Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 με οκταπύρηνο επεξεργαστή, Radeon 7970M και 4gb ram


nikos21aek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

risk το επιτραπέζιο vs cisk the beer? :P

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Risk_(game)

http://www.cisklager.com/

 

 

risc vs cisc

 

σωστος! εχα να χρησιμοποιησω αυτο τον ορο απο τα τελη των 90s στα gamepro!! οποτε το ξεχασα. ειναι με "c" οντως.

 

_______________

 

Επισης, για αυτους που τα μετρανε ολα μονο με τα γραφικα... απλα δειτε σχεδον καθε γεννια κονσολων ποια ειχε επικρατησει, βγαζοντας τους καλυτερους τιτλους, αρπαζοντας τη μεριδα του λεοντος στην αγορα.

 

psx ,ps2, wii (αν και οχι με μεγαλη διαφορα)

και στις φορητες, gameboy, GBA, DS, 3DS (οπως διαφενεται)

 

αυτες οι κονσολες δεν ηταν οι ισχυροτερες της γεννιας τους. κι ομως...!

 

 

*Master System / NES ηταν περιπου ισοδυναμα. Επισης το SNES ηταν ανωτερο του Genesis. Εξαιρεσεις του κανονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 147
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια κουραστικα εγινκα ισως επιδη ειμαι και εγω κοντα στα 30 λιπον ας πουμε τα παργματα με το ονομα τους

περνουμε κονσολα για να παιζουμε τα παιχνιδια μας κανονικα το pc το εχουμε για να κανουμε ολα τα υπολιπα τα pc κανονικα ειναι μονο για προγραματισμο προγραματων μην κοιταμε της ετερεις οστε να μας περνουν τσαμπα τα λεφτα ενας μεσος χριστης τι το θελει το 8 πυρινο pc για ποια παιχνιδια μιλαμε που ειναι κοποια απο κονσολες περνεις ενα απλο pc και κανεις την δουλεια

σου και μια κονσολα για να παιζεις και περναει η μερα σου τσαμι στον ελευθερο σου χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι ναι, είδαμε την εξέλιξη των παιχνιδιών στα κινητά τη 2ετία-3ετία που μας πέρασε.

Θα έβαζες το χέρι στη φωτιά,ότι σε 3χρονια από τώρα,οτι τα κινητά δε θα έχουν τα ίδια γραφικά με τις κονσόλες,ναι ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έβαζες το χέρι στη φωτιά,ότι σε 3χρονια από τώρα,οτι τα κινητά δε θα έχουν τα ίδια γραφικά με τις κονσόλες,ναι ή όχι?

αυτη τη στιγμη ειναι λιγο καλυτερα απο ενα ps2 , και παντα θα ειναι πισω, το θεμα ομως δεν ειναι τα γραφικα αλλα το οτι κανεις δεν παιρνει σοβαρα τα android/ios για να βγαλει σοβαρα παιχνιδια πλην ελαχιστων εξαιρεσεων

 

απευθυνονται σε αλλο κινηο στις mobile συσκευες και τα παιχνιδια σε γενικες γραμμες ειναι πολυ κατωτερης ποιοτητας

επισης αυτος που θελει να παιζει σοβαρα το κανει στην ανεση του σπιτιου του , οχι στο λεωφορειο κτλ..

 

παιδια κουραστικα εγινκα ισως επιδη ειμαι και εγω κοντα στα 30 λιπον ας πουμε τα παργματα με το ονομα τους

περνουμε κονσολα για να παιζουμε τα παιχνιδια μας κανονικα το pc το εχουμε για να κανουμε ολα τα υπολιπα τα pc κανονικα ειναι μονο για προγραματισμο προγραματων μην κοιταμε της ετερεις οστε να μας περνουν τσαμπα τα λεφτα ενας μεσος χριστης τι το θελει το 8 πυρινο pc για ποια παιχνιδια μιλαμε που ειναι κοποια απο κονσολες περνεις ενα απλο pc και κανεις την δουλεια

σου και μια κονσολα για να παιζεις και περναει η μερα σου τσαμι στον ελευθερο σου χρονο

φιλε κι εγω κοντα στα 30 ειμαι , παρολα αυτα δε καταλαβαινω τι ακριβως ειναι αυτο που θες να πεις.

πρωτα απο ολα κοιτωντας την υπογραφη σου δε μπορω να βγαλω νοημα , ηθελες 6870 και hafx για να προγραμματιζεις?

