Προς το περιεχόμενο

Toshiba 1TB 2.5 inch usb 3.0 49,99 λίρες


achilles_g_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι σε πολυκατοικια ειμαι αλλα δεν εχω πετυχει ποτε τον ταχυδρομο.εχω ξενερωσει γιατι αν οντως μου το πηραν απο την πολυκατοικια το δεμα θα εχω προβλημα κ με αλλες παραγγελιες κ εχω ηδη παραγγειλει κατι πραγματακια.

το κακο ειναι οτι το αμαζον δεν στελνει δωρεαν συστημενα.απο κινα πλεον παραγγελνω μονο με τρακινγκ εκτος κ αν ειναι παμφηνα τα πραγματα που θα παραγγειλω.

μεχρι στιγμης ομως μονο ενα δεμα δεν ειχα λαβει 3 χρονια τωρα κ μου φαινεται περιεργο.

υπαρχει περιπτωση να ειναι θεμα του ταχυδρομειου να εχει ξεχαστει δηλαδη;

λογικα αφου ηρθε το δευτερο δεν θα εφερναν κ το πρωτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλέον δεν τα εμπιστεύομαι τα Ελτά, μόνο συστημένο και τίποτα άλλο. Άσε που μπορεί να έρθει πχ ένα δέμα την Τετάρτη και να στο φέρουν από δευτέρα (μου έχει τύχει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα για να στειλει συστημενο το αμαζον θελει ενα καρο λεφτα.

σκεφτομαι να τα στελνω στον αδερφο για πιο σιγουρα αν κ πιο αργα

κιγω του οτι θα πρεπει να κατεβαινω αθηνα για να τα παρω αλλα 1 μηνα δεν θα κανει.

 

κατι αλλο τωρα εχω ξεκινησει κ μεταφερω ολα τα δεδομενα απο το νετμπουκ μου κ πολυ συχνα μου βγαζει κυκλικος ελεγχος πλεονασμου.τι ακριβως ειναι αυτοξερει κανεις.με ποιο προγραμμα μπορω να τσεκαρω τους σκληρους μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατι σου ειναι τοσο δυσκολο να πας και να βρεις τον ταχυδρομο σου και να του πεις "χαρτακι για αμαζον παντα;" αφου εχεις προβλημα στην πολυκατοικια σου;

 

Πριν 20 μερες ρωτουσες και εσυ, αλλα και σε σχεση με οσα ελεγε αλλο μελος τα ειπαμε ξανα αλλα δεν βλεπω να γινονται αντιληπτα.

 

Επισης σε ενα θεμα του αμαζον να πεταγεται καποιος και να λεει "δεν εμπιστευομαι τα ελτα, μονο συστημενα" ειναι εντελως οφτοπικ αφου συστημενο δεν παιζει στην ουσια στο αμαζον. (Σαφως στο φερνει ο ταχυδρομος οποτε θελει, αλλα ετσι μονο γινεται, δεν μπορεις να τα εχεις ολα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι δυσκολο λογω δουλειας αλλα κ παλι αν γινεται θα το δοκιμασω.μπορει να κανει εξαιρεση ο ταχυδρομος;

αυτη ηταν η πρωτη παραγγελια μου απο αμαζον για να μην ξεχνιεσαι.

δεν ειχα ξαναδει ουτε πως ακριβως γινεται η παραλαβη ουτε κ τις συσκευασιες που εχουν με μεγαλα γραμματα

την επιγραφη του αμαζον οποτε κ κανει μπαμ οτι κατι αξιας θα εχει μεσα.

επισης πρωτη φορα δεν παρελαβα προιον απο καταστημα κ μενω 4,5 χρονια στην πολυκατοικια.

οποτε εχει παρα πολυ μεγαλη πιθανοτητα να μην εχει ερθει οντως το δεμα η να υπηρχε προβλημα κ απο το ιδιο το αμαζον.

το αμαζον κ καθε αμαζον πουλωντας στην ελλαδα εχει κερδος κ μεγαλο.

χαλαρωστε λιγο με αυτα τα θεματα.

το θεμα ειναι εμεις οι πελατες να εχουμε τις υπηρεσιες που πρεπει γιατι εμεις πληρωνουμε.

