Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 με οκταπύρηνο επεξεργαστή, Radeon 7970M και 4gb ram


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτη η κλασικη καραμελα την εχω τοση και τοση για την καρτα γραφικων μιλαω ντεεε...εχει καταντησει βαρετο...
κραζετε τις κονσολες αλλα δεν λετε το σημαντικοτερο...
οτι η gaming industry τσουλαει χαρη σε αυτες σας αρεσει η οχι....κ το σημαντικοτερο....exclusivares της σονυ κυριως αλλα και της microsoft δεν θα τις δειτε στα υπερτουμπανα pc σας...γι αυτο ξεκολληστε...με αυτα τα απαρχαιωμενα σπεκς μια 7 ετια βγαλανε παπαδες και παιχνιδια που ολοι θα θελατε να παιζατε στα ultra πισια σας...
σκεφτειτε στην νεα γενια τι θα δουμε απο τα μεγαλα studios.την να την κανω την καρταρα ωμη δυναμη και να βλεπω τους φιλους μου να παιζουνε φανταστικα παιχνιδια στις σαπιες κονσολες...

οποτε παρτε μια κονσολα λιγα λεφτα θελετε και απολαυστε games οπως:
alan wake,halo,gears of war,god of war,uncharted,heavy rain,killzone,resistance,last of us,beyond 2 souls,metal gear solid,gran turismo,forza και αλλα πολλα βαριεμαι να γραφω.

και ενα δειγμα του καινουριου gow ετσι για να γουσταρουμε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη η κλασικη καραμελα την εχω τοση και τοση για την καρτα γραφικων μιλαω ντεεε...εχει καταντησει βαρετο...

κραζετε τις κονσολες αλλα δεν λετε το σημαντικοτερο...

οτι η gaming industry τσουλαει χαρη σε αυτες σας αρεσει η οχι....κ το σημαντικοτερο....exclusivares της σονυ κυριως αλλα και της microsoft δεν θα τις δειτε στα υπερτουμπανα pc σας...γι αυτο ξεκολληστε...με αυτα τα απαρχαιωμενα σπεκς μια 7 ετια βγαλανε παπαδες και παιχνιδια που ολοι θα θελατε να παιζατε στα ultra πισια σας...

σκεφτειτε στην νεα γενια τι θα δουμε απο τα μεγαλα studios.την να την κανω την καρταρα ωμη δυναμη και να βλεπω τους φιλους μου να παιζουνε φανταστικα παιχνιδια στις σαπιες κονσολες...

 

οποτε παρτε μια κονσολα λιγα λεφτα θελετε και απολαυστε games οπως:

alan wake,halo,gears of war,god of war,uncharted,heavy rain,killzone,resistance,last of us,beyond 2 souls,metal gear solid,gran turismo,forza και αλλα πολλα βαριεμαι να γραφω.

 

και ενα δειγμα του καινουριου gow ετσι για να γουσταρουμε...

 

Σε 2-3 χρόνια θα συνδέω το τηλέφωνο μου στη τηλεωραση και θα παίζω τα παιχνίδια μου,με πολύ καλύτερα γραφικά,από τις κονσόλες σας!

Άσε που θα υπάρχουν πολύ περισσότεροι τίτλοι και καλύτεροι,γιατί εκεί ρέει το χρήμα πλέων!:lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η gaming industry τσουλαει χαρη σε αυτες σας αρεσει η οχι....κ το σημαντικοτερο....exclusivares της σονυ κυριως αλλα και της microsoft δεν θα τις δειτε στα υπερτουμπανα pc σας...γι αυτο ξεκολληστε...με αυτα τα απαρχαιωμενα σπεκς μια 7 ετια βγαλανε παπαδες και παιχνιδια που ολοι θα θελατε να παιζατε στα ultra πισια σας...

σκεφτειτε στην νεα γενια τι θα δουμε απο τα μεγαλα studios.την να την κανω την καρταρα ωμη δυναμη και να βλεπω τους φιλους μου να παιζουνε φανταστικα παιχνιδια στις σαπιες κονσολες...

Ό,τι να' ναι πραγματικά.. Η gaming industry τσουλάει χάρη στις κονσόλες; Αν το πάρουμε έτσι τότε και οι κονσόλες υπάρχουν χάρη στα PC όπως και η AMD και Nvidia θα είχαν φαληρίσει προ πολλού.