 

με το pc που εχεις δηλαδη, καθεσαι και παιζεις παιχνιδια στις κονσολες ? ή απλα δε παιζεις καθολου και λες κατι για να λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη στιγμη ειναι λιγο καλυτερα απο ενα ps2 , και παντα θα ειναι πισω, το θεμα ομως δεν ειναι τα γραφικα αλλα το οτι κανεις δεν παιρνει σοβαρα τα android/ios για να βγαλει σοβαρα παιχνιδια πλην ελαχιστων εξαιρεσεων

 

απευθυνονται σε αλλο κινηο στις mobile συσκευες και τα παιχνιδια σε γενικες γραμμες ειναι πολυ κατωτερης ποιοτητας

επισης αυτος που θελει να παιζει σοβαρα το κανει στην ανεση του σπιτιου του , οχι στο λεωφορειο κτλ..

Δες το πως εξελίσσεται και όχι πως είναι τώρα!

Θα φανταζεσουν πριν 3χρονια κινητό με fullhd οθόνη ή τετραπυρινο και οκταπυρινο επεξεργαστή!Αν με ρωτουσες και μένα πριν 3 χρόνια αν θα φτάσουν τις κονσόλες στο gaming,θα σου απαντούσα,αποκλείεται!

Τώρα έχω τις επιφυλάξεις μου!

Η mobile πλατφόρμα έχει την τιμητική τις αυτά τα χρόνια και το χρήμα πάει προς τα εκεί!Η απαξίωση της κονσόλας θα είναι περίπου η ίδια,με την απαξίωση που δέχεται τα τελευταία χρόνια και το PC gaming,λόγο της πολύ πιο κερδοφόρας,προς το παρόν,κονσόλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη τιμητικη της την εχει , γραφικα εχει , εσοδα μπορει να εχει

 

ΚΑΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ :P

 

οποτε τι να το κανουμε..

 

και προσωπικα εχω κατσει και εχω δει αρκετους τιτλους σε κινητα και tablet οταν ημουν στρατο και δεν ειχα επιλογες

 

αυτη τι στιγμη ουτε που το σκεφτομαι να μπει κατι τετοιο στις συσκευες μου..

 

το οτι μπορει να γινει κατι , δε σημαινει οτι θα πιασει κιολας

ναι θα αναπτυχθουν τα παιχνιδια στα κινητα κτλ , ομως το μονο που θα απειλησουν ουσιαστικα ειναι τα psp και σια , οχι τις κονσολες και σε καμια απολυτως περιπτωση τα pc

 

οπως εχουμε χιλιοπει το target group ειναι αρκετα διαφορετικο και δε προκειται να μεταμορφωθουμε ολοι σε casual gamers σε μια νυχτα

απλα θα βρει νεο (και τεραστιο αν θες) κοινο η βιομηχανια. δε θα αλλαξει κατι για εμας γιατι αν γεμισουμε παιχνιδια της gameloft και fruit ninja , απλα θα εγκαταλειψουμε το gaming τοσο απλα

 

καπως πρεπει να με κρατησουν κι εμενα ωστε να παρω καποια στιγμη στο μελλον 8950, 27αρα 1440p και νεο hw γενικα (περα απο τιτλους)

 

γιατι εμενα αυτα με ενδιαφερουν , δε με νοιαζει να βαζω το κινητο μου στη τηλεοραση .. το χω κανει , εχει πλακα ομως δε γινεται κατι τετοιο να ειναι η βασικη μου πλατφορμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2-3 χρόνια θα συνδέω το τηλέφωνο μου στη τηλεωραση και θα παίζω τα παιχνίδια μου,με πολύ καλύτερα γραφικά,από τις κονσόλες σας!

Άσε που θα υπάρχουν πολύ περισσότεροι τίτλοι και καλύτεροι,γιατί εκεί ρέει το χρήμα πλέων! :lol:

Ναι και θα παίζεις asphalt  :devil: 

 

Και όλα αυτά με τι με android; Αυτό το bug free λειτουργικό; 

Μήπως με ios; Οπου θα έχεις 5 διαφορετικά χειριστήρια που το κάθε ένα αναγνωρίζει από 10 παιχνίδια και όλα μαζί τα χειριστήρια θα τα έχεις πληρώσει όσο μια κονσόλα; 

Αχ ξέχασα θα παίζεις με touchscreen  :fear: 

Εχω ipad και apple tv αλλά δεν το λες ακριβώς gaming βασικά @@ gaming...

