Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και το έψαξα δεν έχω καταλάβει κάτι με το playstation plus και game share σε 2 κονσόλες PS5

Ας υποθέσουμε ότι έχουμε 2 κονσόλες PS5, μια στο σπίτι και μια στο γραφείο αλλά έχουμε ΜΟΝΟ σε αυτή του σπιτιού ενεργή playstation plus συνδρομή.

Αν χρησιμοποιήσουμε game share, το ps5 που είναι στο γραφείο (χωρίς ενεργή συνδρομή) θα μπορει να παίξει όλα τα παιχνίδια του game catalog που έχει η ενεργή συνδρομή ps plus του ps5 του σπιτιού, ακόμα και αν είναι κλειστή η κονσόλα;

Μήπως θα πρέπει να είναι κατεβασμένα στο ps5 του σπιτιού (ενεργή συνδρομή) και θα βλέπει ΜΟΝΟ αυτά τα παιχνίδια το ps5 του γραφείο (χωρίς συνδρομή);

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, prefuse said:

Αν και το έψαξα δεν έχω καταλάβει κάτι με το playstation plus και game share σε 2 κονσόλες PS5

Ας υποθέσουμε ότι έχουμε 2 κονσόλες PS5, μια στο σπίτι και μια στο γραφείο αλλά έχουμε ΜΟΝΟ σε αυτή του σπιτιού ενεργή playstation plus συνδρομή.

Αν χρησιμοποιήσουμε game share, το ps5 που είναι στο γραφείο (χωρίς ενεργή συνδρομή) θα μπορει να παίξει όλα τα παιχνίδια του game catalog που έχει η ενεργή συνδρομή ps plus του ps5 του σπιτιού, ακόμα και αν είναι κλειστή η κονσόλα;

Μήπως θα πρέπει να είναι κατεβασμένα στο ps5 του σπιτιού (ενεργή συνδρομή) και θα βλέπει ΜΟΝΟ αυτά τα παιχνίδια το ps5 του γραφείο (χωρίς συνδρομή);

Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά.

Η συνδρομή κουμπώνει στο account   κ οχι στη κονσόλα. Τα παιχνίδια παίζονται στο ps5 που ειναι κατεβασμένα. 

Εσυ θα λογκαρεις στο γραφείο με αλλο account ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 minutes ago, sndev said:

Ας ξεκινήσουμε με τα βασικά.

Η συνδρομή κουμπώνει στο account   κ οχι στη κονσόλα. Τα παιχνίδια παίζονται στο ps5 που ειναι κατεβασμένα. 

Εσυ θα λογκαρεις στο γραφείο με αλλο account ;

Η μία κονσόλα είναι στο σπίτι και παίζει ο μικρός κυρίως fifa

Στην δεύτερη κονσόλα στο γραφείο, θα μπορώ να παίξω όλα τα παιχνίδια του έχει στο game catalog το ps5 στο σπίτι;

Δεν με πειράζει αν είναι με το ίδιο account και οι δύο κονσόλες ή όχι. Προφανως θα ήταν καλύτερα να είχε ένα account ο μικρός και ενα εγω για να μην μπερδευομαστε. Απλά αν γίνεται θα ήθελα να μην αγοράσω 2 συνδρομές ps Plus και να μπορουμε να παίζουμε ταυτόχρονα, εγώ στο γραφείο κάποιο παιχνίδι (single player offline) από το game catalog και ο μικρός online fifa με τους φίλους του.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, prefuse said:

Η μία κονσόλα είναι στο σπίτι και παίζει ο μικρός κυρίως fifa

Στην δεύτερη κονσόλα στο γραφείο, θα μπορώ να παίξω όλα τα παιχνίδια του έχει στο game catalog το ps5 στο σπίτι;

Δεν με πειράζει αν είναι με το ίδιο account και οι δύο κονσόλες ή όχι. Προφανως θα ήταν καλύτερα να είχε ένα account ο μικρός και ενα εγω για να μην μπερδευομαστε. Απλά αν γίνεται θα ήθελα να μην αγοράσω 2 συνδρομές ps Plus και να μπορουμε να παίζουμε ταυτόχρονα, εγώ στο γραφείο κάποιο παιχνίδι (single player offline) από το game catalog και ο μικρός online fifa με τους φίλους του.

Μια χαρά. Σε μια θα βάλεις συνδρομή. Θα μπαίνεις  να κατεβάζεις οτι θες απο το ακουντ που έχει τη συνδρομή κ μετα κάνοντας login στο αλλο ακουντ που θα ειναι στη ΙΔΙΑ κονσολα που εγινε το download θα παίζεις κανονικά.

