Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, xavier είπε

συνηθως συμφερει να παιρνεις psn card απο το eneba για να βαζεις χρηματα στο account και να αγοραζεις το ps plus απο το store οταν εχει προσφορα.

Ναι απλα εχει ειπωθει οτι οσο χρονο εχεις ps+, θα πληρωσεις μονο την διαφορα του 1 ετους για να γινει premium, οποτε αξιζει καποιος να τσιμπησει ps+, να τα προσθεσει αφου βγει η υπηρεσια ωστε να μπορει να εισαγει τα keys και παλι (μιας και τωρα ειναι απενεργοποιημενο), και ολο μαζι να το μετατρεψει.

Εχω ηδη απο eneba στο wallet μου για να κανω την αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ναι απλα εχει ειπωθει οτι οσο χρονο εχεις ps+, θα πληρωσεις μονο την διαφορα του 1 ετους για να γινει premium, οποτε αξιζει καποιος να τσιμπησει ps+, να τα προσθεσει αφου βγει η υπηρεσια ωστε να μπορει να εισαγει τα keys και παλι (μιας και τωρα ειναι απενεργοποιημενο), και ολο μαζι να το μετατρεψει.

Εχω ηδη απο eneba στο wallet μου για να κανω την αλλαγη

δε νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο. Θα ισχυε αν ειχες συνδρομη ps now, αλλα ps now με ελληνικο account δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, xavier είπε

δε νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο. Θα ισχυε αν ειχες συνδρομη ps now, αλλα ps now με ελληνικο account δεν υπαρχει.

Δεν μιλησα για ps now πουθενα. Πιο πισω καποιος εγραψε οτι σε Ιαπωνια μερια, ζητουσε την διαφορα 1 ετους για να γινει απο tier 1 σε tier 3. Θα δουμε σε 10 μερες

Στις 24/5/2022 στις 5:17 ΠΜ, dkmaster είπε

Λοιπόν ήρθε Ασία. Έχουμε τα εξής. Ανεξάρτητα από το πόσο έχεις υπόλοιπο συνδρομής πάνω από χρόνο, αυτό θα υπολογίζει μόνο για 1 χρόνο για την αλλαγή πακέτου.

Τελικα αυτο ισχυει? Επειδη δεν βρισκω κατι σε κανα reddit κτλ. Δεν ξερω αν εχει γραφει σε καλα αλλο site που χρησιμοποιειται πιο πολυ προς τα εκει. 

Στα σχολια κατω:

image.png.815d84c2e5dd3b3a69a04ba13b31ed7e.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δεν μιλησα για ps now πουθενα. Πιο πισω καποιος εγραψε οτι σε Ιαπωνια μερια, ζητουσε την διαφορα 1 ετους για να γινει απο tier 1 σε tier 3. Θα δουμε σε 10 μερες

νομιζω οτι το παιδι εκανε διορθωση και ειπε οτι τελικα μετραει ολοκληρο το υπολοιπο της συνδρομης.

δεν κανει εκπτωσεις η σονι...εδω αυριο γινεται launch στην αμερικη και δεν υπαρχει ουτε διαφημιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xavier είπε

νομιζω οτι το παιδι εκανε διορθωση και ειπε οτι τελικα μετραει ολοκληρο το υπολοιπο της συνδρομης.

δεν κανει εκπτωσεις η σονι...εδω αυριο γινεται launch στην αμερικη και δεν υπαρχει ουτε διαφημιση.

Δες λιγο τα edits

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιδι προσθεσε και το παρακάτω  αργότερα, στο ιδιο ποστ με αυτο που παρέθεσες. Δε ξερω κατι παραπανω.

Αναφορά σε κείμενο

Edit: Φαίνεται ότι από λάθος δεν μετρούσε πέραν του έτους την υπάρχουσα συνδρομή για αλλαγή Tier στην Ταϊλάνδη. Πλέον μετράει κανονικά όλο το υπόλοιπο της συνδρομής plus. Αν έχεις στοκαρει δηλαδή θα κανει μετατροπή όλα τα χρόνια. Έχει επιλογή downgrade όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, xavier είπε

το παιδι προσθεσε και το παρακάτω  αργότερα, στο ιδιο ποστ με αυτο που παρέθεσες. Δε ξερω κατι παραπανω.

