Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην δεν βλεπω πουθενα να αναφερω το ονομα σου....αλλα μιας και ρωτας να σου απαντησω οτι το γιατι το αναφερω.ΔΙΑΒΑΣΕ λοιπον και θα δεις το γιατι....απο εκει και περα προφανως ο καθενας ας κανει οτι γουσταρει αλλα το βρισκω πραγματικα αστειο να υπαρχουν στο pc gaming 2-3 εταιρειες της προκοπης που βγαζουν και ποιοτικους τιτλους και δεν αρμεγουν τους πελατες τους και να μην τις στηριζεις οσο περισσοτερο μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχην δεν βλεπω πουθενα να αναφερω το ονομα σου....αλλα μιας και ρωτας να σου απαντησω οτι το γιατι το αναφερω.ΔΙΑΒΑΣΕ λοιπον και θα δεις το γιατι....απο εκει και περα προφανως ο καθενας ας κανει οτι γουσταρει αλλα το βρισκω πραγματικα αστειο να υπαρχουν στο pc gaming 2-3 εταιρειες της προκοπης που βγαζουν και ποιοτικους τιτλους και δεν αρμεγουν τους πελατες τους και να μην τις στηριζεις οσο περισσοτερο μπορεις.

Δεν ειπα οτι ανεφερες ακριβως το ονομα μου απλα εγω και 1 ατομο ακομα αναφεραμε για φθηνα παιχνιδια και εγω αυτο εννουσα οταν εγραψα τα παραπανω. Την εταιρια την στηριζεις οπως λες αγοραζοντας το παιχνιδι της σε οποια τιμη εγω ή εσυ μπορεις και θελεις.Αν θες να την στηριξεις παραπανω κανε Donate(η πραγματικη του εννοια βεβαια).

 

Το ιδιο στηριζω εγω την εταιρια αν το αγορασω πχ μετα απο 5 μερες στο Steam με 5ευρω απο εκπτωση με εσενα που το αγορασες 60ευρω day one(οι τιμες ειναι καθαρα παραδειγμα το ξανατονιζω).Ουτε στηριζεις την εταιρια περισσοτερο αν πχ αγορασεις την Collector εκδοση.

 

Σκοπος των εταιριων ειναι να προσφερουν σε μας προιοντα(στην περιπτωση μας video games)για να ικανοποιησουμε την αναγκη μας για διασκεδαση. Στα περι αρμεγματος που λες δεν φταινε οι εταιριες τοσο για οτι κανουν αλλα περισσοτερο οι πελατες της,δηλαδη οι gamers,που αγοραζουν οτι βγαλουν και αρα τους δινουν κινητρο να συνεχισουν ετσι.

 

Επισης μην ξεχνας οτι εγω ολο το χρονο δεν θα παιζω ενα μονο παιχνιδι για να πεις πχ οτι και να δωσω κατι παραπανω δεν πειραζει,οπως πχ κανουν αρκετοι με τα Call of duty,pro,fifa κλπ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης μην ξεχνας οτι εγω ολο το χρονο δεν θα παιζω ενα μονο παιχνιδι για να πεις πχ οτι και να δωσω κατι παραπανω δεν πειραζει,οπως πχ κανουν αρκετοι με τα Call of duty,pro,fifa κλπ 

Σεβαστο αυτο που λες αλλα απο την αλλη και η CD project δεν ειναι ΕΑ να βγαλει 30 παιχνιδια το χρονο....οποτε δεν αξιζει ισως να μην παρεις το 200000 FIfa για να παρεις το δικο τους παιχνιδι εστω και πιο ακριβα;

 

Τεσπα οπως ειπα ειναι δικαιωμα του καθενος να κοιταξει το συμφερον του απλα επειδη τετοια παιχνιδια ειναι μετρημενα στα δακτυλα ενος χεριου ειναι καλο να τα υποστηριζουμε ειδικα στο PC...αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστο αυτο που λες αλλα απο την αλλη και η CD project δεν ειναι ΕΑ να βγαλει 30 παιχνιδια το χρονο....οποτε δεν αξιζει ισως να μην παρεις το 200000 FIfa για να παρεις το δικο τους παιχνιδι εστω και πιο ακριβα;

 

Τεσπα οπως ειπα ειναι δικαιωμα του καθενος να κοιταξει το συμφερον του απλα επειδη τετοια παιχνιδια ειναι μετρημενα στα δακτυλα ενος χεριου ειναι καλο να τα υποστηριζουμε ειδικα στο PC...αποψη μου.