η μηπως ηθελες για να μην θιξω το αμαζον κ σταματησει να στελνει πραγματα ελλαδα να τους χαρισω τα λεφτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χωρις παρεξηγηση, αλλα γραφεις ο,τι να'ναι! Εξηγω:

 

Σου ειπε κανεις να τους χαρισεις τα λεφτα σου; Για ενα προβλημα που αφορα 100% την διαχειρηση του ταχυδρομου σου, σου φταινε ολοι εκτος απο αυτον. Καθομαστε 2-3 ατομα και σου λεμε τι πρεπει να κανεις για να ειναι ολα καλα, αλλα και που στα ειπαμε χαμενα φαινεται απο οσα γραφεις οτι πηγαν. Αν πας και του ζητησεις να αφηνει χαρτακι θα αφηνει χαρτακι, γλυτωνει δουλεια και κουβαλημα μαλιστα με αυτον τον τροπο, το προτιμα και αυτος να εισαι σιγουρος. Επισης θα επρεπε οπως ηδη σου ειπαν παραπανω να εχεις ταχυδρομικο κουτι, αν εχεις και τα αφηνει χυμα ειναι μαλιστα υπολογος αφου ο "νομος" λεει οτι πρεπει να αφηνει την αλληλογραφια στο ασφαλεστερο (κατα την κριση του-να ενα παραθυρακι) σημειο.

 

Να ξερεις για να το αποκλεισεις σαν πιθανοτητα, οτι δεν υπαρχει ουτε μια στις 1000 να μην εφυγε το πακετο απο το αμαζον, μονο για μενα θα σου πω (για να μην βασιστω σε μαρτυριες και αλλων που μπορει να λενε και ψεμματα ας πουμε αν ειναι μετοχοι του αμαζον :P), απο τα 200 πακετα που εχουν φυγει απο το αμαζον απο τοτε που ψωνιζω απο εκει, δεν εχει χαθει ουτε ενα. Τι εισαι εσυ που στη πρωτη σου αγορα δεν στο εστειλαν; Εχουν κατι μαζι σου και σου κανουν ειδικη μεταχειρηση;  Δεν σου λεμε για πλακα πού πρεπει να το ψαξεις, ουτε απλα υποθετουμε και εικαζουμε, εχουμε μια σχετικη εμπειρια και ειπαμε να βοηθησουμε. Αν μαλιστα δεν ειχες και αυτο το avatar εγω προσωπικα δεν θα σου ειχα δωσει απο την αρχη τοσες "οδηγιες"  B)   με ξενερωσες απιστευτα με το παραπανω μηνυμα σου.

 

Το καλυτερο για οσους ψωνιζουμε απο εκει για να μην εχουμε προβληματα θα ηταν να μην διαδιδουμε τα περι αμαζον, γιατι οσο περισσοτεροι ψωνιζουν τοσο μπαινουν και κακοι πελατες στο παιχνιδι και με καταχρηση της καλης τους πολιτικης στο τελος θα φαμε ολοι ενα ban οπως εχουμε φαει απο το play.com. Το οτι βοηθαμε λοιπον και αλλους να εχουν ενα σωστο μαγαζι ως εναλλακτικη ειναι επομενως εναντια στο προσωπικο μας συμφερον και το να δεχομαστε και μικρες φραστικες "επιθεσεις" απο πανω ειναι λυπηρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω για την πληροφορια περι του τι ισχυει με τις παραδοσεις δεματων.

αυτο θα μπορουσες να το εχεις γραψει απο την αρχη κ να ξεμπερδευουμε.

οσο για το αβαταρ ας φροντισουν να μην μας ξενερωνουν αυτοι που ειναι στην ομαδα μας αλλα κ αυτοι που θα επρπε να ειναι κ κανουν τις κοτες χρονια τωρα.

γενικοτερα τωρα στα μηνυματα στα φορουμ δεν μπορεις να καταλαβεις πως σου μιλαει ο αλλος

γιατι δεν εχεις κ την αισθηση της ακοης ωστε να καταλαβεις μερικες φορες τι εννοει ο αλλος.

οσο αφορα αυτο που εγραψα για την πρωτη αγορα απ'το αμαζον δεν κατηγορησα το αμαζον.

απλα σου ελεγα οτι δεν ειχα αλλη εμπειρια απο αμαζον.

τωρα ειδα περιπου τι παιζει κ μαζι με τις πληροφοριες σας την επομενη φορα θα φροντισω να πανε ολα καλα.

γι'αυτο αλλωστε ειναι κ τα φορουμ.

με τον ορο κακος πελατης τι εννοεις;

εγω δηλαδη θεωρουμε κακος πελατης;

δεν εχω  ουτε ειχα καμια διαθεση να σου κανω φραστικη επιθεση

κ σορρυ αν καταλαβες κατι τετοιο.