Αναφερομαι στο reddit post. Η απαντηση ειναι 2 ημερων. Anyway, σκοπευω να βαλω ακομα 2 χρονια (συνολικα 4) και βλεπουμε. Αν τπτ, θα εχω γλυτωσει κανα 20-30 ευρω. (εκτος αν στο μελλον βγουν σε εκπτωσεις οπως εβγαινε η ps+, οποτε ισως χασω εκει :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Αναφερομαι στο reddit post. Η απαντηση ειναι 2 ημερων. Anyway, σκοπευω να βαλω ακομα 2 χρονια (συνολικα 4) και βλεπουμε. Αν τπτ, θα εχω γλυτωσει κανα 20-30 ευρω. (εκτος αν στο μελλον βγουν σε εκπτωσεις οπως εβγαινε η ps+, οποτε ισως χασω εκει :P)

να σου πω εμενα αυτο ειναι το σκεπτικο μου. επειδη υπαρχουν στο extra  μερικα παιχνιδια που θελω να παιξω και εχω κανα 2 χρονια συνδρομη στο plus, θα κανω upgrade σε extra  χωρις να βαλω επιπλεον χρηματα τωρα και μολις γινει η επομενη προσφορα στο plus να επεκτεινω τη συνδρομη για περισσοτερο διαστημα.

πιστευω ειτε μεχρι το Σεπτεμβρη θα γινει καποιο showcase και θα το συνδυασουν με καποια εκπτωση, αλλιως στη χειροτερη θα περιμενω black friday.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δεν μιλησα για ps now πουθενα. Πιο πισω καποιος εγραψε οτι σε Ιαπωνια μερια, ζητουσε την διαφορα 1 ετους για να γινει απο tier 1 σε tier 3. Θα δουμε σε 10 μερες

Τελικα αυτο ισχυει? Επειδη δεν βρισκω κατι σε κανα reddit κτλ. Δεν ξερω αν εχει γραφει σε καλα αλλο site που χρησιμοποιειται πιο πολυ προς τα εκει. 

Στα σχολια κατω:

image.png.815d84c2e5dd3b3a69a04ba13b31ed7e.png

Εγώ είχα 2 χρόνια ακόμη. Όταν πήγα να κάνω upgrade μου ανανέωνε τον έναν χρόνο αλλά ήταν τότε με την λάθος τιμολόγηση και δεν το έκανα. Όταν έφτιαξαν την τιμολόγηση μου ανανέωνε κανονικα τα δύο χρόνια. Δε μπορώ να σου πω με σιγουριά αν ισχύει αυτό του reddit αλλά βλέπω και εγώ σε ταϊλανδικα γκρουπ ότι άτομα που είχαν στοκάρει μέχρι το 2028, πληρώνουν το ίδιο είτε για το 2029 είτε για το 2033. Θα βρω εικόνες να σας βάλω. 

Edit: Αυτό βρήκα σε αντίστοιχο γκρουπ, δεν ξέρω αν ισχύει, δεν το έχω δοκιμάσει. 

 

Edit 2:  Διαβάζω ότι μέσα από το site επεκτείνουν τις essential και μετά πάλι από το site πάνε για upgrade το οποίο τρώει κόλλημα και το κάνει φθηνότερα. Το θέμα είναι όταν το φτιάξουν αν θα ζητήσουν τη διαφορά μέρα γιατί π.χ αν βάλεις essential τώρα για 10 χρονια πχ δίνεις 350 ευρώ πχ και μέρα θεωρητικά με το bug 80-90 για το upgrade. Αν ζητησουν τη διαφορά μετά όμως τον πίνεις Χεχε. 