 

 

Κάποτε ήμουν υπερ των κονσολών, μετά έγινα υπέρ του pc τώρα πια παίζω στο pc με xbox χειριστήριο :blink: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη στιγμη ειναι λιγο καλυτερα απο ενα ps2 , και παντα θα ειναι πισω, το θεμα ομως δεν ειναι τα γραφικα αλλα το οτι κανεις δεν παιρνει σοβαρα τα android/ios για να βγαλει σοβαρα παιχνιδια πλην ελαχιστων εξαιρεσεων

 

απευθυνονται σε αλλο κινηο στις mobile συσκευες και τα παιχνιδια σε γενικες γραμμες ειναι πολυ κατωτερης ποιοτητας

επισης αυτος που θελει να παιζει σοβαρα το κανει στην ανεση του σπιτιου του , οχι στο λεωφορειο κτλ..

 

φιλε κι εγω κοντα στα 30 ειμαι , παρολα αυτα δε καταλαβαινω τι ακριβως ειναι αυτο που θες να πεις.

πρωτα απο ολα κοιτωντας την υπογραφη σου δε μπορω να βγαλω νοημα , ηθελες 6870 και hafx για να προγραμματιζεις?

 

με το pc που εχεις δηλαδη, καθεσαι και παιζεις παιχνιδια στις κονσολες ? ή απλα δε παιζεις καθολου και λες κατι για να λες?

επιδη εφτιαξα καλο pc δεν σημενει οτι πρεπει να παιζω και στο pc ολα τα παιχνιδια το εφτιαξα για το κεφι μου και μονο πως ο αλος φτιαχνει ενα αυτοκινητο για το κεφι του ετσι εκανα και εγω τωρα στο ps3 παιζω καποια παιχνιδια οταν και αν βρεθει χρονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει παω πασο, απλα μου κανει εντυπωση να βλεπω ατομα με ακριβο hw να εξυμνουν τις κονσολες και πανω απο ολα να ανεχονται να παιζουν στις κονσολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου στην ίδια ηλικία ειμαστε αλλά μου φαίνεται γέρασες :)

Όχι δεν ήταν καλύτερα απλά ο άνθρωπος έχει την εμφυτη τάση να θυμάται με νοσταλγία το παρελθόν και να το ωραιοποιεί.

 

εγω πιστευω πως εχει δικιο ο prodigy.

τότε είχαμε και απο ενα διαμαντι το μηνα, τωρα εχουμε 1 τον χρονο. και με την πειρατια να χτυπαει κοκκινο, ολοι κατεβαζουν 100-100 τα παιχνιδια και δεν χαιρονται κανενα πλεον.

πηρα το ps3 και το πουλησα μεσα σε διαστημα 3 μηνων.

πηρα xbox360, το κρατησα αλλους 3 μηνες, το πουλησα.

περασα και απο ps vita (1 μηνα).

τελικα ξαναγορασα το dreamcast και απολαμβανω gaming και βεβαια δεν υπαρχει περιπτωση να το πουλησω..

 

οσο για το gamepro, εχω ακομα τα 100 πρωτα τευχη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω ρε γεμισαμε μπαρμπαδες :P

(κι εγω καπου εχω τα gamepro μου , αλλα δε κανω ετσι )

 

μια χαρα παιχνιδαρες εχουμε και σημερα, απλα τοτε που ημασταν μικροι ολα μας εκαναν εντυπωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο κοινό είναι ότι και με pc και με κονσόλα μπορείς να παίξεις παιχνίδια. Δεν καταλαβαίνω πως αλλιώς στέκει μια σύγκριση. Επίσης για ψάρεμα μπορείς να πας με αυτό:

 

15604_B.jpg

 

 

μπορείς να πας και με αυτό:

 

02-for-those-in-peril-on-the-sea.jpg

 

 

Άλλες οι απαιτήσεις και άλλα τα ψάρια που θα πιάσεις. Δεν υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα επειδή μπορούν και τα δύο να παίξουν παιχνίδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ενθουσιαζεστε τοσο πολυ. απο οτι εχω ακουσει, οι επιδοσεις θα ειναι εφαμιλες με ενα PC που θα τρεχει το battlefield 3 σε medium σε full HD. οχι καθολου εντηποσιακο. ασε που απο οτι καταλαβα θα μας σερβηρουν σαχλοgimmicks. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...