Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν λες ''Αυτό συμβαίνει με το αμερικάνικο ταχυδρομείο'' τί εννοείς? Το δέμα είναι χωρίς tracking No. Το tracking που χουνε δώσει είναι για τον σάκο που περιλαμβάνει το δικό μου δέμα μαζί με άλλα πόσα. Το θέμα είναι αν παίζει ρόλο η χώρα προέλευσης γιατί δεματάκια απο Κίνα έχουν έρθει στο σπίτι σε λιγότερο απο 2 βδομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο προηγούμενο post γράφεις ότι σου έδωσαν tracking που παρακολουθείται μέχρι να φτάσει το δέμα στην Ελλάδα.

Σ' αυτό απάντησα ότι συμβαίνει με το αμερικάνικο ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οk και είναι φυσιολογικό να έχει κάτσει ένα μήνα στο τελωνείο ή όπου αλλού και δέματα απο Κίνα να έχουν παραδοθεί σε δύο βδομάδες max? Ξέρεις αν εκτελωνίζονται όλα μαζί ή παίζει ρόλο η χώρα προέλευσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οk και είναι φυσιολογικό να έχει κάτσει ένα μήνα στο τελωνείο ή όπου αλλού και δέματα απο Κίνα να έχουν παραδοθεί σε δύο βδομάδες max? Ξέρεις αν εκτελωνίζονται όλα μαζί ή παίζει ρόλο η χώρα προέλευσης?

 

Έχεις ρωτήσει 3 φορές το ίδιο πράγμα! Φυσικά και παίζει ρόλο η χώρα προέλευσης! Και ο μεταφορέας! Δεν είναι αυτονόητο; Και όχι δεν πάει ο χρόνος παράδοσης πάντα ανάλογα με την απόσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα δεν ξέρω  αν το έχει αναφέρει κάποιος τελευταία (κοίταξα 4-5 σελίδες πίσω αλλά δεν είδα ) σήμερα έκανα κανονικά αγορά σε εξωτερικό μέσω paypal με της Πειραιώς  χρεωστική μου κάρτα που είχα μέσα . Οπότε όποιος θέλει να αγοράσει κάτι τουλάχιστον από Πειραιώς που δοκίμασα εγώ  στο εξωτερικό μπορεί κανονικά πλέον . Συγνώμη αν έχει ειπωθεί  κ πιο παλιά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα το γνωστο κινητο απο το vickmall.Στο e-mail λεει οτι το εχουν στειλει με NL Post το οποιο ειχα δηλωσει και εγω,οταν ομως ξαχνω για το tracking μου λεει Singapore Post .Τελικα με ποια ταξιδευει γιατι εχω μπερδευτει λιγακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα το γνωστο κινητο απο το vickmall.Στο e-mail λεει οτι το εχουν στειλει με NL Post το οποιο ειχα δηλωσει και εγω,οταν ομως ξαχνω για το tracking μου λεει Singapore Post .Τελικα με ποια ταξιδευει γιατι εχω μπερδευτει λιγακι

αν ειναι SG στο τελος του tracking ειναι Singapore Post αν ειναι NL τοτε NL post :) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι SG στο τελος του tracking ειναι Singapore Post αν ειναι NL τοτε NL post :) :D

Ναι τελικα Singapore Post ειναι.Αυτο που μου αρεσει παντως εναι οτι λεει  Select Shipping Method - NL Post -Registered Airmail και διπλα εχει τον κωδικο που τελειωνει σε SG  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα,

Παρήγγειλα πριν μία βδομάδα, κάτι από Αγγλία, το οποίο στάλθηκε με Royal Mail. Το θέμα μου είναι, ότι δε ξέρω καν με τι θα μου έρθει (ΕΛΤΑ; ACS; ) και επίσης, έχω χάσει τη μπάλα με τα tracking sites.

 

Αυτό εδώ (http://www.trackitonline.ru/?service=track&CCode=EN) μου γράφει, ότι (λογικά) θα μου έρθει με ΕΛΤΑ Κούριερ. Στο site της GLS, λέει για ACS. Και επίσης, δεν έχω καταλάβει που ακριβώς βρίσκεται το δέμα μου, αυτή τη στιγμή.

 

Ο tracking number που μου έδωσε ο πωλητής είναι αυτός:RF376261619GB

 

Είναι η πρώτη φορά, που παραγγέλνω από Αγγλία, οπότε πιθανότατα οι ερωτήσεις μου είναι κάπως "γελοίες". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα,

Παρήγγειλα πριν μία βδομάδα, κάτι από Αγγλία, το οποίο στάλθηκε με Royal Mail. Το θέμα μου είναι, ότι δε ξέρω καν με τι θα μου έρθει (ΕΛΤΑ; ACS; ) και επίσης, έχω χάσει τη μπάλα με τα tracking sites.

 

Αυτό εδώ (http://www.trackitonline.ru/?service=track&CCode=EN) μου γράφει, ότι (λογικά) θα μου έρθει με ΕΛΤΑ Κούριερ. Στο site της GLS, λέει για ACS. Και επίσης, δεν έχω καταλάβει που ακριβώς βρίσκεται το δέμα μου, αυτή τη στιγμή.

 

Ο tracking number που μου έδωσε ο πωλητής είναι αυτός:RF376261619GB

 

Είναι η πρώτη φορά, που παραγγέλνω από Αγγλία, οπότε πιθανότατα οι ερωτήσεις μου είναι κάπως "γελοίες". :)

 

Η GLS έχει συνεργάτη την ACS στην Ελλάδα οπότε η ACS θα κάνει την παράδοση. Ουσιαστικά η GLS είναι κάτι σαν διαμεσολαβητής ανάμεσα στην Royal Mail και την ACS. Το δέμα σου βρίσκεται ακόμα στην Αγγλία, μόλις φτάσει στην Ελλάδα θα μπορείς να το ελέγχεις με το νέο tracking number από το site της ACS: 6212467796 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η GLS έχει συνεργάτη την ACS στην Ελλάδα οπότε η ACS θα κάνει την παράδοση. Ουσιαστικά η GLS είναι κάτι σαν διαμεσολαβητής ανάμεσα στην Royal Mail και την ACS. Το δέμα σου βρίσκεται ακόμα στην Αγγλία, μόλις φτάσει στην Ελλάδα θα μπορείς να το ελέγχεις με το νέο tracking number από το site της ACS: 6212467796 :)

Πολύ ωραίος. :D Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Άρα, μάλλον το ξεχνάμε για αυτή τη βδομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησε κανείς ότι πλέον από Gearbest πληρώνεις μεταφορικά?

 

Μπα. Free Shipping βλέπω εγώ σε μερικά πράγματα που κοίταξα. Ίσως να πληρώνεις σε ορισμένα χαμηλής αξίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...