Βασικα εχω να παιξω Fifa απο το 2000 και Pro απο το 10 :P

 

Οσο για το αλλο που λες σου ξαναλεω για αλλη μια φορα οτι την εταιρια τ ην στηριζεις αν αγορασεις το παιχνιδι,οχι αν το πληρωσεις 60ευρω.Αυτο ακριβως που γραφουν ακομα και αυτοι που ανεβαζουν το παιχνιδι απο το Θειο''if you like the game,support the company by buying the game''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα εχω να παιξω Fifa απο το 2000 και Pro απο το 10 :P

 

Οσο για το αλλο που λες σου ξαναλεω για αλλη μια φορα οτι την εταιρια τ ην στηριζεις αν αγορασεις το παιχνιδι,οχι αν το πληρωσεις 60ευρω.Αυτο ακριβως που γραφουν ακομα και αυτοι που ανεβαζουν το παιχνιδι απο το Θειο''if you like the game,support the company by buying the game''

Δε γνωρίζω ακριβώς τι μπαίνει στην τσέπη των devs από κάθε πώληση στη μία περίπτωση από ένα κλειδάδικο στα 25€ και στην άλλη από το gog, με το οποίο συνεργάζονται, στα 50 ή 60€.Υποψιάζομαι ούτε κι εσύ το ξέρεις.Αλλά δε βλέπω το λόγο να επιμένεις τόσο έντονα σε κάτι που σου λέει και έχει λογική.Θα βγάλει κέρδος λογικά και από τη μία πώληση.Θα βγάλει, λογικά πάντα, μεγαλύτερο κέρδος από την άλλη πώληση.Αυτό λέει, τόσο απλά.Και επίσης λέει ότι γουστάρει να τους υποστηρίξει όσο μπορεί γιατί θεωρεί ότι προσφέρουν κάτι υποδειγματικά για την κατηγορία τους.Αν εσύ θες να περιοριστείς σε κάτι που βολεύει πιο πολύ εσένα και λιγότερο αυτούς, οκ.Θα πάρεις ένα μπισκοτάκι.Ο άλλος θα πάρει δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κυκλοφόρησε απο την CD Projekt direct feed

 

έπος!

 

Raw 3 GB file download released by CD Projekt - https://mega.co.nz/#!RdFnCYDb!Lnt1sD...csoE_ytOvbAquA

 

επίσης
 

During the presentation I played The Witcher 3 on Ultra and what I saw was indeed beautiful and fluid at the same time. For example – sunset…believe me – you won’t find a sunset as beautiful. Unfortunately, after some deep analysis by such a PC enthusiast as myself, the graphics do not make you fall to your knees anymore. Especially considering the fact that I played on a PC worth around 2000 USD. Don’t get me wrong – The Witcher 3 on the highest settings looks very good, it’s absolutely top class. However, some textures might have been even better, grass, trees, flowers – more detailed. I’m really worried how The Wild Hunt will look and run on lowest settings, all the more that the CDPR rep standing behind me explicitly forbid to change their level.

Note: "When PC version is discussed the author says he played the game on Ultra, but that has been already corrected, the Ultra setting wasn't available at the time."

 

Contrary to what has been announced – the game’s world is not open from the very beginning(passages to other locations are closed by war blockades). Instead, access to next fragments will be unlocked along with our progress of the story – like in GTA series. However in any given moment we will be able to get back to all the places we visited previously. Initially it seemed to me as a departure from the open world promise given to the players, but confronting it with the vastness of prologue alone I cannot consider it as anything being lost. For those still anxious about it let me say that the TW3’s initially closed world is bigger than many other title’s open world’s.

 

Generally the gameplay in The Wild Hunt gets as close as possible to the first 2 games from Gothic series with all its advatanges and disadvantages. When it comes to the former, the game’s world is stunningly natural and believable; it simply lives. All those fields, meadows, forests, hills – in other words, all those bucolic landscapes gracing our eyes are as beautiful as Soplicowo from Pan Tadeusz. The world invites exploration. It was such a pleasure to ride on Roach’s back to a majestic windmill visible on the horizon or to dive in a pond to look for potion ingredients. You can used fast travel to move between previously visited locations. It lets you save some time but on the other hand traditional traversing the Witcherland has definitely more charm. Furthermore I got an impression that the game will keep that charm even when you already know it(just like Piranha Bytes productions).

