Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστες κλήσεις σε Κινητά από Forthnet


weber122

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άντε έγινε και αυτό, θα με κάνουν να αλλάξω πακέτο πάλι

 

"

 

Καιρός να αλλάξουμε όσα ξέραμε για την επικοινωνία!

 

forthnet_2play_aper.jpg


Τώρα, για πρώτη φορά μπορείς να καλείς κινητά από το σταθερό σου με αστική χρέωση ή απεριόριστα!

Με τις νέες υπηρεσίες Forthnet, όλη η οικογένεια καλεί από σταθερό σε κινητό μειώνοντας...

..σταθερά το επικοινωνιακό της κόστος, ενώ απολαμβάνει αξιόπιστες υπηρεσίες και γρήγορο internet. 

aperiorista_omprel.jpg

http://www.forthnetgroup.gr/ServicesDefault.aspx?a_id=5151

τιμές: http://www.forthnetgroup.gr/media/broadband/2PLAY/forthnet_2play_price-list-2013.pdf

"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν παει να δωσει κ τζαμπα υπηρεσιες για 5 μηνες απο την στιγμη που μας αφησαν ενα μηνα χωρις τηλεφωνο κ ιντερνετ εχουν φαει ενα τεραστιο Χ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εξηγείται το πρεσσάρισμα επί 2 βδομάδες για ανανέωση συμβολαίου με μια ώρα επιπλέον δωρέαν στα κινητά (πέραν της μιας που είχε ήδη στο πλήρες 2play). Με έπαιρρναν σχεδόν καθημερινά και έλεγα ότι κάτι ετοιμάζεται.

 

Ένα άλλος έλεγε προ ημερών ότι θα σκάσει νέα προσφορά κα επαληθεύτηκε.

 

Τελικά, και πέρα από τις όποιες αντίθετες γώμες και απόψεις έχει καθένας, νομίζω ότι και αυτή η προσφορά είναι καλή και ιδίως για τους συνδρομητές της, όπως εγώ, που μπορούν να βελτιώσουν τις παροχές της τηλεφωνίας, με λιγότερο κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα εξηγείται το πρεσσάρισμα επί 2 βδομάδες για ανανέωση συμβολαίου με μια ώρα επιπλέον δωρέαν στα κινητά (πέραν της μιας που είχε ήδη στο πλήρες 2play). Με έπαιρρναν σχεδόν καθημερινά κα

 

Τελικά, και πέρα από τις όποιες αντίθετες γώμες και απόψεις έχει καθένας, νομίζω ότι και αυτή η προσφορά είναι καλή και ιδίως για τους συνδρομητές της, όπως εγώ, που μπορούν να βελτιώσουν τις παροχές της τηλεφωνίας, με λιγότερο κόστος.

 

αυτό βλέπω και εγώ. θα με γλιτώσει από το μεγάλο λογαριασμό του κινητου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βοηθήστε να καταλάβουμε βρε παιδιά

Εγώ έχω forthnet 2play και πληρώνω για απεριόριστες αστικές-υπεραστικές, ίντερνετ και 1 ώρα σε κινητά ~42€/μήνα αν θυμάμαι καλά και μου έχουν δώσει και το βασικό πακέτο nova χωρίς extra χρέωση

 

τώρα θα έχω απεριόριστες κλήσεις και σε κινητά σε χαμηλότερη τιμή ή ισχύει μόνο για νέους συνδρομητές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για νέο τιμολόγιο του 2play και, επομένως, όσοι είμαστε πελάτες, μπορούμε να ζητήσουμε να περάσουμε σ' αυτό, με όποιες επιλογές θέλουμε.