Και μιας κ μιλάμε για exclusives, Arma ΙΙ/ΙΙΙ, DayZ, Guild Wars 2, Stalker series, Civilization, Starcraft 2, Planetside 2, Secret World είναι κάποια παιχνίδια που είναι αδύνατο να βγουν σε κονσόλες. Για να μην αναφέρω και πόσα παιχνίδια είναι τελείως fail σε κονσόλα όπως Dragon Age και τα Elder Scrolls.

 

Δε λέω ότι δεν έχουν θετικά οι κονσόλες αλλά μην πετάμε λάσπη σε ότι να 'ναι και με μηδέν επιχειρήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ το σημαντικοτερο....exclusivares της σονυ κυριως αλλα και της microsoft δεν θα τις δειτε στα υπερτουμπανα pc σας...

 

Μονο τα exclusives έχουν μείνει στις κονσόλες! Αν δεν είχαν και αυτά δεν θα ασχολούνταν ούτε 10χρονο μαζί τους!

Επίσης η κονσόλα μόνη της δεν κάνει τίποτα. Θέλει και μια καλή TV γιατί αλλιώς τα βλέπεις σαν ψηφιδωτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να' ναι πραγματικά.. Η gaming industry τσουλάει χάρη στις κονσόλες; Αν το πάρουμε έτσι τότε και οι κονσόλες υπάρχουν χάρη στα PC όπως και η AMD και Nvidia θα είχαν φαληρίσει προ πολλού.

Και μιας κ μιλάμε για exclusives, Arma ΙΙ/ΙΙΙ, DayZ, Guild Wars 2, Stalker series, Civilization, Starcraft 2, Planetside 2, Secret World είναι κάποια παιχνίδια που είναι αδύνατο να βγουν σε κονσόλες. Για να μην αναφέρω και πόσα παιχνίδια είναι τελείως fail σε κονσόλα όπως Dragon Age και τα Elder Scrolls.

 

Δε λέω ότι δεν έχουν θετικά οι κονσόλες αλλά μην πετάμε λάσπη σε ότι να 'ναι και με μηδέν επιχειρήματα..

κατσε δες νουμερα σε software pc vs consoles και αφου ολοι ειναι φελοι κ παιρνουνε κονσολα και οχι gaming pc ειναι λαθος....

pc λιγοτερο απο χιλιαρικο δε περνεις μηχανημα αξιοπρεπες και μετα μιλαμε σοβαρα...4 σελιδες σχολια βλεπω λασπη για κονσολες...dragon age=σοβαρο παιχνιδι αναφερες..

δες κανενα dark souls-witcher 2...ευτυχως αυτα βγαινουνε σε pc.

επειδη ειχα gaming pc και με κουρασε το αθλημα δε το σηκωνει πια η τσεπη μου μετα το 2010 εχω στραφει σε αυτη τη λυση ψυχαγωγιας και με καλυπτει απολυτα και κυριως κανει κ οικονομια στην τσεπη μου.

με διασκεδαζουνε τα καλα παιχνιδια κ οχι αμα τρεχει 60 fps το battlefield-crysis 2 κτλ.γουστα ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε δες νουμερα σε software pc vs consoles και αφου ολοι ειναι φελοι κ παιρνουνε κονσολα και οχι gaming pc ειναι λαθος....

pc λιγοτερο απο χιλιαρικο δε περνεις μηχανημα αξιοπρεπες και μετα μιλαμε σοβαρα...4 σελιδες σχολια βλεπω λασπη για κονσολες...dragon age=σοβαρο παιχνιδι αναφερες..

Δεν είπε κανείς ότι είναι φελός όποιος παίρνει κονσόλα. Όπως είπα και πριν είναι θέμα προτιμήσεων και budget. Από το 2010 μέχρι το 2013 έχουν αλλάξει πολλά πράγματα.

Με 600άρι όπως προανέφερα χτίζεις δυνατό εργαλείο που κρατάει χρόνια αν ξέρεις να ψωνίζεις.

 

PS: Το Dragon Age 1 για μένα ήταν έπος, ειδικά με τα expansions :P Στο δύο καταστράφηκε.

 

μα τον αγιο διασκεδαστηριο.. μην σταματατε!

