Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 - Θερμοκρασίες / Jailbroken - Multiman [PS3]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, NickTheGamer95 είπε

Webman δεν έχω βάλει,είμαι το 3 χέρι,για πάστα δεν έχω ιδέα αλλά όπως λέω κρύο είναι γιατί είχα τέτοιο σλιμ με 35 βαθμούς το καλοκαίρι και δεν έκανε έτσι 

για να ξεκαθαρισουμε και να ξερουμε που βαδιζουμε,περασες CFW στην κονσολα η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, mikele13- είπε

για να ξεκαθαρισουμε και να ξερουμε που βαδιζουμε,περασες CFW στην κονσολα η οχι?

Το 3.0 han,αυτό το έκανε από πριν δεν επηρέασε αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTheGamer95 είπε

Το 3.0 han,αυτό το έκανε από πριν δεν επηρέασε αυτό 

εγω σε ρωταω γιατι αν ειχες περασει cfw και ειχες βαλει webman ο οποιος ειναι στο auto

κ στο ανοιγμα της κονσολας ανεβαζει στροφες σταδιακα...

γιατι δεν περνας cfw να δουλευεις τον ανεμιστηρα στις στροφες που θες ωστε να μην ζεσταινεται?

(το οτι χρειαζεται αλλαγη παστας ειναι δεδομενο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mikele13- είπε

εγω σε ρωταω γιατι αν ειχες περασει cfw και ειχες βαλει webman ο οποιος ειναι στο auto

κ στο ανοιγμα της κονσολας ανεβαζει στροφες σταδιακα...

γιατι δεν περνας cfw να δουλευεις τον ανεμιστηρα στις στροφες που θες ωστε να μην ζεσταινεται?

(το οτι χρειαζεται αλλαγη παστας ειναι δεδομενο)

Όπως είπα και στο προηγούμενο threat φοβάμαι να μην πάθει πάλι brick!Δεν ξέρω το άτομο αν άλλαξε case αυτό είναι το θέμα μπορεί να είναι και το 2504a δεν ξέρω,σε κάθε περίπτωση το webkit 2.0 δεν έχει καμία προστασία σε περίπτωση brick? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NickTheGamer95 είπε

Όπως είπα και στο προηγούμενο threat φοβάμαι να μην πάθει πάλι brick!Δεν ξέρω το άτομο αν άλλαξε case αυτό είναι το θέμα μπορεί να είναι και το 2504a δεν ξέρω,σε κάθε περίπτωση το webkit 2.0 δεν έχει καμία προστασία σε περίπτωση brick? 

για να μπρικαρει η κονσολα λιγο δυσκολο,παντα παιρνουμε backup την NOR σε περιπτωση στραβης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mikele13- είπε

για να μπρικαρει η κονσολα λιγο δυσκολο,παντα παιρνουμε backup την NOR σε περιπτωση στραβης.

Πως γίνεται αυτό? Πρέπει να μπει η cfw? Και μετά? Γενικά το είδα 500φορες 3.56 η χαμηλότερη λογικά δεν γίνεται να brickari θα το ξαναδώ πάλι και θα το κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν όλα μια χαρά έχω μέσα ferrox 1.01 να βάλω rebug? Δεύτερον οι θερμοκρασίες 

20180424_183736.jpg

Και κάτι άλλο πως μπορώ να βάλω το original logo όταν ανοίγει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, NickTheGamer95 είπε

Λοιπόν όλα μια χαρά έχω μέσα ferrox 1.01 να βάλω rebug? Δεύτερον οι θερμοκρασίες 

20180424_183736.jpg

Και κάτι άλλο πως μπορώ να βάλω το original logo όταν ανοίγει? 

Μείνε στο Ferrox, σου απάντησα και στο άλλο thread.

Όσο αφορά θερμοκρασία ήδη είσαι πολύ ψηλά, λογικά είχες ώρα την κονσόλα ανοιχτή πριν φτάσεις εκεί που είσαι τώρα.

Με webman θα έχεις αυτόματη εκκινηση ανεμιστήρα στις στροφές που ρυθμίζεις μια φορά μόνο.

Δες το με κρύα κονσόλα πόσο θα φτάσει.

Σίγουρα θά χρειαστεί αλλαγή θερμαγωγιμης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω ενα ps3 fat μοντελο cechl04 με date code 8D.η κονσολα εχει φοραει cfw και εχω περασει το control fan utility.τον τελευταιο καιρο η κονσολα αρχισε να κανει νερα και δεν εβρισκε το δισκο.εβαλα καινουργιο δισκο και ξαναστηθηκε κανονικα.παρατηρισα οτι 2 λεπτα σχεδον μετα την εκκινηση ειχε περιπου 65 βαθμους θερμοκρασια και αν το αφηνα πηγαινε πανω απο 70 χωρις να κανει τιποτα.ανοιξα την κονσολα την καθαρισα εντελως και εβαλα νεα θερμοαγωγιμη παστα.το αποτελεσμα δεν θα το ελεγα και τοσο θετικο.με το control fan  ρυθμισμενο να δουλευει στο payload σε idle δεν πεφτει κατω απο 62 βαθμους στον επεξεργαστη.τα γραφικα ειναι 10-12 βαθμους χαμηλοτερα.το δοκιμασα ετσι μια εβδομαδα χωρις αποτελεσμα.εξακολουθουσε να σβηνει.φανταστειτε οτι απλα του βαζω το the last of us και το αφηνω μονο του.δεν παιζω απλα το παιχνιδι τρεχει και μετα απο 15-20 λεπτα περιπου ακουγονται 2-3 μπιπ και σβηνει με το φωτακι να αναβοσηνει κοκκινο.ακομα και οταν παιζει καποιος σβηνει στο ιδιο περιπου χρονικο διαστημα.το θεμα ειναι οτι οταν το ξεκιναω μετα που εχει σβησει ξεκιναει ο ανεμιστηρας στο φουλ και πεφτει μονο οταν μπω στο cfu.αυτο το κανει παντα.αν παλι οταν σβησει του κλεισω το ρευμα απο πισω και το αφησω μερικα δευτερολεπτα οταν το ξεκινησω ξεκιναει με τον ανεμιστηρα στο αυτοματο που εχει η κονσολα.το ανοιξα παλι και ξαναεβαλα θερμοαγωγιμη σκεφτομενος μηπως δεν ειχε κατσει καλα η προηγουμενη αλλα το αποτελεσμα το ιδιο.οταν το εχω στο the last of us και παιζει κανενα τεταρτο περιπου και βγω απο το παιχνιδι και μπω στο cfu η θερμοκρασια που δειχνει δεν ξεπερναει τους 66 βαθμους.

εχει κανεις καμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει?

Επεξ/σία από astrea966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Λογικά θέλει delid ο επεξεργαστης. Δες το, με πολύ προσοχή.

να βγαλω το καπακι λες ? θα το δοκιμασω και αυτο και βλεπουμε.τα γραφικα δεν τα πειραζω.ειναι παντα χαμηλοτερη η θερμοκρασια του.

ερωτηση:το καπακι θα κολλησει με την θερμοαγωγιμη η θα χρειαστω καμια ειδικη κολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Θες κολλα.Προσεχε δεν ειναι ευκολη διαδικασια και υπαρχει ρισκο να το χαλασεις.Πριν το κανεις δες βιντεακια πως γινεται.

ειδα τη διαδικασια.οπως και να`χει τωρα ειναι αχρηστο αφου δεν μπορω να το χρησιμοποιησω.δε νομιζω να του κανω κατι χειροτερο.

τι κολλα να βαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...