Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι λίγο άκυροι πάντως..

 

2500K or Phenom X4 όπου ο πρώτος απέχει κάμποσο από τον δεύτερο.

290 or 770 όπου και πάλι η πρώτη απέχει κάμποσο από την δεύτερη.

 

Πάντως αν κρίνω από τις προτεινόμενες απαιτήσεις του Witcher 2, θα θες ακόμα πιο ισχυρό μηχάνημα για maxed out.

 

What does that tell u ? Μηπως οτι πλεον τα min/recommended specs ειναι απλα μαρκετινιστικες μπουρδες σιγα σιγα; Πολυ φοβαμαι μην εχουμε ενα νεο Unity.. Ενταξει θελει πολυ προσπαθεια να κανεις τετοια παταγωδη αποτυχια το παρατραβηξα, και με το ιστορικο τους δεν προδιαθετουν για κατι τετοιο αλλα εχω την εντυπωση οτι παντα θα χρειαζομαστε κατι καλυτερο απο τα min/recommended αναλογα την κατηγορια πλεον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ψιλο-ότι νάναι τα requirements, ειδικά στους επεξεργαστές. 2500Κ δίπλα σε  Χ4 940......

 

Ακόμα και ο i5-750 γρηγορότερος είναι. Ή οι παλιότεροι Core 2 Quad.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να έχεις i7 για να μην τρως  bottleneck αμα εχεις τερας gpu?Αυτο σημαίνει οτι θα αξιοποιει hyperthreading?Αλλιως δεν βλεπω γιατι να μν δωσουν για reccomended τον αντιστοιχο i5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να έχεις i7 για να μην τρως  bottleneck αμα εχεις τερας gpu?Αυτο σημαίνει οτι θα αξιοποιει hyperthreading?Αλλιως δεν βλεπω γιατι να μν δωσουν για reccomended τον αντιστοιχο i5.

και το gta iv εδινε i7 recommended αλλα 2-4 πυρηνες χρησιμοποιουσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πρέπει να έχεις i7 για να μην τρως  bottleneck αμα εχεις τερας gpu?Αυτο σημαίνει οτι θα αξιοποιει hyperthreading?Αλλιως δεν βλεπω γιατι να μν δωσουν για reccomended τον αντιστοιχο i5.

i7 λογω Open world παιχνιδιου,αλλα και ενας i5 μια χαρα θα το παιζει.

Εγω ψιλο ανησυχω για την αναλυση μου αλλα βλεπουμε οταν με το καλο θα βγει το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται παιδιά, ο 2500Κ και ο Χ4 940 είναι καί οι 2 τετραπύρηνοι, με τον 2500Κ να είναι σχεδόν διπλάσσιας επεξεργαστικής ισχύος, πρίν ακόμα γίνει το οποιοδήποτε overclocking.

 

Παλιότερα, υπήρχαν debates για το ποιά είναι η καλύτερη αγορά 2500Κ vs 8350 (o οποίος 8350 είναι στα recommended specs).

 

Τα specs που βάλανε πιστεύω ότι βασίζονται αποκλειστικά στο τί συστήματα είχαν οι devs στο στούντιο της CDP.

 

Eπίσης διακρίνω τεράστιες ομοιότητες με τα επίσημα requirements του Assasin's Creed Unity.

 

Θα περιμένω με υπομονή τα benchmarks όταν με το καλό βγεί το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o 8350 ειναι πιο αργός απο μη oced 1ης γενιάς i7 τι να λέμε τώρα.

Ελα σταματα τωρα γιατι θα αρχιζουν να πεταγονται τα Amd fanboys :P

Εμενα παντως μου κανει εντυπωση που εβαλαν διπλα τις 770 και R9 290 πιο πολυ κυριως λογω Vram.Για να δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ούτε εγώ έχω ιδιαίτερες ανησυχίες για το πως θα τρέχει, και με σταθερά 30FPS σε max settings θα είμαι ικανοποιημένος αφού κατά πάσα πιθανότητα θα το παίξω με controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω πάντως να εχει καλο SLI scaling γιατι γλυκοκοιτάζω νεο pc με SLI   970 μαζι με οθονουλα dell u2515h για να το απολάυσω οπως πρεπει :-D

Απιστευτο Overkill οι 2 970 για αυτη την οθονη παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...