Show must go on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω κάτι στους PCάδες:

εγώ από παλιά έδινα τα αντερά μου σε κάρτες γραφικών (3870X2, 4870X2, 5970, 6990), σε CPUs (775 quadcore, AM3+, i7 970X).

Δεν υπολογίζω και τις ram, δίσκους κλπ.

Αλλά σε games δεν λεω καλά τα πήγαινε. Το θέμα είναι ότι αν παίζεις 1-2 συγκεκριμένα games και σκάς ένα 1000άρικο κάθε χρόνο ε δεν λέει, το χρυσοπληρώνεις χωρίς λόγο (βάλε τυχόν βλάβες κλπ η RMA).

Γιαυτό το λόγο παράτησα το PC gaming και τα δίνω σε περιφερειακά, καλή οθόνη, εκτυπωτή, καλή καρέκλα, γραφείο, UPS. Δε λεω, έχω σπαταλήσει 10χίλιαρο στη σούμα, αλλά αυτό που έμεινε είναι το online ups, δυνατά ηχεία με κονσόλα, καλό στουντιακό mic, η οθόνη και ότι έμεινε από PC ζοντανό μέχρι σήμερα. (χιλιάρικο έκαστο δηλ)

 

Στον αντίποδα, ότι έχω δώσει σε κονσόλα, ποτέ δεν απογοητεύτηκα, βάζω το δισκάκι στο Wii, και δουλεύει το game. Βάζω τη δισκέτα στο DS/3DS και παίζει like a boss. Δεν κάνει σούξου-μούξου-BOSD Και ότι άλλες βλακείες όπως στο PC.

Θα μου πείτε δεν παίζεις FPS/MMORPG.. ε ούτε που με νοιάζουν εκείνα τα games Και ποτέ δεν τα χόνευα. Με ένα μικρό budget του χιλιάρικου αγοράζεις κονσόλα με καμιά 50αριά games (και λίγα λεω) και έχεις σκεπάσει 5-7ετία άνετα.

 

Επίσης λίγα games (μη πω ελάχιστα) έχω δει να ξεζουμήζουν την τελευταία καλύτερη κάρτα γραφικών της αγοράς και αν τη φτάνουν στα όρια. Για να την ευχαριστηθείς τη κάρτα περιμένεις το update στη καλύτερη η τον επόμενο τίτλο.

σιγουρα το pc gaming κοστιζει περισσοτερο , αλλα οχι οσο θες να το παρουσιασεις 

 

ενα 1000ρικο το χρονο δε χρειαζεται να σκασεις , το μονο που χρειαζεται ειναι να ξερεις  να ψωνιζεις γιατι οταν μου λες οτι αγοραζες 4870x2 ,6990 και 970x  , μαλλον πετουσες τα λεφτα σου , ολα αυτα  ειναι τελειως περιττα..

δε σου λεω οτι εγω ειμαι πιο εξυπνος και κανω φοβερες αγορες , αλλα τετοιες υπερβολες τουλαχιστον τις εχω αποφυγει

 

βλαβες , rma , bsod και αλλα "γραφικα" απλα τα αγνοω.. ειδικα αν κατσουμε να συγκρινουμε τη ποιοτητα των κονσολων κι ενος pc με ποιοτικα parts και εγγυηση μεγαλυτερη τους ετους

 

κι εγω εχω ακομα κονσολα , παντα ειχα, αλλα εδω και χρονια δεν εχω καμια διαθεση να παιζω σε αυτη και φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να παρω ξανα για 5-6 τιτλους που πραγματικα θα με ενδιαφερουν 

 

ακομα και ενα κακο port ειναι πολυ καλυτερο οπτικα απο την εκδοση σε κονσολα

βαλε και τη δυνατοτητα επιλογης χειρισμου (γιατι εχω και ενα xbox controller σαν κονσολοαναθρεμμενος που ειμαι) , βαλε και τη δυνατοτητα να παιζεις ξαπλα στο καναπε οπως στις κονσολες , βαλε και το οτι κανεις ενα σωρο δουλειες με το pc και δες γιατι καποιοι επιμενουμε σε αυτα

 

δε κατακρινω τις κονσολες και χαιρομαι να εξελισσονται , απλα οσο μπορω θα τις αποφευγω οπως κι εσυ αποφευγεις τα pc γιατι δεν πιστευω οτι κανουν εξισου καλα τη δουλεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε, απλα θα συζητουσαμε για τα παιχνιδια μιας κονσολας.. αντε και για τα γραφικα της...