2 account λοιπον κ 2 χρήστες σε καθε console

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εδω λεει για νεα και υπαρχοντα μελη. Οποτε θεωρητικα επρεπε για ολους. Οταν πατατε στο κατω κουμπι, μπορειτε να συνδεθειτε (ενω ειστε ηδη συνδεδεμενοι)?

image.png.e05df625ad738f5b53e0622a6fe6baab.png

Ειτε με το που βαλω mail/pass ειτε αν φτασω και στο 2fa, μου βγαζει το παρακατω

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Παντως εδω λεει για νεα και υπαρχοντα μελη. Οποτε θεωρητικα επρεπε για ολους. Οταν πατατε στο κατω κουμπι, μπορειτε να συνδεθειτε (ενω ειστε ηδη συνδεδεμενοι)?

image.png.e05df625ad738f5b53e0622a6fe6baab.png

Ειτε με το που βαλω mail/pass ειτε αν φτασω και στο 2fa, μου βγαζει το παρακατω

 

image.png

για το υπαρχοντα μελη , εννοουν οτι εχουν εκπτωση αν αναβαθμισουν τη συνδρομη τους

η ανακοινωση στο blog ειναι ξεκαθαρη.

Αναφορά σε κείμενο

During PlayStation’s Black Friday promotion from November 17 – 27, players who join PlayStation Plus can save up to 30% on 12-month membership plans. Current PlayStation Plus members can save 25% when upgrading a current plan to PlayStation Plus Extra, or save 30% when upgrading to PlayStation Plus Premium/Deluxe.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xavier είπε

για το υπαρχοντα μελη , εννοουν οτι εχουν εκπτωση αν αναβαθμισουν τη συνδρομη τους

η ανακοινωση στο blog ειναι ξεκαθαρη.

Μια βολτα απο το reddit και θα δεις οτι δεν ισχυει το blog.

Οπως και να εχει, αλλο ρωτησα εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 18/11/2023 at 11:41, stratigos24 said:

'Εκανα νέο acount αφού δε μου έδειχνε σε αυτό που έφτιαξα προχθές την προσφορά και όλα οκ.

Αγόρασα από instant gaming με 82 ευρώ (41 έκαστος) με paypal δυο 50αρες και πλήρωσα με τα 100 λοιπόν του balance που είχα πλέον στο psn την έξτρα με 95 ευρώ και μου έμειναν και 5.5 ευρώ μέσα στο λογαριασμό.

Και πολυ ασχολήθηκα...να περιμένω..

Υπαρχει καποιο όριο στις κάρτες που μπορείς να εξαργυρωσεις στο λογαριασμο σου? 

Ρωταω γιατι οι 50αρες καρτες έχουν τελειώσει στο instant gaming και εχει μόνο 20άρες. Μπορώ πχ να βαλω 5 20ευρες; 

Σορρυ αν ειναι χαζή ερώτηση απλά είμαι νέος χρηστης και δεν γνωριζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, PortgasDiAce είπε

Υπαρχει καποιο όριο στις κάρτες που μπορείς να εξαργυρωσεις στο λογαριασμο σου? 

Ρωταω γιατι οι 50αρες καρτες έχουν τελειώσει στο instant gaming και εχει μόνο 20άρες. Μπορώ πχ να βαλω 5 20ευρες; 

Σορρυ αν ειναι χαζή ερώτηση απλά είμαι νέος χρηστης και δεν γνωριζω. 

Οχι. Και πλεον δεν υπαρχει και το οριο των 150 στο wallet 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Middle-Earth: Shadow of Mordor

Middle-Earth: Shadow of War

Yakuza 6: The Song of Life

Yakuza: Like a Dragon

 

Αυτά τα παιχνίδια θα τα αποσύρει η Sony τον Δεκέμβρη. Προφανώς και μας δουλεύουν κανονικά. Φλεβάρη τελειώνει η συνδρομή μου και δεν παίζει να με ξαναδούν. Πραγματικά πλέον δεν υπάρχουν και πολλά σοβαρά παιχνίδια στην βιβλιοθήκη τους για να ασχοληθώ άλλο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναρωτήσω, μιας και δεν μου εξαφανίζει την προσφορά για ήδη ενεργοποιημένο που μου λήγει στις 30 και η προσφορά είναι μέχρι 28. Να ενεργοποιήσω από δεύτερο λογαριασμό την ετήσια; θα αλλάξει κάτι στην χρήση των ήδη κατεβασμενων παιχνιδιων. Έχω μόλις δύο μήνες το ps και δεν γνωρίζω. Ένα ps5 δύο λογαριασμοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JDimi είπε

Να ξαναρωτήσω, μιας και δεν μου εξαφανίζει την προσφορά για ήδη ενεργοποιημένο που μου λήγει στις 30 και η προσφορά είναι μέχρι 28. Να ενεργοποιήσω από δεύτερο λογαριασμό την ετήσια; θα αλλάξει κάτι στην χρήση των ήδη κατεβασμενων παιχνιδιων. Έχω μόλις δύο μήνες το ps και δεν γνωρίζω. Ένα ps5 δύο λογαριασμοί 

 

2 ώρες πριν, bushidocougar είπε

Δεν θα αλλάξει τίποτα στα κατεβασμένα, αλλά multiplayer games θα παίζει μόνο το psplus account.

Φυσικά και αλλαζει στα κατεβασμένα αν ειναι απο το plus. Αν ο λογαριασμος εχει τελειώσει θα εχουν λουκέτο. Multiplayer θα παιζουν όλοι οι λογαριασμοι. Μην λέτε πράγματα που δεν ισχύουν και μπερδεύτε ο κόσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...