Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

43 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εμενα του Οκτώβρη έγιναν πλεον ολα refund.

Και εγω για κατι τετοιο με βλεπω..σε 3 μερες ληγει η μετρηση του αλι.Κατι ωρες πριν θα κανω το refund μου ...αναγκαστικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Την παραγγελία την έκανε μια φίλη μου, δεν βλέπω να γράφει κατι για τελωνείο, που να έχει κολλήσει; 

Παρεμπιπτόντως μια δικιά μου παραγγελία από τις 12/12 από Aliexpress έφτασε τέλος του χρόνου Αεροδρόμιο και πέρασε σφαίρα από τελωνείο! 957490301_--(4).jpg.dd8202ad390371377ff19acf1a62a3d3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, finikass είπε

 

Παρεμπιπτόντως μια δικιά μου παραγγελία από τις 12/12 από Aliexpress έφτασε τέλος του χρόνου Αεροδρόμιο και πέρασε σφαίρα από τελωνείο!

Απο αυτη την ημερομηνια ειναι τελωνειο το δικο μου πακετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συμβαίνει με μία παραγγελία πολλών αντικειμένων από banggood? Τα περιλαμβάνει όλα σε μία όπως δείχνει όταν κάνεις checkout ή παίζει να τα σπάσει? Θα τα βάλω με PDM αλλά σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα κάνω 2-3 παραγγελίες κάτω από 22 ευρώ παρά μια 60. Αλλά μετά πληρώνεις 3 φορές μεταφορικά..τουλάχιστον ας έρθουν μαζί  σε ένα κουτί..μέχρι τώρα αγόραζα ένα ένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Nosferatu_00 είπε

Ναι για το γερμανικο εννοω

Αξιοπιστο μαγαζι το θεωρουν παντως, εγω με την 1 φορα που ειχα αγορασει δεν μπορω να εχω γνωμη (αν και δεν ειχα θεμα κανενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω θα χρησιμοποιησω mailboxde λογικα.Αν εχει καποιος εμπειρια τι ακριβως πρεπει να κανω μεσω mailboxde;Ειναι εμπιστο;Σε περιπτωση rma θα εχω προβληματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 

Προτείθεμαι να αγοράσω,  προϊόν αξίας περίπου 750£, απο το Amazon. UK και ο πωλητής είναι απο Καλιφόρνια USA.

Ξέρει κάποιος να μου πει αν αυτή η αγορά θεωρείται ότι γίνεται απο Ε.Ε και δεν έχει τελωνείο ή επειδή ο πωλητής είναι από USA θα έχει ούτως ή άλλως τελωνείο ?

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων για τη βοήθεια.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία από ποιο amazon θα γίνει η αγορά αλλά από ποια χώρα θα γίνει η αποστολη του αντικειμένου.

Αν θες κάνε  μια ερώτηση τον πωλητή να είσαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΙλησα με τον κινεζο για παραγγελια που ειναι απο 12/12 τελωνειο και μου εδωσε αλλες 10 μερες (χωρις να με ενημερωσει :P )
Αντε να δουμε,βλεπω σε πολλους τωρα ξεκολλανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/1/2019 στις 1:28 ΜΜ, moutsa είπε

Δεν έχει σημασία από ποιο amazon θα γίνει η αγορά αλλά από ποια χώρα θα γίνει η αποστολη του αντικειμένου.

Αν θες κάνε  μια ερώτηση τον πωλητή να είσαι σίγουρος.

Σ' ευχαριστώ, για την άμεση απάντηση.

Επεξ/σία από themischar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, themischar είπε

Σ' ευχαριστώ, για την άμεση απάντηση.

Καλημέρα ,

Ειχα ήδη  ζητήσει διευκρινίσεις, που ήλθαν μόλις σήμερα :

<< Hi Thank you for contacting us. You must check with your customs department to see how much you need to pay. We are not responsible for any duties on your behave in Greece. Regards>>

Οπότε, παραιτούμαι ...

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια...έλαβα sms απο γετα για αποστολη αποδειξης συστημενου.Το παιχνιδακι ειχε 13,50 € αλλα μαλλον τους φανηκε πανακριβο...εστειλα λοιπον την ομαδικη αποδειξη για συνολικες αγορες και screenshot των υπολοιπων αντικειμενων που αποδεικνυει το συνολο.Σημερα μου εστειλαν αυτο το mail.Γλιτωσα η οχι?Πρωτη φορα το περναω το λουκι και φοβαμαι μηπως πληρωσω τον κουκο αηδονι...Ευχαριστω οποιον βοηθησει.

Screenshot_20190121-164825.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...