Προς το περιεχόμενο

The Witcher 3: Wild Hunt


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα είναι φίλε μου...εσύ το παιχνίδι θα το αγοράσεις (αν το αγοράσεις) με κριτίριο τα γραφικά; Αν οχι ο σχολιασμός αυτος καταντάει κουραστικός. Αν ναι τότε μάλλον σε λάθος κατηγορία παιχνιδιών απευθύνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι φίλε μου...εσύ το παιχνίδι θα το αγοράσεις (αν το αγοράσεις) με κριτίριο τα γραφικά; Αν οχι ο σχολιασμός αυτος καταντάει κουραστικός. Αν ναι τότε μάλλον σε λάθος κατηγορία παιχνιδιών απευθύνεσαι

Εννοείται, τα γραφικά παίζουν πάρα πολύ μεγάλο ρόλο! Τότε ποιος ο λόγος να αγοράσει κανείς ps4 η να κάνει upgrade το pc του?

 

Δηλαδή κάνανε τόσο ντόρο για τα next gen και τώρα τι? μας πασάρουν στα μούτρα crossplatform developed games? Για αυτό φωνάζει ο κόσμος! Φυσικά και τα γραφικά είναι MUST! αλλιώς τα games θα σταματούσαν στην εποχή του 90'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το "γραφικά απο την εποχή του 90" μέχρι το "super extra ultra γραφικα"  υπάρχει ένα μεγάλο κενό δεν νομίζεις; Θεωρείς δηλ οτι τα γραφικά που βλέπεις στα τελευταία video/screenshots ειναι κακά; Αν ναι , όπως είπα, σε λάθος κατηγορία παιχνιδιών απευθύνεστε.

 

Α και το Pc το κάνεις upgrade όταν πλέον με αυτό που έχεις δεν μπορείς να παίξεις σχεδόν τπτ καινούριο σε ικανοποιητικό βαθμό. Δηλ περίπου κάθε 3-4 χρόνια (και παραπάνω αν σε εκείνη την περίοδο αλλάξεις gpu)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω οτι χασατε πολυ γρηγορα την πιστη σας στο αγαπημενο μας στουντιο...Καντε υπομονη,περιμεντε να δουμε και τα ματια μας τι και πως και μετα να κραξουμε ολοι μαζι παρεα..Το παιχνιδι εχει αλλους 3μιση μηνες μεχρι να βγει..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το "γραφικά απο την εποχή του 90" μέχρι το "super extra ultra γραφικα"  υπάρχει ένα μεγάλο κενό δεν νομίζεις; Θεωρείς δηλ οτι τα γραφικά που βλέπεις στα τελευταία video/screenshots ειναι κακά; Αν ναι , όπως είπα, σε λάθος κατηγορία παιχνιδιών απευθύνεστε.

 

Α και το Pc το κάνεις upgrade όταν πλέον με αυτό που έχεις δεν μπορείς να παίξεις σχεδόν τπτ καινούριο σε ικανοποιητικό βαθμό. Δηλ περίπου κάθε 3-4 χρόνια (και παραπάνω αν σε εκείνη την περίοδο αλλάξεις gpu)

Είμαι απο του παλαιότερους gamers και μεγάλος σε ηλικία, οπότε έχω δεί και έχω ζήσει την αλλαγή, αλλα ναί, τα γραφικά που δείχνουν σε video kai screenshots δεν ανταποκρίνονται γιατι πολύ απλά βγαίνουν μετά και τα κάνουν downgrade, δηλαδή... δημιουργούν hype με γραφικάρες στην παρουσίαση, κάνει ο κόσμος preorders και μετά σου λένε ξέρεις κάτι, επειδή είναι ultyplatfrom κτλ, κάνουν downgrade! ε κάτσε, δεν είναι εκμετάλλευση δηλαδή αυτό?

 

Πλέων τα γραφικά παίζουν πάρα πολυ σημαντικό ρόλο και για νέους και για παλιούς. το θέμα όμως είναι η εταιρίες να σταματήσουν να κοροϊδεύουν τον κόσμο, γιατί και το οτι η ουσία είναι το gameplay και όχι τα γραφικά είναι και αυτό μια μικρή καραμελίτσα των developers για να "ξεγελάσουν" τον κόσμο και να δικαιολογήσουν τα downgrades.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα του κόσμου πιστεύω δεν είναι με το παιχνίδι. Είναι με το γεγονός ότι οι developers σου δίνουν το ίδιο παιχνίδι είτε έχεις μια radeon 7850 (ps4, xbox one) είτε μια geforce 980-radeon 290 που ειναι 2-3 φορες πιο γρήγορες.