Ομως ο πιο τεχνικος ορος που θα αναφεραμε θα ηταν τα ... bit!!

8/16/32/64/128... τα bit και μεχρι εκει.

 

Ολα τα αλλα περναγαν σε δευτερη μοιρα... Μεχρι να βγει η εκαστοτε νεα κονσολα, "ζουσαμε" απο φωτογραφιες επερχομενων τιτλων της, απο τα "ξαδερφακια" τους στα arcade που σχεδον παντα ηταν καλυτερα απο τις home version τους (εκτος απο το Soul Coulibur στο DC) απο φημες κλπ...

 

Εδω πλεον εχει γινει επιστημη και το μονο που συζηταμε ειναι τα χαρακτηριστικα. Με λεπτομεριες! Με πυρηνες, με μνημες, gpu, nm, με μαρκες... ζαλιστηκα! Δεν ειναι το gaming αυτο ρε.

Ισως μιλαει η νοσταλγια, αλλα διαολε 29 ειμαι, οχι 50! 

Ισως απλα δεν ειναι μονο "παιχνιδια" πια... Περασε μαλλον αυτη η εποχη.

 

Η εποχη που πραγματικα εντυπωσιαζοσουν με καθε τι νεο αντι να το αναλυεις με υφος πανελιστιτα μεσημεριανης εκπομπης του σταρ.

 

Καποτε εντυπωσιαζομασταν! Και το μονο που αρκουσε για να γουσταρουμε ηταν ενα πρασινο δεινοσαυρακι, ενας σκατζοχοιρος, ενας Paul Phoenix, ενας Sweetooth, ενας Chris Redfield, ενας Gabriel Knight, η Samus και ισως η Chun Li.

 

 

\m/ 

 

edit:

 

Eλα οι παλιοι να θυμομαστε!

 

13010017_zps9b5c7ab5.jpg

Ακριβώς, τα είπες όλα φίλε μου!

Δυστυχώς κάποιοι δεν μπορούν να αφεθούν και να χαλαρώσουν. Γι' αυτό δεν μπορούν να καταλάβουν τη μαγεία της κονσόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο ισχυρότερο τόσο καλύτερα. Γιατί πάλι όταν βγει στα pc θα βλέπουμε παιχνίδια γραμμένα γι αυτό (και το 720) για τα επόμενα 6-7 χρόνια. Τουλάχιστον ας ξεκινήσει έχοντας καλό hardware για να βλέπουμε αξιοπρεπή παιχνίδια στα pc για όσο το δυνατόν μεγαλύτερο διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε παρτε μια κονσολα λιγα λεφτα θελετε και απολαυστε games οπως:

alan wake

 

To έχεις δει το alan wake σε high end pc? Δεν ρωτάω αν το έπαιξες, απλά αν το είδες. Έστω από μακρυά βρε παιδί μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το donkey kong country με pentium mmx στα 233 και 64mb το εκανα emulate απο το snes και επαιζε τελεια. Αμα θελαν να το βγαλουν για pc και καναν και λιγο optimization και σε 386 με vga θα ετρεχε.

 

Βεβαια ακομα και ο 386 ειναι πολυ ανωτερος απο το cpu του snes, αλλα εκεινη την εποχη ισχυαν αλλοι κανονες. Κονσολες οπως το snes ηταν γεματες βοηθητικα chips που το ανεβαζαν. Δεν μπορεις να συγκρινεις επεξεργαστες μονο

risk vs cisk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2-3 χρόνια θα συνδέω το τηλέφωνο μου στη τηλεωραση και θα παίζω τα παιχνίδια μου,με πολύ καλύτερα γραφικά,από τις κονσόλες σας!

Άσε που θα υπάρχουν πολύ περισσότεροι τίτλοι και καλύτεροι,γιατί εκεί ρέει το χρήμα πλέων!:lol:

Ναι ναι, είδαμε την εξέλιξη των παιχνιδιών στα κινητά τη 2ετία-3ετία που μας πέρασε.
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...