Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν θέμα οι ενεργοποιήσεις ps plus;

Έχετε κάτι κατά νου;

Μόλις έκανα αγορά psplus από eneba και έφαγα άκυρο.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει θέμα με psn ή eneba, έχω ανοίξει ticket και αναμένω.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Έχουν θέμα οι ενεργοποιήσεις ps plus;

Έχετε κάτι κατά νου;

Μόλις έκανα αγορά psplus από eneba και έφαγα άκυρο.

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει θέμα με psn ή eneba, έχω ανοίξει ticket και αναμένω.

Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη

Έχεις ήδη ενεργή συνδρομή και προσπαθείς να βάλεις επιπλέον χρόνο πάνω από αυτήν; Άμα είναι έτσι, το τελευταίο διάστημα έχει απενεργοποιηθεί αυτή η δυνατότητα (το λεγόμενο stacking) μεχρι λογικά την κυκλοφορία του ανανεωμένου plus στις 23 του μήνα μεθαύριο, όπου και οι ήδη υπάρχουσες συνδρομές μετατρέπονται αυτόματα σε essential. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο, οπότε και πάω πάσο. Εγώ προχθές πάντως που πήρα από eneba και έβαλα όταν είχε λήξει η δικιά μου, έγινε η διαδικασία κανονικά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stevenfins είπε

Έχεις ήδη ενεργή συνδρομή και προσπαθείς να βάλεις επιπλέον χρόνο πάνω από αυτήν; Άμα είναι έτσι, το τελευταίο διάστημα έχει απενεργοποιηθεί αυτή η δυνατότητα (το λεγόμενο stacking) μεχρι λογικά την κυκλοφορία του ανανεωμένου plus στις 23 του μήνα μεθαύριο, όπου και οι ήδη υπάρχουσες συνδρομές μετατρέπονται αυτόματα σε essential. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο, οπότε και πάω πάσο. Εγώ προχθές πάντως που πήρα από eneba και έβαλα όταν είχε λήξει η δικιά μου, έγινε η διαδικασία κανονικά.

Βασικά είχα συνδρομή που έληγε σήμερα, παρόλα αυτά φαίνεται πως μου έχουν κάνει gift 10 ημέρες μέχρι τις 5 Ιουλίου οπότε φαίνεται ουσιαστικά οτι είμαι ενεργό μέλος psplus.

Αναμένω να δω τι θα πουν κι από eneba, πάντως από τη στιγμή που το essential είναι πρακτικά το ίδιο, νομίζω κοστίζει και το ίδιο, τι τους πειράζει το "stacking" όπως το λες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Cloudac88 είπε

Καλησπέρα σε όλους τελικά αύριο 22 του μήνα η την Πέμπτη 23 μπαίνει το καινούργιο psplus; 

Στο email που έστειλαν έλεγαν για 23 Ιουνίου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Βασικά είχα συνδρομή που έληγε σήμερα, παρόλα αυτά φαίνεται πως μου έχουν κάνει gift 10 ημέρες μέχρι τις 5 Ιουλίου οπότε φαίνεται ουσιαστικά οτι είμαι ενεργό μέλος psplus.

Αναμένω να δω τι θα πουν κι από eneba, πάντως από τη στιγμή που το essential είναι πρακτικά το ίδιο, νομίζω κοστίζει και το ίδιο, τι τους πειράζει το "stacking" όπως το λες;

 

Στο εξωτερικό όπου ήταν διαθέσιμο το ps now (η streaming υπηρεσία της Sony) αν είχες π.χ 2 χρόνια συνδρομή ps now και έξι μήνες ps plus, με το λανσάρισμα του νέου plus πήγαινες κατευθείαν στο υψηλότερο επίπεδο (το premium) για όσο χρόνο διαρκεί η συνδρομή που έχεις με τη μεγαλύτερη διάρκεια, άρα στο παράδειγμα θα είχες 2 χρόνια ps plus premium. Επειδή το ps now ήταν πιο φθηνό από το plus, αυτό που έκαναν πολλοί ήταν να βάλουν πολλές συνδρομές ps now μαζί (να κάνουν stacking δηλαδή) ώστε να πάνε στο premium με τον φθηνότερο τρόπο. Της sony αυτό δεν της άρεσε και έτσι μέχρι την κυκλοφορία στις 24 έκανε αδύνατο να βάζεις πολλές συνδρομές τη μία πάνω στην άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GreekLegend2 είπε

Στο email που έστειλαν έλεγαν για 23 Ιουνίου 

Α οκ γιατί είχα διαβάσει για 22 αλλά αν σου έχει έρθει μήνυμά μου ακούγεται ποιο λετζιτ,ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Πριν απενεργοποιησουν την δυνατοτητα να βαλεις ps+ καρτα ή την ακυρωση των ανανεωσεων, ειχαν κανει και σχετικη ανακοινωση. Αλλο που εσυ δεν ενδιαφερθηκες :) 

Τοσο καιρο πληρωνεις ανανεωσεις 3μηνες, τωρα σε πειραξε το κοστος? Οπως και να εχει, θα σε ανανεωσει σε essential. Αν θες extra, πληρωνεις την διαφορα. Αν σε χρεωσει στις 22 και δεν κανεις χρηση καποιου game που το εχεις στην βιβλιοθηκη λογω ps+, αν στειλεις για refund ισως και να το δωσουν.