 Και είμαι 35αρης gamer by the way.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω οτι χασατε πολυ γρηγορα την πιστη σας στο αγαπημενο μας στουντιο...Καντε υπομονη,περιμεντε να δουμε και τα ματια μας τι και πως και μετα να κραξουμε ολοι μαζι παρεα..Το παιχνιδι εχει αλλους 3μιση μηνες μεχρι να βγει..

Δεν αναφέρομαι μόνο για το συγκεκριμένο studio το οποίο για μένα είναι απο τα καλύτερα εκει έξω, αλλα σε μια γενικότερη τακτική που πάνε να περάσουν, και για εμένα θα είναι μεγάλο φάουλ για την cdpr αν κάνει downgrade, δεν μπορείς απο την μία να λες stand against paied DLC και απο την άλλη να ακολουθείς τακτική downgrade για να ανεβάσεις τις πωλήσεις με το crossplatform...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι φίλε μου...εσύ το παιχνίδι θα το αγοράσεις (αν το αγοράσεις) με κριτίριο τα γραφικά; Αν οχι ο σχολιασμός αυτος καταντάει κουραστικός. Αν ναι τότε μάλλον σε λάθος κατηγορία παιχνιδιών απευθύνεσαι

Απλα οτι ναναι. Ο σχολιασμος κατανταει βαρετος???Το παιχνιδι βγαινει σε 3.5μηνες τι αλλο δηλαδη θες να σχολιασουμε στο topic αυτο???Καταντανε κουραστικοι οι σχολιασμοι αυτο ε τοτε μην τα διαβαζεις καθολου αγαπητε,σε οποιο forum παγκοσμιως και να πας αφου δεν εχουμε στα χερια μας gameplay demo κλπ αναγκαστικα θα σχολιασουμε για αυτο που μας δειχνουν που ειναι τα γραφικα.

 

Αλλα οχι γιατι ειμαστε graphic maniacs αλλα γιατι απο οσο θυμαμαι απο οταν πρωτοαναφερανε το παιχνιδι μιλαγανε για το True next gen παιχνιδι,οτι θα το αναπτυξουν κυριως πανω στο Pc και τετοια.Κοινως οι ιδιοι δημιουργησανε το Hype.

 

Το παιχνιδι προφανως θα το αγορασω και θα το παιξω ανεξαρτητως των γραφικων αλλα κουραστικο κατανταει οταν σου ταζουν πραγματα για να σου πουν μετα ''ε ξερεις δεν ειχαμε αλλη επιλογη'''

Εγω ξερω οτι χασατε πολυ γρηγορα την πιστη σας στο αγαπημενο μας στουντιο...Καντε υπομονη,περιμεντε να δουμε και τα ματια μας τι και πως και μετα να κραξουμε ολοι μαζι παρεα..Το παιχνιδι εχει αλλους 3μιση μηνες μεχρι να βγει..

Μα δεν ειπε κανεις αγαπητε το αντιθετο.Προφανως και ολοκληρωμενη γνωμη θα εχουμε οταν βγει το game με το καλο κουβεντα κανουμε και κυριως σχολιαζουμε για τι λεγανε οταν ανακοινωθηκε το game και τι λενε οι παραπανω δηλωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ανέφερα τα τελευταία video (αυτά με το gameplay που υποτίθεται οτι φαίνεται το downgrade). Αυτα τα video μου φαίνονται μια χαρα. Να το πω και αλλιώς ακόμα και τα γραφικά του 2 να έχει αν το παιχνίδι κυμαίνεται στα ιδια επίπεδα με το 1 και το 2 δεν με πειράζει καθόλου. Πόσο μάλλον οταν η συγκεκριμένη εταιρία εχει αποδείξει και με τα witcher αλλα και με το GoG πόσο σωστή είναι. Το παιχνίδι το έχω κανει preorder και δεν πρόκειται να ξενερώσω παρα μονο αν δω γραφικά witcher 1.

