Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

<p>Μισο παιδια, εννοειτε οτι μπορω να γεμισω τις DE με σκονη καφε και να τις χρησιμοποιω;; Ή ονειρευομαι;;;</p>

 

Αυτό λέμε......

Βολικότατες..

 

Αποστολή από το LG-P880 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάλο είναι το αλουμινόχαρτο να μην είναι καλής ποιότητας για να σχίζετε εύκολα.

 

 

B)  αλουμινοχαρτο :-D ,

τελεια ροη χωρις πολλα πολλα, δοκιμασα και με πιεση και χωρις στην καψουλα καμια διαφορα στη ροη 

Ευχαριστω πολυ!! 

Δοκιμαστε το ανεπιφυλακτα, οσοι δε το εχετε κανει,ο καφες βγαινει πολυ καλυτερος και εχει και πλουσια κρεμα,τωρα πια τα coffeeduck φανταζουν χαλια :-D  

 

Δοκίμασα το αλουμινόχαρτο σε κανονικές κάψουλες (όχι DE) και δεν είχε καθόλου καλή απόδοση. Χρειαζόταν (όπως λέει και ο smpt) κακής ποιότητας αλουμινόχαρτο, γιατί αυτό, που είχα βάλει, η μηχανή μου (Nespresso U) δεν μπορούσε να το τρυπήσει. Μήπως μπορείς να μας προτείνεις μάρκα για μάπα αλουμινόχαρτο;

 

Επίσης κάτι, που δεν έχω δοκιμάσει αλλά σκοπεύω να το κάνω σύντομα, είναι στο παρακάτω βιντεάκι. Καλό φαίνεται και υποθέτω ότι γίνεται και στις DE

 

http://www.youtube.com/watch?v=875DJIqLWe0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ θα ρίξω μια ματιά. Μασούτη και Μαρινόπουλο δε βρήκα πάντως. Ο τρόπος με το αλουμινόχαρτο προϋποθέτει επαναγεμιζόμενη κάψουλα ή γίνεται με και με τις Douwe ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ θα ρίξω μια ματιά. Μασούτη και Μαρινόπουλο δε βρήκα πάντως. Ο τρόπος με το αλουμινόχαρτο προϋποθέτει επαναγεμιζόμενη κάψουλα ή γίνεται με και με τις Douwe ?

Οπως είπαμε οι Douwe είναι οι καλύτερες για επαναγεμιζόμενες με αλουμινόχαρτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παίζει με τον Illy και δε κατάλαβα; Επειδή έχω ένα κουτάκι άθικτο, έλεγα να δοκιμάσω με αλουμινόχαρτο. Να μη το προσπαθήσω, ε;

Είναι πολύ λεπτοκομμένος και δεν θα εχεις ροή. Τζάμπα ο κόπος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...