Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού απο e-shop ή Skroutzομάγαζο;


Saviolakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Υπάρχει κάτι που μπορεί να είναι πρόβλημα (πχ το σέρβις) για παραγγελίες από επαρχία?

Οχι, το σερβις ετσι κι αλλιως θα γινει απο την αντιπροσωπεια σε περιπτωση που χρειαστει. Οποτε εσυ ειτε απο μεγαλο καταστημα το παρεις ειτε απο σκρουτζομαγαζο θα πρεπει να το στειλεις στην αντιπροσωπεια οχι στο καταστημα. 

Το μονο που μπορει να ειναι "προβλημα" ειναι πως σε περιπτωση DOA θα πρεπει να επικοινωνησεις/στειλεις τη συσκευη σου στο σκρουτζομαγαζο ενω σε αλλη περιπτωση απλως θα πηγαινες στο εκει καταστημα και θα ζητουσες αλλαγη συσκευης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το σκέφτομαι γιατί η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική, αλλά απ΄την άλλη φοβάμαι τα μπλεξίματα επειδή δεν είμαι Αθήνα και δεν ξέρω πώς γίνονται τα πήγαινέλα για σέρβις από μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκέφτομαι γιατί η διαφορά στην τιμή είναι σημαντική, αλλά απ΄την άλλη φοβάμαι τα μπλεξίματα επειδή δεν είμαι Αθήνα και δεν ξέρω πώς γίνονται τα πήγαινέλα για σέρβις από μακριά!

Εγώ δεν θα φοβόμουν κάτι να σου πω την αλήθεια, αλλά αυτά ειναι προσωπικές επιλογές και δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο παιδί μου το κινητό απ' όπου γουστάρεις και κοίτα μόνο τις κριτικές να είναι καλές και πολλές όπως λέει κι η Mary1 παραπάνω. Σήριαλ το κάναμε.....

 

Nikoscon πάλι καλά γιατί συνήθως κερδίζει η μπάνκα και κλείνουν σπίτια...   ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δηλαδής;!

 Δηλαδής στα στοιχήματα πρέπει να είσαι γνώστης για να έρχεσαι στα ίσια σου. Συνήθως κερδίζει η μάνα/μπάνκα....

 

Αλλά ας ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας. Τελικά τι έκανες ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 χρόνια αργότερα...

Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού Xiaomi και το βρίσκω στο e-shop σε πολύ καλύτερη τιμή απο τα καταστήματα. Έχει αγοράσει Xiaomi κανείς απο το e-shop, να μου πεί εάν είναι επίσημης εισαγωγής και όχι παραεισαγωγής ώστε να μην έχω θέμα με εγγύηση και να έχει και τις ελληνικές μπάντες των εταιριών κινητής τηλεφωνίας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2023 στις 7:17 ΜΜ, stelios120 είπε

Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού Xiaomi και το βρίσκω στο e-shop σε πολύ καλύτερη τιμή απο τα καταστήματα. Έχει αγοράσει Xiaomi κανείς απο το e-shop, να μου πεί εάν είναι επίσημης εισαγωγής και όχι παραεισαγωγής ώστε να μην έχω θέμα με εγγύηση και να έχει και τις ελληνικές μπάντες των εταιριών κινητής τηλεφωνίας; 

Είχα αγοράσει πόκο. Παραεισαογωγης είναι και το σέρβις το αναλαμβάνει το eshop με ότι αυτό συνεπάγεται 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/7/2023 στις 7:17 ΜΜ, stelios120 είπε

Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού Xiaomi και το βρίσκω στο e-shop σε πολύ καλύτερη τιμή απο τα καταστήματα. Έχει αγοράσει Xiaomi κανείς απο το e-shop, να μου πεί εάν είναι επίσημης εισαγωγής και όχι παραεισαγωγής ώστε να μην έχω θέμα με εγγύηση και να έχει και τις ελληνικές μπάντες των εταιριών κινητής τηλεφωνίας; 

Στα Xiaomi ναι υπαρχει θεμα.

Αν ειναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ η διαφορα τιμης ΝΑΙ για αγορά

Αν ειναι ΜΙΚΡΗ η διαφορα τιμης ΟΧΙ αγορά 

καλυτερα απο τα επισημα για τα Xiaomi εκτος αν ειναι τεραστια η αποκλιση τιμων κ αξιζει το ρισκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aces είπε

Στα Xiaomi ναι υπαρχει θεμα.

Αν ειναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ η διαφορα τιμης ΝΑΙ για αγορά

Αν ειναι ΜΙΚΡΗ η διαφορα τιμης ΟΧΙ αγορά 

καλυτερα απο τα επισημα για τα Xiaomi εκτος αν ειναι τεραστια η αποκλιση τιμων κ αξιζει το ρισκο.

Η διαφορά τιμής είναι στα 70,00 €. Δεν ξερω εαν αξίζει το ρίσκο. Γιαυτό δεν μου απαντήσανε σε email που τους έστειλα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/7/2023 στις 7:38 ΜΜ, stelios120 είπε

Η διαφορά τιμής είναι στα 70,00 €. Δεν ξερω εαν αξίζει το ρίσκο. Γιαυτό δεν μου απαντήσανε σε email που τους έστειλα.

Τότε όχι Δεν αξιζει καλυτερα απο επισημο διανομέα. Αν ητανε πανω απο 100€ η διαφορά θα αξιζε το ρισκο για 40-80€ διαφορά τιμής καλυτερα απο τα επισημα μιας και με τα Xiaomi ειναι πιο αυστηρά τα πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aces είπε

Τότε όχι Δεν αξιζει καλυτερα απο επισημο διανομέα. Αν ητανε πανω απο 100€ η διαφορά θα αξιζε το ρισκο για 40-80€ διαφορά τιμής καλυτερα απο τα επισημα μιας και με τα Xiaomi ειναι πιο αυστηρά τα πράγματα.

@aces Το θέμα είναι εκτός τα καταστήματα της Xiaomi σε ποια άλλα προμηθεύει επίσημα. Στο τηλέφωνο μου είπαν απο το sales της Xiaomi οτι μόνο απο τα  δικά τους καταστήματα ισχύει η εγγύηση και δεν δίνουν αλλού. Κάποτε έδιναν σ Κότσο, Public, germano...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stelios120 είπε

@aces Το θέμα είναι εκτός τα καταστήματα της Xiaomi σε ποια άλλα προμηθεύει επίσημα. Στο τηλέφωνο μου είπαν απο το sales της Xiaomi οτι μόνο απο τα  δικά τους καταστήματα ισχύει η εγγύηση και δεν δίνουν αλλού. Κάποτε έδιναν σ Κότσο, Public, germano...  

mistore, you.gr και οι περισσοτεροι (αν οχι ολοι) οι "μεγαλοι (γερμανος, κωτσο, πλαισιο, public/mediamarkt)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...