 

Προσωπικά, έχω το προνόμιο του 20% και σαφώς με συμφέρει το νέο τιμολόγιο, περιορίζοντας, όσο είναι δυνατόν, τις κλήσεις από το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα πως είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό! Δεν αμφισβητώ την προσφορά αλλά μέχρι στιγμής θα θεωρούσα πολύ δύσκολο να υπάρξει τέτοιο πακέτο. Θα διευκολύνει πολύ κόσμο πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως που έτσι και αλλιώς είμαι στο γραφείο και από εκεί κάνω όλες κλήσεις με συμφέρει

αφού τώρα πληρώνω με  με cyta κοντά στα 40 τους καλούς τους μήνες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεριόριστα για την Forthnet ισούται με 720 λεπτά και αυτά με βήμα χρέωσης το ένα λεπτό και μετά χρεώνουν.

 

Καταγγελία τώρα.

 

Σου λέει ότι μπορείς να πας στο πακέτο που με 10 ευρώ επιπλέον έχεις 720 λεπτά από σταθερό προς όλα τα κινητά. ή αλλιώς στα υπόλοιπα 2 πακέτα πληρώνεις αστική χρέωση για τηλεφώνημα σε αριθμό κινητού τηλεφώνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για το πακέτο forthnet 2play απεριόριστα σταθερά+κινητά. Γράφει

* Απεριόριστα σταθερά

* Απεριόριστες κλήσεις προς όλα τα κινητά

* Γρήγορο Internet έως 24Mbps

 

Πατάς "απέκτησε το" και σου βγάζει τον μύλο με ένα τεράστιο "Κάλεσε απεριόριστα σταθερά και κινητά από το σταθερό σου μόνο με 39,9€/μήνα"

 

Στον αναλυτικό τιμοκατάλογο και στα ψιλά του γράμματα γράφει για την πολιτική ορθής χρήσης και την χρέωση μετά την συμπλήρωση των λεπτών.

 

Η προβολή και η ονομασία είναι για καταγγελία ως παραπλανητική. Η προσφορά είναι καλή για όσους καταλάβουν τι ακριβώς ισχύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για το πακέτο forthnet 2play απεριόριστα σταθερά+κινητά. Γράφει

* Απεριόριστα σταθερά

* Απεριόριστες κλήσεις προς όλα τα κινητά

* Γρήγορο Internet έως 24Mbps

 

Πατάς "απέκτησε το" και σου βγάζει τον μύλο με ένα τεράστιο "Κάλεσε απεριόριστα σταθερά και κινητά από το σταθερό σου μόνο με 39,9€/μήνα"

 

Στον αναλυτικό τιμοκατάλογο και στα ψιλά του γράμματα γράφει για την πολιτική ορθής χρήσης και την χρέωση μετά την συμπλήρωση των λεπτών.

 

Η προβολή και η ονομασία είναι για καταγγελία ως παραπλανητική. Η προσφορά είναι καλή για όσους καταλάβουν τι ακριβώς ισχύει.

 

Πραγματικά, η προσφορά για τις απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά και κινητά τιμολογείται 37,90 και όχι 39,90 και απευθύνεται σε όσους μπορούν να την καταλάβουν.

 

Γράφει, λοιπόν:

 

 Για τις απεριόριστες κλήσεις προς κινητά ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 720 λεπτά. Μετά τη κατανάλωση των 720 λεπτών ανά µήνα, οι κλήσεις χρεώνονται µε 0,0299€/λεπτό

 

720 λεπτά σημαίνει 12 ώρες το μήνα και πιστεύω ότι είναι υπεραρκετή διάρκεια για τη συντριπτική πλειοψηφία των συνδρομητών. Η πολιτική ορθής χρήσης εφαρμόζεται από όλες τους παρόχους στο θέμα των διεθνών προορισμών και νομίζω ότι είναι λογικό γιατί όταν δεν είχαν περιορισμό πολλοί το εκμεταλλευόντουσαν εμπορικά, κυρίως στα ψιλικατζίδικα κλπ, από όπου μπορούσαν πολλοί μετανάστες να τηλεφωνούν στις χώρες τους, πληρώνοντας τον καταστηματάρχη ενώ εκείνος δεν πληρωνε μια στον πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...