Προς το περιεχόμενο

Intenso Tablet?


stratigos24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mικρο το κακο λοιπον. 

 

Με γεια σου!

 

Αν στο μελλον δεις κατι αλλο αρνητικο/θετικο, πες το μας να μαθουμε τιποτα παραπανω για αυτο το tablet.

 

Ενημερωτικα: Απο που το πηρες?

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο multirama

ειναι γενικα πολυ γρηγορο και σταθερο χαρη στο jelly bean,εχει προεγκατεστημενο και το flash player οποτε εχεις full browsing

και  το 1gb ram βοηθαει παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δουλευει απλα πρεπει να το κατεβασεις απο τον browser και να βαλεις και τον go launcher για να το εχεις και στην αρχικη και οχι κρυφο..για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο tablet 

Ισως να φτιαχνεται αυτο με το google play καπως ετσι:

 

http://www.insomnia.gr/topic/467984-tablet-97-vero-a9724-ips-e19900/?do=findComment&comment=5118572

 

Ακομα διαβασα καποιος το πηρε και ειχε κανονικα google play....(οτι να ναι! :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωμενο λοιπόν το store?

υπάρχει καποιος που να είχε αγορασμενες εφαρμογές;

Πχ από android κινητό.

Αν κατεβάσουμε με αυτόν τον τρόπο το store, θα αναγνωρίσει πλήρως τον λογαριασμό μας και θα μας αφησει να τις κατεβάζουμε δωρεαν ;

Αυτό συμβαινει προφανως για devices με κανονικό play store από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωμενο λοιπόν το store?

υπάρχει καποιος που να είχε αγορασμενες εφαρμογές;

Πχ από android κινητό.

Αν κατεβάσουμε με αυτόν τον τρόπο το store, θα αναγνωρίσει πλήρως τον λογαριασμό μας και θα μας αφησει να τις κατεβάζουμε δωρεαν ;

Αυτό συμβαινει προφανως για devices με κανονικό play store από την αρχή.

Ενημερωτικά να προσθέσω..

Οντως λειτουργεί το market πλήρως. Το δοκιμασα σε μαγαζί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανικό είναι δηλαδή? Αξιόπιστο συνήθως.

 

Πιθανότατα μετονομασμένο Κινέζικο. Επίσης οι Γερμανοί έχουν όνομα αλλά όχι στα ταμπλετ μέχρι στιγμής. Αυτό που με κάνει διστακτικό, είναι ότι το soc δεν αναγράφεται πουθενά για να δούμε τα ακριβή specifications. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν επειδή το πήρα τελικά .. 

να γράψω λίγες εντυπώσεις:

 

- πρωτη φόρτιση - άστρωτη ακόμα μπαταρία -  και είμαι στη δεύτερη μέρα άνετα, με χαλαρή χρήση έτσι;

- καλή ποιότητα κατασκευής. Το νιώθεις δεμένο στο χέρι

- στο κουτί υπάρχει και θήκη - sleeve - δεν περίμενα δωράκι!

- γωνία θέασης: κρατώντας το σε landscape ειναι καλύτερη. Portrait: μέτρια πράγματα

- ρολάρισμα περίεργο: ενώ "ακούει" μια χαρά στο αγγιγμα, δεν ρολάρει όσο έχω συνηθίσει - από ipad ή κινητά πχ.

 

- το Play Store υπάρχει ήδη μέσα. Απλά δεν φαίνεται. Κατέβασα την τελευταία έκδοση 3.10.10 και έκανε και update.

Οπως έγραψε κι ο darkonmusic, με έναν launcher το βλέπεις μια χαρά. Δοκίμασα 2-3. Προσωπικά ο Nova μου αρέσει προς το παρόν. Απο εκεί και μετά όλα δουλεύουν όπως πρεπει.

 

Τέλος, διαβάζω στην απόδειξη: εγγύηση 2 χρόνια ! - περίμενα το τυπικό ένα

 

πολύ τίμιο το ταμπλετάκι

Επεξ/σία από Cvento
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστουμε.πεσ μας εντυπωσεις αν σερφαρει γρηγορα και αν μπορει να τρεξει κανα βαρυ παιχνιδακι.γανταζομαι απο βιντεο παιζει τα παντα ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα κι εγώ το συγκεκριμένο tablet και συμβαινει το εξής: ενώ έχω διαλέξει προεπιλεγμένη γλώσσα Αγγλικά εμφανίζει την ένδειξη της ώρα κάτω δεξία με σήμανση στα Ολλανδικά (το π.μ και το μ.μ εννοώ). Επίσης, μέσα στο Application center οι κατηγορίες εμφανίζονται στα Ολλανδικά και η περιγραφή των applications πάλι ολλανδικά. Το υπόλοιπο μενού του tablet εμφανίζεται κανονικά στη γλώσσα που έχω βάλει. Any ideas??

 

p.s η οθόνη σε λευκό φόντο τρεμοπαίζει επίσης! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα και σήμερα το tablet από την προσφορά από πλαίσιο ..μια χαρά tablet εινε ωραία κατασκευή στιβαρή δεν τριζι τίποτα .γρήγορο στο ίντερνετ σελίδες youtube  φορτώνη σφερα  και πολύ δυνατό σήμα wifi  ..όλα τα αλλά με γλώσσες είναι οκ και πλάι store...μόνο παιδιά στις λευκές σελίδες τρεμοπεζι η οθόνη ελαφρώς και δεν ξέρω τη να κάνω τώρα .διάβασα και ο φίλος επάνω  έχει το ίδιο θέμα ..λέτε να εινε προβληματικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...