Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστες κλήσεις σε Κινητά από Forthnet


weber122

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι τώρα είχα το 2Play με 41,24/μήνα (συνδυασμένο με Nova Full Pack, οπότε εκείνο ουσιαστικά μου έβγαινε στα 40/μήνα).

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θα μπορέσω να πάω το 2Play στα 37,90/μήνα, θα μπορώ όμως να κάνω περισσότερες κλήσεις σε κινητά (άρα κάτι θα γλυτώσω κι από εκεί). Αυτό που μένει είναι να περιμένω να μάθω το κόστος της Nova όταν βγάλουν πακέτο συνυαστικό, σαν αυτό που έχω τώρα. Βέβαια ακόμη και ίδιο να το αφήσουν, πάλι θα με συμφέρει. Όμως αν το πάνε και παρακάτω και μου βγαίνει η Nova 30-35/μήνα, τότε θα είναι super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οσον αφορα το "απεριοριστα" και την "πολιτικη ορθης χρησης", το ιδιο ισχυει και για την κινητη τηλεφωνια. οπου υπαρχει πακετο με απεριοριστα, σημαινει 1500 λεπτα. χρονος υπερ αρκετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μέχρι τώρα είχα το 2Play με 41,24/μήνα (συνδυασμένο με Nova Full Pack, οπότε εκείνο ουσιαστικά μου έβγαινε στα 40/μήνα).

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι θα μπορέσω να πάω το 2Play στα 37,90/μήνα, θα μπορώ όμως να κάνω περισσότερες κλήσεις σε κινητά (άρα κάτι θα γλυτώσω κι από εκεί). Αυτό που μένει είναι να περιμένω να μάθω το κόστος της Nova όταν βγάλουν πακέτο συνυαστικό, σαν αυτό που έχω τώρα. Βέβαια ακόμη και ίδιο να το αφήσουν, πάλι θα με συμφέρει. Όμως αν το πάνε και παρακάτω και μου βγαίνει η Nova 30-35/μήνα, τότε θα είναι super.

όντως βλέπω πτώση της τιμής αλλά και άυξηση των παρεχομένων υπηρεσιών με τα κινητά! καλή φάση!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάποιοι κάνουν λες και ανακάλυψαν τον τροχό. Οι περισσότερες κινητές όταν λένε απεριόριστα εννοούν 1500 και το γράφουν με μικρά γράμματα γιατί είναι το σωστό. Είναι διαφορετικό από το να μην το γράφεις όπως είχε κάνει ο ΟΤΕ με τα νέα πακέτα που δεν ενημέρωνε ότι μετά το 6μηνο αλλάζει τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως πολυ καλά τα νεα πακετα με την αστικη χρεωση στα κινητα . Για οσους δεν το ξερουν στα παραπανω προς το παρον εχουν προσφορα με to start pack το οποιο αν εχεις καποιο απο το παραπανω πακετο μπορεις να εχεις κ το start pack μονο με 7ε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οντως πολυ καλά τα νεα πακετα με την αστικη χρεωση στα κινητα . Για οσους δεν το ξερουν στα παραπανω προς το παρον εχουν προσφορα με to start pack το οποιο αν εχεις καποιο απο το παραπανω πακετο μπορεις να εχεις κ το start pack μονο με 7ε !

έλα ρε συ? έχεις κανένα Link?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουν να μπουν και οι παλαιοι μεσα? 

Εχει χρονο παραμονης ή μπορει να φυγει κανεις οποτε θελει ?

 

 

Λίγο που το έψαξα μπορείς να αλλάξεις πρόγραμμα και να έχει περάσει η ελάχιστη παραμονή σου στην προηγούμενη υπηρεσία. Βέβαια με παζαράκι κάτι μπορείς να κάνεις. Για χρόνο δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για τα "απεριόριστα" σε κινητά στο τιμολόγιο "σταθερά + κινητά".

 

Στη σημείωση 4 γράφει:

Για κλήσεις προς κινητά η χρέωση είναι ανά λεπτό. Για τις απεριόριστες κλήσεις προς κινητά ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 720 λεπτά με βήμα χρέωσης ανά λεπτό.Μετά τη κατανάλωση των 720 λεπτών ανά μήνα, οι κλήσεις χρεώνονται με 0,0299€/λεπτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά, αφού αντιστοιχεί σε 12 ώρες ομιλίας (!!!).

Άλλωστε, η εταιρεία δίνει αυτό το όριο υπολογίζοντας ότι δεν θα το εξαντλήσουν όλοι οι συνδρομητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...