Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Dantε είπε

Λογω Χριστουγεννων μη ψαχνετε δεματα...Γινεται πανικος στα ΕΛΤΑ.

Περιμενε 60 μερες,ζητειστε refund και εαν ερθουν,πληρωστε παλι(γιατι μετα δε θα στελνουν ελλαδα).

Απο τα προηγουμενα χρονια η εμπειρια μου ειναι οτι δε θα χαθει κατι ,απλα θα αργησει...αρκετα.

Εμενα στο τρακινγκ 2 δεματα γραφουν οτι εχουν φτασει Ελλαδα απο τελη οκτωμβρη.

Ε κατα αρχες γεναρη μπορει να ζητησω refund και ας εχει περασει 3μηνο.

Δηλαδή η καλύτερη περίοδος ποια ειναι; Χριστούγεννα ΟΧΙ, μετα έρχεται καπάκι το πασχα ΟΧΙ, καλοκαιρι άδειες κπλ ΟΧΙ παλι

Ενας Σεπτέμβρης μας μένει και αντε ενας Μάρτης ενδιάμεσα και αν

Τα χάλια τους τα ξέρουν.

Αυτα ειναι δικαιολογίες

.

Απλά θέλουν να σουτάρουν τα ελτα στους ιδιωτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Δηλαδή η καλύτερη περίοδος ποια ειναι; Χριστούγεννα ΟΧΙ, μετα έρχεται καπάκι το πασχα ΟΧΙ, καλοκαιρι άδειες κπλ ΟΧΙ παλι

Ενας Σεπτέμβρης μας μένει και αντε ενας Μάρτης ενδιάμεσα και αν

Τα χάλια τους τα ξέρουν.

Αυτα ειναι δικαιολογίες

.

Απλά θέλουν να σουτάρουν τα ελτα στους ιδιωτες

Προφανως δε τους δικαιολογω.Ειναι απαραδεκτο αυτο που γινεται.

Απλα αναφερω τη πραγματικοτητα για να μη ψαχνει ο κοσμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πρόσφατα είδα κάτι στο newegg.com το οποίο μαζί με τον εκτελωνισμο και τα μεταφορικά μου ερχόταν αρκετά πιο φτηνά από Ελλάδα αλλά και από Ευρώπη. Και ρωτάω το εξής για όποιον γνωρίζει, άμα το τελωνείο έρθει ακριβότερα από το υπολογισμένο καλύπτει το eshop την διαφορά όπως με το Amazon ή όχι; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδια φοβαμαι οτι εχω πεσει θυμα απατης, πριν λιγες ωρες ελαβα ενα e mail απο [email protected], ότι ολοκληρώθηκε μια αγορα που ποτε δεν εκανα. Και χρεβθηκα 62 ευρω.

Το σαιτ που εκανα την αγορα ειναι το AZmedia το οποιο δεν εχω μπει ποτε μου.

Ελλαβα ενα μνμ απο αυτο το σαιτ στο e mail Μου που έλεγε: Dear KOSTANTINOS,

You can download Bash Pocket Refference at

https://www.fatfreecartpro.com/d/?t=89V75610Y19915146&d=ygmfk&c=7d0d

Please note, the download link will expire after 120 hours from now or after 2 attempts, whichever event happens first.

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να ακυρωθει η σανναλαγη?

Το σαιτ αυτο ειναι λιγο περιεργο Dear KOSTANTINOS,

You can download Bash Pocket Refference at

https://www.fatfreecartpro.com/d/?t=89V75610Y19915146&d=ygmfk&c=7d0d

οπως μπορειτε να δειτε.

Δυστυχως τα Αγγλικα μου δεν ειναι καλα και δεν καταλαβαινω και πολλα αλλα ποτε μου δεν εχω μπει εκει ουτε κανεις αλλος εχει προσβαση στον λογαρισμο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mido7 είπε

Καλημέρα παιδια φοβαμαι οτι εχω πεσει θυμα απατης, πριν λιγες ωρες ελαβα ενα e mail απο [email protected], ότι ολοκληρώθηκε μια αγορα που ποτε δεν εκανα. Και χρεβθηκα 62 ευρω.

Το σαιτ που εκανα την αγορα ειναι το AZmedia το οποιο δεν εχω μπει ποτε μου.

Ελλαβα ενα μνμ απο αυτο το σαιτ στο e mail Μου που έλεγε: Dear KOSTANTINOS,

You can download Bash Pocket Refference at

https://www.fatfreecartpro.com/d/?t=89V75610Y19915146&d=ygmfk&c=7d0d

Please note, the download link will expire after 120 hours from now or after 2 attempts, whichever event happens first.

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να ακυρωθει η σανναλαγη?

Το σαιτ αυτο ειναι λιγο περιεργο Dear KOSTANTINOS,

You can download Bash Pocket Refference at

https://www.fatfreecartpro.com/d/?t=89V75610Y19915146&d=ygmfk&c=7d0d

οπως μπορειτε να δειτε.