FB_IMG_1655068525256.jpg

FB_IMG_1655068507479.jpg

FB_IMG_1655068440245.jpg

FB_IMG_1655068430927.jpg

FB_IMG_1655068423913.jpg

Επεξ/σία από dkmaster
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφή, σύντομα, στο PS Plus μετά από 2+ χρόνια σερί GamePass κι έχω την εξής απορία:

Θέλω να αγοράσω μια συνδρομή ή Βραζιλίας ή Ιαπωνίας με 30€ από Eneba μην τυχόν αυξηθούν οι τιμές όπως έγινε με τις ΗΠΑ (τελευταία φορά πήρα 12μηνη ΗΠΑ με 20€ και τώρα είναι 40+), αλλά θέλω να ξεκινήσω να παίζω από Δεκεμβρη και μετά. Λετε να γίνει καμια μαϊμουδια με τον κωδικο που θα μου στειλουν μεχρι τοτε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Επιστροφή, σύντομα, στο PS Plus μετά από 2+ χρόνια σερί GamePass κι έχω την εξής απορία:

Θέλω να αγοράσω μια συνδρομή ή Βραζιλίας ή Ιαπωνίας με 30€ από Eneba μην τυχόν αυξηθούν οι τιμές όπως έγινε με τις ΗΠΑ (τελευταία φορά πήρα 12μηνη ΗΠΑ με 20€ και τώρα είναι 40+), αλλά θέλω να ξεκινήσω να παίζω από Δεκεμβρη και μετά. Λετε να γίνει καμια μαϊμουδια με τον κωδικο που θα μου στειλουν μεχρι τοτε? 

Ο κωδικος ισχυει για 12 μηνες. Αλλα ο λογαριασμος πρεπει να ειναι αντιστοιχης χωρας για να το ενεργοποιησεις. Προφανως δεν μεταφερονται Games, saves κτλ κτλ απο παλιο λογαριασμο.

Εγω λεω να μην κανεις τπτ μεχρι BF. Δεν νομιζω να μην βαλουν εκπτωσεις στα tiers. Ολοι αγοραζουν ps+ τοτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ο κωδικος ισχυει για 12 μηνες. Αλλα ο λογαριασμος πρεπει να ειναι αντιστοιχης χωρας για να το ενεργοποιησεις. Προφανως δεν μεταφερονται Games, saves κτλ κτλ απο παλιο λογαριασμο.

Αυτο το ξέρω γιατί ο main που αγοράζω και παίζω είναι ελληνικός, είχα plus με usa και τώρα θέλω japan. Απλά ρωτάω μην δωσω 30€ τώρα και τον Δεκέμβρη που πάω για εξαργύρωση δω κανα "ο κωδικος εχει χρησιμοποιηθεί". Μιλάμε για 6+ απο τωρα

Κρίμα παντως που αυξηθηκε τοσο το us κι είχα φίλο που μου έκανε redeem το ps plus collection, κρίμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Αυτο το ξέρω γιατί ο main που αγοράζω και παίζω είναι ελληνικός, είχα plus με usa και τώρα θέλω japan. Απλά ρωτάω μην δωσω 30€ τώρα και τον Δεκέμβρη που πάω για εξαργύρωση δω κανα "ο κωδικος εχει χρησιμοποιηθεί". Μιλάμε για 6+ απο τωρα

Κρίμα παντως που αυξηθηκε τοσο το us κι είχα φίλο που μου έκανε redeem το ps plus collection, κρίμας

Άλλαξε η ισοτιμία αρκετά USD / euro από τότε k λογικά συνδιαστικα θα κουμπωσες τότε με καμία προσφορά για να έχει τέτοια διαφορα. Εγώ από κλειδαδικα δε θα ρίσκαρα πάνω από βδομάδα να μην εξαργυρώσω κωδικό πάντως ,άντε βγάλε άκρη μετά 6 μήνες μετά αν στραβωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαζεύα τη λίστα με τα 400/ 700 παιχνίδια στην Αμερική που βγήκαν χθες. Εκτός του ότι είναι πολύ πιο ολοκληρωμένη από αυτό που χε παρουσίασει day one  στην Ασία, εχει μέσα το prey της Bethesda lol

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...