Ναι φιλε μου δεν εχω αλλη δουλεια να κανω να κοιταζω καθε μερα αν εστειλε μηνυμα καποια εταιρεια αν αλλαξει το προγραμμα της και αν δεν κανει τα βασικα δηλαδη να σε αφηνει να ακυρωσεις την συνδρομη σου πριν την ανανεωση..Πολυ νορμαλ,πες μου καποια εταιρεια αλλη που το κανει αυτο,εγω δεν εχω βρει ακομα..Οτι νανε πολυχρωνη δηλαδη,φτασαμε τα απιστευτα να τα κανουμε νορμαλ,μαλλον στο ιντερνετ που τους κραζουν δεν ξερουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Ναι φιλε μου δεν εχω αλλη δουλεια να κανω να κοιταζω καθε μερα αν εστειλε μηνυμα καποια εταιρεια αν αλλαξει το προγραμμα της και αν δεν κανει τα βασικα δηλαδη να σε αφηνει να ακυρωσεις την συνδρομη σου πριν την ανανεωση..Πολυ νορμαλ,πες μου καποια εταιρεια αλλη που το κανει αυτο,εγω δεν εχω βρει ακομα..Οτι νανε πολυχρωνη δηλαδη,φτασαμε τα απιστευτα να τα κανουμε νορμαλ,μαλλον στο ιντερνετ που τους κραζουν δεν ξερουν..

Το θέμα είναι, σε χρέωσε ή σου έδωσε 10 μέρες όπως παραπάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σήμερα 22.6 (μια μέρα πριν ξεκινήσει η νέα υπηρεσία της Sony) πιστεύετε αξίζει να περιμένουμε μέχρι αύριο, προσμένοντας ενδεχομένως μειωμένες τιμές στα ανανεωμένα 3μηνα,6μηνα,12μηνα πακέτα  ήηηηη λέτε θα είναι τα ίδια, απλώς θα αλλάξουν οι ονομασίες των πακέτων? Πχ σε άλλες χώρες που ξεκίνησε η νέα σειρά πακέτων, οι αντίστοιχες τιμές παρέμειναν ίδιες ή μήπως άλλαξαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Σήμερα δεν είναι η αναβάθμιση να γίνει; 

Φίλε μου από ότι με ενημέρωσαν από εδώ αύριο ξεκινάει γιατί και εγώ την ίδια απορία είχα χάχα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το PlayStation Plus θα συγχωνευτεί σύντομα με το PlayStation Now. Στο πλαίσιο της ανάπτυξης της νέας υπηρεσίας μας, θα ξεκινήσουμε τη μετάβαση των λογαριασμών των μελών στις 22 Ιουνίου και αναμένουμε ότι η διαδικασία θα ολοκληρωθεί για όλα τα μέλη μέχρι το τέλος της ημέρας στις 23 Ιουνίου. Το νέο PlayStation Plus θα προσφέρει τρία προγράμματα συνδρομής για να επιλέξετε, με διάφορα προνόμια και βιβλιοθήκες παιχνιδιών που θα περιλαμβάνουν εκατοντάδες πρόσφατα και κλασικά παιχνίδια για να ανακαλύψετε. Θα υπάρχει η επιλογή μηνιαίας και τρίμηνης συνδρομής για επιπλέον εξοικονόμηση χρημάτων αλλά και ετήσιας , που συμφέρει περισσότερο απ' όλες.

https://www.playstation.com/el-gr/ps-plus/

 

εδω λέει απο σήμερα ξεκινάει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, axhsa είπε

 

https://www.playstation.com/el-gr/ps-plus/

 

εδω λέει απο σήμερα ξεκινάει.

 

Σας παρουσιάζουμε το ολοκαίνουργιο PlayStation Plus

Κυκλοφορεί στις 23 Ιουνίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατάλαβα την αλλαγή σήμερα θα την δουν όσοι έχουν υπάρχουσα συνδρομή και από αύριο θα μπορούν όσοι δεν έχουν συνδρομή να βάλουν και να διαλέξουν το tier που θέλουν να αγοράσουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...