Δυστυχως τα Αγγλικα μου δεν ειναι καλα και δεν καταλαβαινω και πολλα αλλα ποτε μου δεν εχω μπει εκει ουτε κανεις αλλος εχει προσβαση στον λογαρισμο μου 

Πιθανότατα το μήνυμα είναι απάτη. Μες στο paypal και επιβεβαίωσε το. Μπες από το www.paypal.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Πιθανότατα το μήνυμα είναι απάτη. Μες στο paypal και επιβεβαίωσε το. Μπες από το www.paypal.com

δεν ειναι, μου βγάζει αυτο

5:06 π.μ. Πληρωμή προς HeyReam -68,00 USD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, kosutasu22 είπε

Κανε αναφορα στο paypal πως δεν εκανες εσυ την αγορα και αλλαξε αμεσα κωδικο προσβασης.

 

Στις 13/12/2018 στις 12:14 ΠΜ, Dantε είπε

Προφανως δε τους δικαιολογω.Ειναι απαραδεκτο αυτο που γινεται.

Απλα αναφερω τη πραγματικοτητα για να μη ψαχνει ο κοσμος.

Παιδιά αν ληγει το "protection time"στο Aliexpress σε 6 μερες και το δεμα ειναι ακομα στα κεντρικα Ελτα με αναμονη τι κανω? Επισης αν εχουν περασει 60 μερες για full refund if not received και ειναι ακομα κεντρικα ελτα τι κανω? Βοηθεια γιατι βλεπω να χανω πολλα..ευχαριστω για τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Η αδερφή μου έκανε μια παραγγελία απο το banggood 15 ευρώ. Η προπληρωμένη δεν είχε λεφτά μέσα οπότε λεφτα δεν έχει τραβήξει.

Τώρα θέλει να την ακυρώσει αλλά στο banggood μου βγάζει 17 μέρες για να κάνω την πληρωμή. Πως μπορώ να την ακυρώσω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2018 στις 9:16 ΠΜ, emskan είπε

Καλημέρα σας, συγνώμη αν σας πρήζω αλλά το δέμα μου συνεχίζει να κάνει "βόλτες"...

Προορισμός: Ελλάδα
Προέλευση: Γερμανία
2018-12-07 06:47 Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )
2018-12-06 10:30 Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center
2018-12-05 14:07 Obertshausen, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2018-12-05 09:57 Obertshausen, Germany, The shipment has been processed in the parcel center
2018-12-05 00:31 Obertshausen, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2018-12-04 06:49 Feucht, Germany, The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )
2018-12-04 05:38 Feucht, Germany, The international shipment has been processed in the export parcel center
2018-12-03 19:42 Rüdersdorf, Germany, The international shipment has been processed in the parcel center of origin
2018-11-30 15:20 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically
 

Σήμερα έλαβα ειδοποίηση από dhl ότι παραλαμβάνω! Οπότε όλα καλά. Μάλλον κάποιο μπέρδεμα έγινε στις 4/12 με τα γερμανικά ταχυδρομεία και αντί να το στείλουν Ελλάδα το έκαναν μια βόλτα σε άλλη πόλη της Γερμανίας και το έστειλαν σωστά στις 7/12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pavloa είπε

Καλημερα. Η αδερφή μου έκανε μια παραγγελία απο το banggood 15 ευρώ. Η προπληρωμένη δεν είχε λεφτά μέσα οπότε λεφτα δεν έχει τραβήξει.

Τώρα θέλει να την ακυρώσει αλλά στο banggood μου βγάζει 17 μέρες για να κάνω την πληρωμή. Πως μπορώ να την ακυρώσω? 

Μιλάς στο chat κι η ακυρωση γίνεται επιτόπου. Ή email στο support. Απλό είναι. Δώσε αριθμό παραγγελίας και ζήτα ακύρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, nenela είπε

Παιδιά αν ληγει το "protection time"στο Aliexpress σε 6 μερες και το δεμα ειναι ακομα στα κεντρικα Ελτα με αναμονη τι κανω? Επισης αν εχουν περασει 60 μερες για full refund if not received και ειναι ακομα κεντρικα ελτα τι κανω? Βοηθεια γιατι βλεπω να χανω πολλα..ευχαριστω για τον χρονο σας.

Αν μιλαμε για δεμα με tracking και απαιτησεις refund μετα μολις το παραλαβεις θα πρεπει να στειλεις μηνυμα στον πωλητη και να σε χρεωσει ξανα αλλιως παιζει να εχεις θεμα με το Aliexpress.

Απο εκει και περα αφου βλεπεις οτι ειναι στα ΕΛΤΑ περιμενεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ερθει σε κανεναν δεμα απο aliexpress τωρα προσφατα με China Post Registered Air Mail ?
Μπορει να μου πει καποιος αν ειχε εντοπισμο σε ολη την διαρκεια?Απο την στιγμη που ηταν στην κινα εως ελλαδα?

Γιατι διαβαζω αυτο στο ali    IMPORTANT: China Post Air Mail, China Post Air Parcel, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel may not be tracked and may result in delays or lost parcels.

Και επισης επειδη εχω παραγγειλει με αυτον τον τροπο αποστολης το δεμα ειναι εδω και μερες στην αναχωρηση απο το αεροδρομιο της κινας...κατι που με βαζει σε υποψιες οτι το τρακινγκ που ελεγε αυτος ο τροπος ειναι μονο για την κινα!

Μπορει καποιος να μου πει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Εχει ερθει σε κανεναν δεμα απο aliexpress τωρα προσφατα με China Post Registered Air Mail ?

Στο 17 track θα δείς κάθε κίνηση από την παραλαβή απο τον πωλητή εως και την παραλαβή από σένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...