Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η γνώμη σας για την απεργία;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως διάβασα και σε προηγούμενο μύνημα υπάρχει πολύ κόσμος που ειναι στην ανεργία και θέλει να δουλέψει, οποτε μπορούν οσοι δεν θέλουν δεν μπορούν η δεν δεν ειναι ικανοποιημένοι απο την υπάρχουσα εργασία να αποχωρήσουν να ψάξουν καπου που θα τους δίνουν αυτα που ζητάνε και να προσληφθεί ολος αυτος ο κόσμος που περιμένει στην ουρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως διάβασα και σε προηγούμενο μύνημα υπάρχει πολύ κόσμος που ειναι στην ανεργία και θέλει να δουλέψει, οποτε μπορούν οσοι δεν θέλουν δεν μπορούν η δεν δεν ειναι ικανοποιημένοι απο την υπάρχουσα εργασία να αποχωρήσουν να ψάξουν καπου που θα τους δίνουν αυτα που ζητάνε και να προσληφθεί ολος αυτος ο κόσμος που περιμένει στην ουρά.

 

πες μου που δουλεύεις να στείλω ένα φίλο που ψάχνει για δουλειά. να διώξουν εσένα να πάρουν εκείνον με λιγότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χάνουν πολύ μαρούλι. και αν έχεις μάθει 10 χρόνια τώρα στο γερό μαιντανό. και ξαφνικά πέφτεις στα κανονικά...

 

Σου λέει ο άλλος εγώ επαιρνα τσέπη 2,500 και τώρα με πας στα 1,500 και δίνω δάνειο 800 ευρώ το μήνα και έχω 2 παιδιά?

 

Εγώ θα τους απαντούσα οτι δυστηχώς ισχύουν τα ίδια για ολους και πολύ χειρότερα, και υπάρχουν και αλλοι με 2 και 3 παιδιά.

Πρέπει να κάνουμε υπομονή και να προσπαθήσουμε να την βγάλουμε και να επιβιώσουμε με οτι έχουμε πλέον ( τα λιγα που εχουν μείνει) η να βρίσκουμε εύκολες δικαιολογίες ?

 

πες μου που δουλεύεις να στείλω ένα φίλο που ψάχνει για δουλειά. να διώξουν εσένα να πάρουν εκείνον με λιγότερα.

 

Αν νομίζεις οτι το μύνημα μου ηταν ειρωνικό δυστηχώς δεν έπιασες το νόημα πως το γράφω, οσο για το που δουλεύω δυστηχώς δεν δουλεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα τους απαντούσα οτι δυστηχώς ισχύουν τα ίδια για ολους και πολύ χειρότερα, και υπάρχουν και αλλοι με 2 και 3 παιδιά.

Πρέπει να κάνουμε υπομονή και να προσπαθήσουμε να την βγάλουμε και να επιβιώσουμε με οτι έχουμε πλέον ( τα λιγα που εχουν μείνει) η να βρίσκουμε εύκολες δικαιολογίες ?

 

έτσι, να σκύψεις το κεφάλι σε αυτούς που τα έφαγαν, σε αυτούς που καρπώθηκαν όλο τον πλούτο που παρήγαγες όλα αυτά τα χρόνια και σου κουνάν το δάχτυλο και σου λένε σκάσε και δούλευε με λιγότερα και λιγότερα ενώ αυτοί περνάν ζωή και κότα...

 

μπράβο υποτακτικέ, δουλοπρεπή νεοέλληνα... μπράβο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι, να σκύψεις το κεφάλι σε αυτούς που τα έφαγαν, σε αυτούς που καρπώθηκαν όλο τον πλούτο που παρήγαγες όλα αυτά τα χρόνια και σου κουνάν το δάχτυλο και σου λένε σκάσε και δούλευε με λιγότερα και λιγότερα ενώ αυτοί περνάν ζωή και κότα...

 

μπράβο υποτακτικέ, δουλοπρεπή νεοέλληνα... μπράβο...

 

Σαν τον τυπο στη ΔΕΗ ας πουμε, που πηρε απο τα 50 συνταξη, εφαπαξ καμποσες χιλιαδες ευρω, και συνταξη ανω των 1500 ;

Λογικο μου ακουγεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τον τυπο στη ΔΕΗ ας πουμε, που πηρε απο τα 50 συνταξη, εφαπαξ καμποσες χιλιαδες ευρω, και συνταξη ανω των 1500 ;

Λογικο μου ακουγεται.

 

Σαν τον Θέμο ας πουμε, που τον πιάσανε στην ελβετία με 5.000.000 μαύρα λεφτά στο πορτμπαγκάζ  ;

 

Λογικο μου ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο ρε πουρνάρα, έχουμε φτάσει σε σημείο ψευτοεπαναστάτες να στηρίζουν όσους πλούτισαν με μηδέν ικανότητες και κάτι βύσματα ΝΑ.

 

Άστο να πάει στο διάολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κι αυτον μεσα, εγω βλεπεις δε διαχωριζω οπως εσυ. Εσυ εχεις βαλει οριο στο κλεψιμο και στη ρεμουλα, εχεις βαλει πλαφον, και κατω απο το πλαφον που εβαλες ολοι ειναι αδικημενοι, εστω κι αν εκλεψαν η αν καρπωνονται χωρις να το αξιζουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...