 

@Fulgore δεν ειπα να μην σχολιαζουμε αλλα μια μονιμη γκρινια για ενα στοιχειο του παιχνιδιου που τελικα (απο οτι λες και εσυ) δεν θα σε κανει να μην το παιξεις κατανταει κουραστικο. Λαλακια αν ηCd Project εταξε αλλα, αλλά σιγα το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρία πρέπει να είναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ όχι να τάζει λαγούς με πετραχίλια και μετά να δίνει μαρούλια, υπ'όψην downgrade τρώει και το gameplay καθώς μειώνονται τα animations ktl, μακάρι μακάρι! να βγω ψεύτης. και εγώ το έχω πάρει γιατί είμαι και rpgas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα το μονο που θελω ειναι τα γραφικα να θελουν και το αντιστοιχο hardware.Αν μου πουνε με αυτα τα γραφικα η 970 δεν βαραει 50+fps τοτε θα τους πω και εγω "γεια σου θειε" και θα το παρω με 2 ευρω οταν θα εχω πασχαλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι βλέπω ΚΑΙ αυτό το θέμα να καταστρέφεται με το launch από όλους αυτούς που θα μπουν για να μας δείξουν πόσο το έχουν το framerate και πόσο παπατζήδες είναι οι Πολωνοί. Όσο αυτό γινόταν στο Unity, στο Far Cry ή σε παιχνίδια που δε με ενδιαφέρουν μπορώ να το αγνοήσω, αλλά αν δω ότι δε μπορούμε να συζητήσουμε για RP στο θέμα του Witcher 3 θα ανοίξω δικό μου που θα γράφω έστω και μόνος μου. Αυτή η κατάσταση έχει γίνει πραγματικά κουραστική, τα games δεν είναι το προσωπικό δυναμόμετρο του καθενός ούτε και επίδειξη καγκουριάς.

 

Σε τελική ανάλυση όποιος έχει τις γνώσεις και το κατάλληλο μπρίκι κάνει μια τεχνική ανάλυση τύπου DSOG σε ένα συγκεντρωτικό post με raw footage ή βίντεο υψηλής ανάλυσης και δε γράφει τα ίδια μισόλογα τύπου "τρέχει νερό αούα" όλη την ώρα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι βλέπω ΚΑΙ αυτό το θέμα να καταστρέφεται με το launch από όλους αυτούς που θα μπουν για να μας δείξουν πόσο το έχουν το framerate και πόσο παπατζήδες είναι οι Πολωνοί. Όσο αυτό γινόταν στο Unity, στο Far Cry ή σε παιχνίδια που δε με ενδιαφέρουν μπορώ να το αγνοήσω, αλλά αν δω ότι δε μπορούμε να συζητήσουμε για RP στο θέμα του Witcher 3 θα ανοίξω δικό μου που θα γράφω έστω και μόνος μου. Αυτή η κατάσταση έχει γίνει πραγματικά κουραστική, τα games δεν είναι το προσωπικό δυναμόμετρο του καθενός ούτε και επίδειξη καγκουριάς.

 

Σε τελική ανάλυση όποιος έχει τις γνώσεις και το κατάλληλο μπρίκι κάνει μια τεχνική ανάλυση τύπου DSOG σε ένα συγκεντρωτικό post με raw footage ή βίντεο υψηλής ανάλυσης και δε γράφει τα ίδια μισόλογα τύπου "τρέχει νερό αούα" όλη την ώρα.

Βασικα μπορεις να πας να γραψεις στο topic για τις κονσολες.Να σου πω την αληθεια ουτε εμενα μου αρεσει πιο παλια γιατι νομιζα οτι στο εξωτερικο ηταν τα πραγματα καλυτερα(σε ξενα sites και Forums)αλλα οταν ειδα εκει τι τρολλαρισμα πεφτει τοτε αλλαξα γνωμη.Απλα εδω φενεται τοσο εντονα γιατι ειμαστε και λιγα σχετικα ενεργα ατομα σε σχεση με αλλα sites.Για πηγαινε πχ Tobajara να γραψεις σε Sites που τρομαρα τους ειδικευονται και στα παιχνιδια,οχι οπως το Insomnia να δεις εκει τι Spam πεφτει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...