiplatform games πλέων έτσι θα είναι! ογράφπνται με βάση τις δυνατότητες του xbox (πιο αδύναμη κονσόλα) και βγαίνουν σε ps4 και pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια ; Στο Witcher 2 γιατί δεν το είδαμε αυτό που λες ; Πέρα από τα controls δηλαδή που έδειχναν να είναι καλύτερα με X360 controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια ; Στο Witcher 2 γιατί δεν το είδαμε αυτό που λες ; Πέρα από τα controls δηλαδή που έδειχναν να είναι καλύτερα με X360 controller.

Γιατί το W2 είχε καλά γραφικά? απλά το έβγαλαν downgraded εξ αρχής.

 

Ενω τώρα άλλα δείξαν στην αρχή, άλλα στην έκθεση...

 

Ξεκαθαρίζω την θέση μου, πρόκειται για παιχνιδάρα όπως και να έχει, απλά είμαι αντίθετος στο μαζικο multiplatforming που πάνε να περάσουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το W2 είχε καλά γραφικά?

 

Daemonos μήπως έπαιξες το Witcher 2 κάνα δυο χρόνια μετά την κυκλοφορία του ή... στο 360?

Όταν πρωτοβγήκε ήταν από τους πιο τεχνικά εντυπωσιακούς third person τίτλους στο PC.

 

Σήμερα μπορεί να έχει χάσει λίγο την αίγλη του αλλά ακόμα υπάρχουν "next-gen" multiplat που δυσκολεύονται να το ξεπεράσουν σε γραφικά. Τι λέμε τώρα?  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το W2 είχε καλά γραφικά? απλά το έβγαλαν downgraded εξ αρχής.

 

Ενω τώρα άλλα δείξαν στην αρχή, άλλα στην έκθεση...

 

 

 

καλα ειμαστε σοβαροι? στο PC το Witcher 2 ειχε απειρως καλυτερα γραφικα σε σχεση με την 360 εκδοση του.Κανει μπαμ οτι βγηκε πρωτα στο PC και μετα για να το χωσουν στο xbox360 κατεβασαν κατα πολυ τα settings,αλλιως δε θα το τρεχε καθολου η κονσολα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπαιξα μεταγενέστερα οπότε έχετε δίκιοη άποψή μου είναι θολωμένη-οσο αναφορά τα γραφικά μόνο. παρόλα αυτά το downgrade εξακολουθώ να πιστεύω οτι έγινε για λόγους συμβατότητας xbox ( αν όντος έγινε downgrade ) γιατί βγήκε η Projekt red και το αρνήθηκε...


καλα ειμαστε σοβαροι? στο PC το Witcher 2 ειχε απειρως καλυτερα γραφικα σε σχεση με την 360 εκδοση του.Κανει μπαμ οτι βγηκε πρωτα στο PC και μετα για να το χωσουν στο xbox360 κατεβασαν κατα πολυ τα settings,αλλιως δε θα το τρεχε καθολου η κονσολα

 

Αυτό ακριβώς, ενω τώρα που βγαίνει παράλληλα σε κονσόλες ΚΑΙ pc -- προφανώς προσαρμόζεται βάση του xbox λόγο του οτι είναι το πιο "αδύναμο" hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά απο αυτο το βιντεο δεν φαινονται οι διαφορές σε ΟΛΗ τους την έκταση, για ακομη καλυτερη άποψη πρέπει να δειτε τις δύο εκδοσεις απο κοντά, και θα διαπιστώσετε πως προκεται περί μέρας και νύχτας. Ωστοσο φιλοτιμη η προσπάθεια της CD Project στο 360 για μια οσο καλυτερη γινεται απο το pc μεταφορά, οσο δηλάδή της επέτρεπε το αρχαιο hardware του 360. Αν δεν κανω λαθος το παιχνίδι στο 360 καν δεν έτρεχε σε 720p αλλά σε 672p.

 

Daemonos το Witcher 2 ειναι 3+ ετών παιχνίδι και ειχε εντυπωσιακοτατα γραφικά και ακομη και σημερα στεκεται αξιοπρεπέστατα, ήταν και είναι καταπληκτικο παιχνιδι και του έριξα κοντα 130 ώρες έως τώρα

χωρις uber

 

 

 

6BF1B63E2B6B6A37FA82A35C959AF6B092E78241

E9F2D78B2E9E68560B846F1242440564EA1F9342

 

 

 

υγ: εγώ το Witcher 2 το έπαιξα με πληκ+ποντικι και νομιζω μια χαρά ήταν ο χειρισμός, αντιθέτως με gamepad ειχε καποια αρνητικά πχ οταν πηγαινες σε ένα κουτι με αντικειμενα δεν μπορουσες με το gamepad να επιλέξεις ποια θελεις να παρεις και αναγκαστικά τα έπαιρνες ολα.

 

ο χειριμος με πληκ+ποντικι ηταν νομιζω υποδειγματικος, αλλωστε ΟΛΑ γινοναν με ενα αριστερο κλικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινά απο αυτο το βιντεο δεν φαινονται οι διαφορές σε ΟΛΗ τους την έκταση, για ακομη καλυτερη άποψη πρέπει να δειτε τις δύο εκδοσεις απο κοντά, και θα διαπιστώσετε πως προκεται περί μέρας και νύχτας. Ωστοσο φιλοτιμη η προσπάθεια της CD Project στο 360 για μια οσο καλυτερη γινεται απο το pc μεταφορά, οσο δηλάδή της επέτρεπε το αρχαιο hardware του 360. Αν δεν κανω λαθος το παιχνίδι στο 360 καν δεν έτρεχε σε 720p αλλά σε 672p.

 

Daemonos το Witcher 2 ειναι 3+ ετών παιχνίδι και ειχε εντυπωσιακοτατα γραφικά και ακομη και σημερα στεκεται αξιοπρεπέστατα, ήταν και είναι καταπληκτικο παιχνιδι και του έριξα κοντα 130 ώρες έως τώρα

χωρις uber

 

 

 

6BF1B63E2B6B6A37FA82A35C959AF6B092E78241

E9F2D78B2E9E68560B846F1242440564EA1F9342

 

 

 

υγ: εγώ το Witcher 2 το έπαιξα με πληκ+ποντικι και νομιζω μια χαρά ήταν ο χειρισμός, αντιθέτως με gamepad ειχε καποια αρνητικά πχ οταν πηγαινες σε ένα κουτι με αντικειμενα δεν μπορουσες με το gamepad να επιλέξεις ποια θελεις να παρεις και αναγκαστικά τα έπαιρνες ολα.

 

ο χειριμος με πληκ+ποντικι ηταν νομιζω υποδειγματικος, αλλωστε ΟΛΑ γινοναν με ενα αριστερο κλικ.

 

Εγώ σε ps4 το έκανα pre-order αλλα αυτό που έχω τονίσει σε αυτό που λές είναι κάτι που περιμένω με αγωνία να δώ, νομίζω θα είναι αρκετά challenging να δημιουργήσουν ολόκληρο gameplay στο dualshock4 αν και ναι μεν ήταν μεγάλη ευκολία το δεξί κλίκ αλλα νομίζω έχανε σε fun factor... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Witcher 2 σε pc είχε πολύ καλά γραφικά, αλλά ήταν επίσης υπερβολικά βαρύ για αυτό που προσέφερε. Για την περίοδο που βγήκε ήταν καλό, αλλά αν το 3o είναι αναλογικά το ίδιο βαρύ, οι περισσότεροι από εμάς δεν θα το χαρούν στα high/ultra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...