Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Τα παιχνιδια Ioυνιου.
 
ps3
Kingdoms of Amalur: Reckoning
ICO and Shadow of the Colossus HD Collection
Demon’s Souls
 
vita
Rayman Origins
Coconut Dodge Revitalised

 

ποιες ειναι οι ημερομηνιες για το καθε ενα καθως επισης ποια παιχνιδια φευγουν και ποτε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leaving PS Plus in June:
29th May: Hitman Absolution
29th May: Joe Danger 2
29th May: Dead or Alive 5
5th June: Sine Mora
12th June: Velocity Ultra

 

Entering PS Plus in June:
29th May: Kingdoms of Amalur: Reckoning
29th May: ICO and Shadow of the Colossus HD Collection
29th May: Demon’s Souls
5th June: Rayman Origins
5th June: Coconut Dodge Revitalised

 

Νωρίς μας έρχονται πάντως. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μάμησε το θέμα το PSN η Sony ξανά. Δυο μέρες τώρα είναι down. Κοιτά να δεις καιρό που διάλεξε ο Χάρος να το πάρει :P

 

Άλλαξα δίσκο και θέλω να κατεβάσω ένα σωρό παιχνίδια και δεν μπορώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιχνιδια που ειναι σε προσφορα μονο την μερα της προσφορας ειναι δωρεαν? μετα τελος αν θελει καποιος να τα κατεβασει free?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

τα παιχνιδια που ειναι σε προσφορα μονο την μερα της προσφορας ειναι δωρεαν? μετα τελος αν θελει καποιος να τα κατεβασει free?

Δεν υπαρχει ημερα προσφορας,αλλα το λιγοτερο μηνας.

Eνα απο 3 καινουρια του μηνα κραταει για ενα μηνα ως free,τα αλλα παραπανω.

Αν προλαβεις να τα κατεβασεις free εκεινη την περιοδο τα εχεις μετα για οσο και οποτε εισαι συνδρομητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά,να ρωτήσω κάτι γιατί δεν τα πολυκατέχω τα του PS3.Έχω συνδρομή ps plus και κατεβάζω ότι βγάζει δωρεάν.Έλα όμως που λόγω έλλειψης χώρου και αφηρημάδας δεν πήρα χαμπάρι ότι το Hitman "φεύγει" στις 29/5 και όχι στις 31 και έτσι το έχασα.Νόμιζα ότι το είχα βάλει για κατέβασμα και το ακύρωσα αλλά τελικά δεν το είχα κάνει.

 

Η ερώτηση:Εχω φίλο που το έχει κατεβάσει από την δικιά του συνδρομή.Μπορώ κάπως να το πάρω κι εγώ χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα;Μπορώ να κάνω δεύτερο χρήστη και να βάλουμε το δικό του λογαριασμό και να το κατεβάσω κι εγώ;Αν ναι θα υπάρχει κάποιος περιορισμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση:Εχω φίλο που το έχει κατεβάσει από την δικιά του συνδρομή.Μπορώ κάπως να το πάρω κι εγώ χωρίς να δημιουργηθεί πρόβλημα;Μπορώ να κάνω δεύτερο χρήστη και να βάλουμε το δικό του λογαριασμό και να το κατεβάσω κι εγώ;Αν ναι θα υπάρχει κάποιος περιορισμός;

Πρεπει μετα να συνδεεσαι με τον user που εχει το αλλο psn id. Και αυτο γιατι δημιουργειται νεος φακελος μεσα στο ΠΣ3 (του αλλου user) που θα ειναι 000000002 (ο αρχικος δικος σου θα ειναι 00000001)

Τα edat αρχεια του PSN plus (αυτα ειναι τα αναγνωριστικα ενεργοποιημενα αρχεια των παιχνιδιων που εχεις αγορασει) μπαινουν παντα στον user που εγιναν activated. Σε αυτη τη περιπτωση ισως γινεται αλλα θα πρεπει να μπαινεις παντα με τον αλλο user για να παιζεις το συγκεκριμενο παιχνιδι.

 

Για να μην χανεις αλλη φορα τα παιχνιδια του plus Μπορεις να μπαινεις και απο υπολογιστη απο εδω

http://www.sonyentertainmentnetwork.com/gb-en/playstation-plus/

και να κανεις τις αγορες μεσω υπολογιστη χωρις να τα κατεβαζεις.

Μετα μενουν κανονικα στο λογαριασμο σου και μπορεις να τα κατεβασεις ανα πασα ωρα και στιγμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@bourdoulas

Το ξέρω αυτό φίλε μου,αλλά όπως γράφω δεν το είχα βάλει καθόλου τελικά

 

@mtzs

Δεν έχω πρόβλημα να μπαίνω με τον άλλο user για να παίζω το παιχνίδι.Πρέπει όμως να κρατήσω και το psn account του φίλου μετά το κατέβασμα ή μπορώ να το σβήσω και να παίζω κανονικά offline;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα πρεπει να το κρατησεις, αν και δεν ξερω.

Αυτο πρεπει να το δοκιμασεις για να το δεις. Δεν εχω ακουσει αλλη τετοια περιπτωση για να σου πω.

Για το μονο που ειμαι σιγουρος ειναι αυτο με τα users γιατι το ξερω απο το directory structure tree του ΠΣ3 και πως ενεργοποιουνται τα psn games με τα edat αρχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ακου, το ποιο πιθανο ειναι να μπορει να κανει login με τον λογαριασμο του στην κονσολα σου και να το κατεβασει, και μετα να μπορεις να το παιξεις, παντως εγω που εχω 2-3 λογαριασμους στο ps3 μου , ολοι οι υπολοιποι λογαριασμοι περα απο αυτον που ειναι plus, παιζουν κανονικα ολα τα παιχνιδια, και χωρις καν να ειναι συνδεδεμενο με το Internet.

 

ελπιζω να σε βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...