Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο link που δίνεις δεν γράφει κατι για το u play που θέλω να αγοράσω . Στην φόρμα αγοράς του u play βγάζει κανονικά την επιλογή pay safe kartas όμως ..

Δε μπορεις να αγοράσεις απο το καταστημα αυτο με καρτα που εχει εκδοθει στην Ελλάδα. Αν διαβασεις προσεκτικα το κείμενο στη σελιδα που σου εβαλα θα το διαπιστωσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέρει κανείς να μπορώ να κάνω αγορά με χρεωστική κάρτα της εθνικής τράπεζας από το banggood;

και αν ναι τι θα πρέπει να προσέξω;

 Τι τι να προσέξεις; Δεν είναι και καμιά επιστήμη... Από το banggood ψώνιζες χωρίς πρόβλημα με Ελληνικές κάρτες (κατευθείαν χρέωσή τους μόνο) από την αρχή των cc. Τώρα τελευταία άλλαξαν κάποιες παράμετροι στα capital controls και θα πρέπει να περνάνε και μέσω Paypal για τα ίδια είδη αγορών κανονικά. Σύνδεσε την κάρτα στο Paypal καλύτερα και προχώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τι να προσέξεις; Δεν είναι και καμιά επιστήμη... Από το banggood ψώνιζες χωρίς πρόβλημα με Ελληνικές κάρτες (κατευθείαν χρέωσή τους μόνο) από την αρχή των cc. Τώρα τελευταία άλλαξαν κάποιες παράμετροι στα capital controls και θα πρέπει να περνάνε και μέσω Paypal για τα ίδια είδη αγορών κανονικά. Σύνδεσε την κάρτα στο Paypal καλύτερα και προχώρα.

Είμαι λίγο άσχετος με της online αγορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς να μπορώ να κάνω αγορά με χρεωστική κάρτα της εθνικής τράπεζας από το banggood;

και αν ναι τι θα πρέπει να προσέξω;

 

 

Απάντησα στο άλλο νήμα που έβαλες την ίδια ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια αγορασα απο το gearbest καποια πραγματα και μου δωσανε αυτο το trucking  RR262277341CZ  (http://www.sky56.cn/english/track/index)και μιλησα μαζι τους. και μου λενε οτι δεν  φταινει αυτη και οτι να ζητησουν αποζημειωση απο τα ελτα...ενω οταν πηγα στα ελτα μου ειπαν οτι ποτε δεν ηρθε αυτος ο κωδικος στην ελλαδα..

τι μπορω να κανω.. κααι μου προτειναν  να μου δωσουν  τα μισα λεφτα σε gb wallet..τι μπορω να κανΨ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια αγορασα απο το gearbest καποια πραγματα και μου δωσανε αυτο το trucking  RR262277341CZ  (http://www.sky56.cn/english/track/index)και μιλησα μαζι τους. και μου λενε οτι δεν  φταινει αυτη και οτι να ζητησουν αποζημειωση απο τα ελτα...ενω οταν πηγα στα ελτα μου ειπαν οτι ποτε δεν ηρθε αυτος ο κωδικος στην ελλαδα..

τι μπορω να κανω.. κααι μου προτειναν  να μου δωσουν  τα μισα λεφτα σε gb wallet..τι μπορω να κανΨ?

 

Κάποιο λάθος θα έκανε ο υπάλληλος από τα ΕΛΤΑ γιατί το δέμα σου έφτασε Ελλάδα στις 31-7 και στις 3-8 κάποιος το παρέλαβε από Αιγάλεω.

Αυτά που σου λέω μπορείς να τα δεις και μόνος σου βάζοντας το παραπάνω tracking number στο site των ΕΛΤΑ: http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πώς γίνεται να μην υπογράψα εγώ πουθενά;..εάν ήταν συστημένο.

 

Προφανώς είναι συστημένο και θέλει υπογραφή από τον παραλήπτη εφόσον έχει τον κωδικό που έδωσες. Αν δεν παρέλαβε -παράτυπα- κάποιος γνωστός/συγγενής σου αντί για σένα, πήγαινε στο ταχυδρομείο που ανήκεις και ζήτα εξηγήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω κάποιες αγορές απο  banggood.

Βάζω αυτά τα 3 πράγματα  που θέλω στο καλάθι και μετά προσπαθώ να βάλω τα κουπόνια αλλά μόνο ένα παιρνει...μόλις βάζω άλλο τότε το προηγούμενο σβήνει...

Γίνετε να βάλω πολλά μαζί ή πρέπει να κάνω μια μια τις αγορές ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω κάποιες αγορές απο  banggood.

Βάζω αυτά τα 3 πράγματα  που θέλω στο καλάθι και μετά προσπαθώ να βάλω τα κουπόνια αλλά μόνο ένα παιρνει...μόλις βάζω άλλο τότε το προηγούμενο σβήνει...

Γίνετε να βάλω πολλά μαζί ή πρέπει να κάνω μια μια τις αγορές ;;

 

Είναι για ένα κουπόνι ανα παραγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν γινοταν προηγουμενως απο steam με eurobank mastercard debit, αλλα εκανα αγορα μεσα στην εβδομαδα.

 

Παντως απο asos που σιγουρα δεν μπορουσα, μπορεσα και εκανα 2 αγορες με την καρτα της eurobank χωρις να χρησιμοποιησω την revolut μου.

 

Μου ειχε ερθει εξαλλου και μηνυμα πριν 1-2 εβδομαδες οτι θα αλλαζαν οι περιορισμοι, απλα δεν το ειχα δοκιμασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα..Στις 13 Αυγούστου έκανα μια παραγγελία..

Μπήκα να δω που βρίσκεται και μου βγάζει τα εξής:

2016-08-15 13:20:00 Parcel departure in Shenzhen Sorting Centre

2016-08-16 11:50:00 Parcel departure arrive in HongKong Sorting Centre

2016-08-17 07:35:00 Parcel is leaving Hong Kong Airport

2016-08-19 11:24:00 Frankfurt Sorting Centre

2016-08-20 13:50:00 Information sent to Czech

 

Έχει 3 μέρες στο ίδιο σημείο...

τι γίνετε ;;

Μπήκα στo ups tracking και γράφει αυτό

Tracking information is not yet available. Please try again later

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα..Στις 13 Αυγούστου έκανα μια παραγγελία..

Μπήκα να δω που βρίσκεται και μου βγάζει τα εξής:

2016-08-15 13:20:00 Parcel departure in Shenzhen Sorting Centre

2016-08-16 11:50:00 Parcel departure arrive in HongKong Sorting Centre

2016-08-17 07:35:00 Parcel is leaving Hong Kong Airport

2016-08-19 11:24:00 Frankfurt Sorting Centre

2016-08-20 13:50:00 Information sent to Czech

 

Έχει 3 μέρες στο ίδιο σημείο...

τι γίνετε ;;

Μπήκα στo ups tracking και γράφει αυτό

Tracking information is not yet available. Please try again later

 

Έρχεται μέσω Τσεχίας (υποθέτω πρόκειται για Gearbest που το συνηθίζει τον τελευταίο καιρό). Θα χαθούν τα ίχνη του για αρκετές μέρες, μέχρι που θα έρθει Ελλάδα και θα παραλάβεις. 20 μέρες με 1 μήνα ακόμα περιμένεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...