 

Επεξ/σία από BigBOSS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω ακριβώς τι μπαίνει στην τσέπη των devs από κάθε πώληση στη μία περίπτωση από ένα κλειδάδικο στα 25€ και στην άλλη από το gog, με το οποίο συνεργάζονται, στα 50 ή 60€.Υποψιάζομαι ούτε κι εσύ το ξέρεις.Αλλά δε βλέπω το λόγο να επιμένεις τόσο έντονα σε κάτι που σου λέει και έχει λογική.Θα βγάλει κέρδος λογικά και από τη μία πώληση.Θα βγάλει, λογικά πάντα, μεγαλύτερο κέρδος από την άλλη πώληση.Αυτό λέει, τόσο απλά.Και επίσης λέει ότι γουστάρει να τους υποστηρίξει όσο μπορεί γιατί θεωρεί ότι προσφέρουν κάτι υποδειγματικά για την κατηγορία τους.Αν εσύ θες να περιοριστείς σε κάτι που βολεύει πιο πολύ εσένα και λιγότερο αυτούς, οκ.Θα πάρεις ένα μπισκοτάκι.Ο άλλος θα πάρει δύο.

Μα δεν ισχυει αυτο που λες τι παει να πει γιατι επιμενω.Εγω ειπα ξεκαθαρα,θες να στηριξεις την εταιρια κανε δωρεα,αυτο παει να πει στηριζω την εταιρια οικονομικα(ειτε δωρεα ειτε αγοραζω το παιχνιδι της).Επισης δεν προσφερουν κατι υποδειγματικο που λες την δουλεια τους κανουν για την οποια πληρωνονται ασχετως με το πως λειτουργει οανταγωνισμος οπως ανεφερα παραπανω.

Και το ξαναλεω αυτος ειναι ο σκοπος τους να βγαλουν ενα παιχνιδι που να σου αρεσει και αρα εσυ να το αγορασεις.Ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε .Εδω δεν θα πω στον καθενα προφανως αν θα αγορασει το παιχνιδι ή οχι,απο που και ποσο αλλα οχι να διαβαζω και μηνυματα τυπου ΄΄εγω το αγοραζω στα 60ευρω εσυ στα 30 αλλα εσυ στηριζεις την εταιρια ελαχιστα ενω εγω περισσοτερο΄΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σου λέω και δεν καταλαβαίνεις είναι το εξής (αν και είναι κυρίως για το άλλο θέμα που αφορά στα κλειδάδικα): είσαι σίγουρος ότι στηρίζεις την εταιρεία αγοράζοντας από κλειδάδικο;Εγώ πάντως όχι, τουλάχιστον όχι πάντα και στον απόλυτο βαθμό.Γι' αυτό το λόγο και τους συγκεκριμένους επειδή προσωπικά θεωρώ πως ξεφεύγουν αρκετά από τη μάζα στον τρόπου που αντιμετωπίζουν τη δουλειά τους, προτιμώ να είμαι σίγουρος ότι θα τους στηρίξω κάνοντας αυτό που περιμένουν από εμένα να κάνω, να αγοράσω το παιχνίδι τους από αυτούς δηλαδή ή όσους αυτοί έχουν επιλέξει και όχι κάτι παραπέρα.Νομίζω και στους ίδιους αρκεί αυτό.Και ας είναι πιο επαχθής λύση για την τσέπη μου, προτιμώ να μην πάρω κάποιο άλλο παιχνίδι και να τα δώσω όλα σε αυτούς.Το πρώτο σκέψου ακόμα δεν το έχω παίξει και ας πήρα από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε τη χάρτινη έκδοσή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάτε να το αγοράσετε, όπως και εγώ το έχω προπαραγγείλει όχι μόνο γιατι είναι καλό παιχνίδι (εννοείται) αλλα και πιο πολύ για ΑΥΤΟ το λόγο!!! και πρέπει όλοι να supportάρουμε...!!!

 

http://www.ign.com/articles/2015/01/26/the-witcher-3-dev-on-making-a-stand-against-paid-dlc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...