Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, jenny11 είπε

130€ ήταν συνολικά δέμα + μεταφορικά 

AN 40ε ειναι τα εξοδα τους τοτε υπολογισε στα σιγουρα ενα 35αρι ακομα (ισως και εξοδα αποθηκης οπως αναφερθηκε απλα κουριερ και μονο 40ε εξοδα εκτελωνισμου ειναι λιγα - συνηθως παιρνουν ενα 80αρι εταιρειες οπως DHL/FedEx/UPS).

Επεξ/σία από Salvation81
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, jenny11 είπε

Dhl 

Χρεώνει τα διπλάσια για τον εκτελωνισμό. 

Εάν σου ζητάει μόνο 40€ για αμοιβή συν τα έξοδα εκτελωνισμού, είσαι τυχερή (στην ατυχία σου).

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, georgekok97 είπε

Απο Οκτωβρη μεχρι σημερα , αρκετα δεματακια χαθηκαν προς εμενα , συγκεκριμμενα οσα ειχαν σταλει με εταιρια YANWEN .

Καμια ιδεα ? Το tracking σε ολα δειχνει αυτο http://prntscr.com/mc0lsb

Τα ίδια και σε εμένα παραγγελία του Οκτωβρίου χάθηκε, πήρα refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , κατά την γνώμη σας μετά από πόσες μέρες το δέματα δεν υπάρχει περίπτωση να έρθουν πάντα για δέματα χωρίς tracking  ( έχω με tracking  κολλημένο από 20-12-2018 με αναμονή για τελωνείο αξίας κάτω από 20 ευρώ ) ,  περιμένω και δέματα από το black Friday  ενώ στο ali ζητάω extend protection time γιατί οι πωλητές δεν φταίνε για την κακομοιριά των ΕΛΤΑ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετά τις 60-70 μέρες πλέον θεωρώ ότι το δεμα δεν θα έρθει ποτέ.

(Όπως και μου έχει συμβεί κατά το 90% των περιπτώσεων)

Πάντως ένα περίεργο πράμα.. εκεί κοντά στις γιορτές του χειμώνα πάντα από τις πχ 10 παραγγελίες μου οι 1-2 θα χαθούν....  Μαλλον την περίοδο των γιορτών που έχει φόρτο εργασίας κάποιος απλώνει το χεράκι του στις παραγγελίες του κόσμου..... 

 

Ελενχος υπάρχει εκεί που φτάνουν τα δέματα; Η κάνει ο καθένας ότι θέλει και βάζει στην τσέπη 2-3 δεματακια μικρά κάθε σχολασμα από την βάρδια του;

 

Λέω εγώ τώρα.... 🤔🤨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, george1551 είπε

Καλησπέρα , κατά την γνώμη σας μετά από πόσες μέρες το δέματα δεν υπάρχει περίπτωση να έρθουν πάντα για δέματα χωρίς tracking  ( έχω με tracking  κολλημένο από 20-12-2018 με αναμονή για τελωνείο αξίας κάτω από 20 ευρώ ) ,  περιμένω και δέματα από το black Friday  ενώ στο ali ζητάω extend protection time γιατί οι πωλητές δεν φταίνε για την κακομοιριά των ΕΛΤΑ .

Φιλε απο 12/12 περιμμενω δεμα,εχω αρχισει να πιστευω πως δεν θα ερθει ποτε.και το refund ειναι στην γωνια και περιμμενει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, georgekok97 είπε

Απο Οκτωβρη μεχρι σημερα , αρκετα δεματακια χαθηκαν προς εμενα , συγκεκριμμενα οσα ειχαν σταλει με εταιρια YANWEN .

Καμια ιδεα ? Το tracking σε ολα δειχνει αυτο http://prntscr.com/mc0lsb

+1 κι εγώ. Δέματα από μέσα Νοεμβρίου με αυτή τη μεταφορική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rpanagos είπε

Φιλε απο 12/12 περιμμενω δεμα,εχω αρχισει να πιστευω πως δεν θα ερθει ποτε.και το refund ειναι στην γωνια και περιμμενει!

Εμένα πάντως σήμερα ήρθε δεματάκι από Κίνα  που παρήγγειλα στις 14 Νοεμβρίου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες έκανα τις πρώτες μου αγορές από Κίνα κάτω των 22€. Μια από banggood και μια από geekbuying. Από geekbuying είχα κάνει παλιότερα αγορά αλλά από ιταλική αποθήκη.

Έχω μια απορία. Γιατί το tracking από banggood δείχνει οτι το δέμα φεύγει από Σιγκαπούρη και αυτό του geekbuying απο Σουηδία; 

Εφόσον παράγγειλα από κίνα δεν θα έπρεπε η χωρά που φεύγει το δέμα να είναι η Κίνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει με τους τρίτους πωλητές στο άμαζον.  Αν αγοράσω ένα προϊόν που δεν είναι fulfilled by Amazon τι γίνετε εάν δημιουργηθεί πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, thant είπε

Πριν λίγες μέρες έκανα τις πρώτες μου αγορές από Κίνα κάτω των 22€. Μια από banggood και μια από geekbuying. Από geekbuying είχα κάνει παλιότερα αγορά αλλά από ιταλική αποθήκη.

Έχω μια απορία. Γιατί το tracking από banggood δείχνει οτι το δέμα φεύγει από Σιγκαπούρη και αυτό του geekbuying απο Σουηδία; 

Εφόσον παράγγειλα από κίνα δεν θα έπρεπε η χωρά που φεύγει το δέμα να είναι η Κίνα;

Στην Κίνα έχουν υποκαταστήματα τα ταχυδρομεία πολλών ασιατικών και ευρωπαικών χωρών.

Ο Κινέζος πωλητής έχει τη δυνατότητα να επιλέγει το ταχυδρομείο οποιασδήποτε χώρας για την αποστολή ενός δέματος, πολύ περισσότερο αφού τα μεταφορικά επιδοτούνται και γι' αυτό τα προσφέρει δωρεάν.

Επομένως, το δέμα δεν φεύγει ΑΠΟ τη χώρα , αλλά ΜΕ το ταχυδρομείο της χώρας που επέλεξε ο πωλητής.

4 ώρες πριν, nikolees είπε

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει με τους τρίτους πωλητές στο άμαζον.  Αν αγοράσω ένα προϊόν που δεν είναι fulfilled by Amazon τι γίνετε εάν δημιουργηθεί πρόβλημα;

Items fulfilled by Amazon 

Items sold by a third party

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...