Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ειρωνία του σχολίου μου είχε στόχο αυτές τις ανακριβείς και υπερβολικές δηλώσεις για το παιχνίδι. Νόμιζα ότι η υπερβολή μου για το τέλος πριν πέσουν οι τίτλοι αρχής θα το έκανε ξεκάθαρο αυτό.

 

Το παιχνίδι δεν είναι μισή ώρα. Μπορείς να τελειώσεις την κύρια αποστολή και σε 10 λεπτά άμα το μάθεις και θες, αλλά το ζουμί στα MGS, και ειδικά στο συγκεκριμένο, είναι στις διαφορετικές προσεγγίσεις και στον πειραματισμό. Ενα μικρό sandbox είναι το GZ με πολύ καλύτερο core gameplay από τα προηγούμενα. Αν το παίξεις τρέχοντας όσο πιο γρήγορα μπορείς από το Α στο Β χάνεις όλο το νόημα του παιχνιδιού, για μένα, και αν αυτό είναι το μόνο που σε ενδιαφέρει απλώς το παιχνίδι δεν είναι για σένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός και χρυσός ο Τζο, και τον συμπαθώ κι εκτιμώ για την ειλικρίνιά του, αλλά η γνώμη του για ένα παιχνίδι μιας σειράς την οποία δεν έχει αγγίξει πριν από αυτό δεν έχει και πολύ βάρος. Μην κάνουμε πάλι κύκλο αναμασώντας τα ίδια πράγματα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλα σε αυτη την περιπτωση ειχε μεγαλο δικιο και για τα 40 που κοστιζε και για τη συμπεριφορα της Konami και το ειδαμε μετα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός και χρυσός ο Τζο, και τον συμπαθώ κι εκτιμώ για την ειλικρίνιά του, αλλά η γνώμη του για ένα παιχνίδι μιας σειράς την οποία δεν έχει αγγίξει πριν από αυτό δεν έχει και πολύ βάρος. Μην κάνουμε πάλι κύκλο αναμασώντας τα ίδια πράγματα. 

Ισχύει. Δύσκολο να μιλάς για Metal Gear χωρίς να έχεις ασχοληθεί μαζί τους. Κατά τη γνώμη μου όποιος ασχολείται με Games πρέπει να έχει παίξει οπωσδήποτε τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αλλα σε αυτη την περιπτωση ειχε μεγαλο δικιο και για τα 40 που κοστιζε και για τη συμπεριφορα της Konami και το ειδαμε μετα .....

Η τιμή ήταν σίγουρα τσιμπημένη (και in retrospect πιθανώς οιωνός του τι θα ακολουθούσε από την Konami), αλλά εξίσου τσιμπημένες ήταν και κάποιες γνώμες για το παιχνίδι, that's all I'm saying ;)

Τώρα που το δίνουν στο Plus ελπίζω να του δώσουν μια ευκαιρία περισσότεροι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι το εγκρίνω, αλλά πιστεύω πως δυστυχώς αυτό με την τιμή το έκαναν για θέμα πρεστίζ. Αν το έδιναν δωρεάν ίσως να έχαναν από αυτό...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλός και χρυσός ο Τζο, και τον συμπαθώ κι εκτιμώ για την ειλικρίνιά του, αλλά η γνώμη του για ένα παιχνίδι μιας σειράς την οποία δεν έχει αγγίξει πριν από αυτό δεν έχει και πολύ βάρος. Μην κάνουμε πάλι κύκλο αναμασώντας τα ίδια πράγματα. 

Ελεος δηλαδη.

Τo MGS series απο μονο του δεν ειναι παιχνιδι που μπαινει σε καλουπι κριτικης οποιασδηποτε μορφης συμφωνα με τα κλασσικα συμβατικα δεδομενα παιχνιδιων. Ναι υπαρχουν και τετοια παιχνιδια (αλλο τετοιο παραδειγμα ειναι τα souls ετσι προχειρα που μου ρχεται κατι στο μυαλο). Αυτου του ειδους τα παιχνιδια η τα λατρευεις και λες θα τα ξεζουμισω η τα μισεις και λες δεν ασχολουμαι καθολου. Μεση λυση δεν υπαρχει. Και ευτυχως που υπαρχουν τετοιου ειδους παιχνιδια στις μερες μας.

Το να μιλαει καποιος γι αυτο χωρις να εχει πιασει το ολο νοημα και concept του παιχνιδιου ειναι απλα ακυρο

Και οσον αφορα το το παιχνιδι καθεαυτο και το playtime μπορεις ανετα να ασχοληθεις ΣΩΣΤΑ με το παιχνιδι σε ενα 10ωρακι μαζι με τα sidemissions. Για καποιον που δεν εχει ασχοληθει με τη σειρα ειναι ευκαιρια να το κανει αρκει να δει τη σωστη οπτικη γωνια του παιχνιδιου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ στο πρώτο σκέλος.
Την τιμή και τη διάρκεια του παιχνιδιού, καθώς και το όλο πλασάρισμα το βρίσκω απαράδεκτο και συμφωνώ απόλυτα με τον Angry Joe. Στην ουσία η Konami, μας πούλησε κάτι που δεν έπρεπε επειδή ήξερε ότι θα το αγοράσουμε. Day One το πήρα και το τερμάτισα. Δεν το πίστευα όταν είδα τους τίτλους τέλους.
Ασχολήθηκα παραπάνω βέβαια, αλλά περισσότερο για χαβαλέ. Το main story το οποίο είναι η ουσία και αυτό που σε κρατάει σε ένα παιχνίδι, ήταν λιγότερο από Demo.

Με τη λογική των Side Missions, όλα τα παιχνίδια μπορούν να κρατήσουν μήνες, όπως το GTA V, Sleeping Dogs, Shadow of Mordor, κλπ. Δεν κοιτάμε τα Side Missions. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις αδικο για τα side missions αλλα προσωπικα εμενα μ αρεσουν. Σε πολλα παιχνιδια τα θεωρω απαραίτητο must (GTA, SOM, AC's RDR) που αν δεν υπήρχαν θα εχανε το παιχνιδι τη μαγεία του.

Ξερω οτι πολλους τους εκνευρίζουν και δε δινουν σημασια σε αυτα, αλλα εγω τα καραγουστάρω και ασχολουμαι παντα με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα side missions δεν είναι απλώς filler (βλέπε "μάζεψε όλα τα φτερά" φάση) γιατί να μην τα κοιτάμε; 

Δε νομίζω ότι μπορούμε να θέτουμε συνολικούς κανόνες σε αυτά, πάνε περισσότερο αναλόγως το παιχνίδι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 PS Plus

Καλησπερα στη παρεα εχω 1προβλημαρακι κ θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε
Εβαλα το κωδικο του ps plus σε λαθος χρηστη
Μπορω να το μεταφερω σε αλλον χρηστη κ αν ναι πως το κανω;
Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS4 PS Plus

 

Καλησπερα στη παρεα εχω 1προβλημαρακι κ θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε

Εβαλα το κωδικο του ps plus σε λαθος χρηστη

Μπορω να το μεταφερω σε αλλον χρηστη κ αν ναι πως το κανω;

Ευχαριστω

Νομιζω οτι δεν μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...