κ εμενα μου αρεσει να βοηθαω.

αλλωστε κ εγω χρειαζομαι τις γνωσεις κ τις εμπειριες αλλων ανθρωπων ειτε ειναι σε διαφορα φορουμ ειτε εξω απο αυτα.θα ημουν ευγνωμων να μου ξαναδωσεις τις πληροφοριες.

το σταματαμε εδω γιατι ειμαστε κ οφ τοπικ

οσο αφορα το σκληρο τωρα μεχρι στιγμης ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

ειναι αθορυβος κ δεν ζεσταινεται.τωρα απο ταχυτητες δεν μπορω να δω γιατι δεν εχω usb3.

εχει κανεις να προτεινει καμια καλη θηκη αλλα να μην ειναι τεραστια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

σε ευχαριστω για την πληροφορια περι του τι ισχυει με τις παραδοσεις δεματων.

αυτο θα μπορουσες να το εχεις γραψει απο την αρχη κ να ξεμπερδευουμε.


Στο ειχα γραψει:
 

Για να επιλεξεις με τρακιν θα επιλεξεις ΑΝ υπαρχει διαθεσιμη την επιλογη "express 1-2days", η οποια ομως δεν ειναι διαθεσιμη σε ολα τα προιοντα. Το κοστος ειναι απο 20 ευρω για ενα dvd disk φαντασου, για τον δισκο θα ειναι κανενα 30αρι ευρω.

Για να παραλαμβανεις εσυ απο τα ΕΛΤΑ το λες στον ταχυδρομο που ερχεται και φερνει την αλληλογραφια (λογαριασμους κλπ), ωστε να σου αφηνει ΠΑΝΤΑ χαρτακι και να πηγαινεις ταχυδρομειο για παραλαβη. (καλο κουραγιο)

 

 

οσο αφορα αυτο που εγραψα για την πρωτη αγορα απ'το αμαζον δεν κατηγορησα το αμαζον.

απλα σου ελεγα οτι δεν ειχα αλλη εμπειρια απο αμαζον.


Πανω σε αυτο το εγραψα το θεμα της πρωτης σου παραγγελιας

 

επισης πρωτη φορα δεν παρελαβα προιον απο καταστημα κ μενω 4,5 χρονια στην πολυκατοικια.

οποτε εχει παρα πολυ μεγαλη πιθανοτητα να μην εχει ερθει οντως το δεμα η να υπηρχε προβλημα κ απο το ιδιο το αμαζον.

 

 

Δεν εννοω εσενα οταν μιλαω για κακους πελατες. Οχι αν πραγματι συνεβει το να χαθει το πακετο σου, κατι που το πιστευω γι αυτο και σου λεω τι πρεπει να κανεις ωστε να μην εχεις αλλη φορα προβληματα και να μην εχει και το αμαζον.

 

Οκ, χαιρομαι που δεν ειχες προθεση, εληξε η παρεξηγηση. ;)

 

Οφτοπικ τελος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Οποιος προλαβε, απλα δεν ειναι πλεον διαθεσιμο απο το αμαζον, καποια στιγμη πιθανοτατα θα επανελθει εντος των επομενων 5-10 ημερων ας πουμε, οποιος τον κυνηγα να εχει το νου του. Τις μισες φορες κραταει την τιμη, τις αλλες μισες μολις επανερχεται μπορει και να ανεβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@matrixxx μιας και σε πετυχα εδω, κι επειδή διαβάζω οτι είσαι τακτικός αγοραστής απο το amazon, γνωρίζεις ποια είναι η πολιτική τους για ένα προιόν μέσης αξίας (50-200 ευρω) το οποιο παρουσιάζει βλάβη μετά απο ένα σχετικά μεγάλο διάστημα (οχι στις πρωτες 14 μερες, αλλά πχ σε 6 μηνες); Γι αυτόν τον δίσκο πχ, σε περιπτωση βλαβης στο 6μηνο, θα σε παραπεμψουν να κάνεις RMA στον κατασκευαστή ή αναλαμβάνουν και πάλι το κόστος μεταφορικών και αντικατάσταση;;; Έχεις κάποια εμπειρία;

 

Προσωπικά, εκτός απο την μικρή εμπειρία αγορών (<2 ετη), κανα δυο φτηνά μικροαντικείμενα μου εχουν βγει προβληματικα κατα την παραλαβή, και ήταν άψογοι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...