Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις πήρα της DE forza kai suprema. Αργότερα θα πάω και Βασιλόπουλο που πρότεινε ένας φίλος για το αλουμινόχαρτο :) Οπότε μένει ο lavazza rossa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγορα και δοκιμη εχθές DE . Τιμή 3.90 στο Σκλαβενίτη .

Συμπέρασμα (υποκειμένικό βέβαια ) :  Ροή πάρα πολύ καλή . άρωμα δυνατό , (πήρα το 10 ένταση) , μου φάινεται πιο βαρύς καφές απο

Ριστρετο , αλλά γεύση λίγο διαφορετική απο αυτές που εχω συνηθίσει .

Κατά τη γνώνη μου μιά καλή επιλογή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια για τις u  να παρω αυτη?

 

http://i-home.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30795

 

η αυτες?

http://www.ebay.co.uk/itm/221256507314

 

Έχω την πρώτη από i-home.gr εδώ και εναμιση χρόνο είναι για "απεριόριστα" γεμίσματα όχι για 30-50 χρήσεις, είναι για όλες τις μηχανές nespresso και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Χρησιμοποιώ καφε ΙΚΕΑ και lavazza rossa για οικονομία. Ελπίζω να σε βοήθησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μια ερωτηση. Επειδή μου αρέσει πολύ ο Lavazza qualitá oro (χρυσός), και όλοι μιλάτε για τον rossa... Έχει δοκιμάσει κανείς τον oro; Να το δοκιμάσω ή είναι και αυτός πολύ ψιλοκομμένος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με αυτό: http://i-home.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30795

 

Σημείωση: Για καλύτερα αποτελέσματα μην χρησιμοποιείτε πολύ λεπτοκομμένο καφέ όπως ο illy καθώς ενδέχεται να μην υπάρχει καλή ροή του καφε αλλά μπορείτε να κόβετε σε καφεκοπτείο ένα νούμερο πιο χοντροκομμένο (περίπου 3,5 ανάλογα με την μηχανή κάθε καφεκοπτείου) μέχρι να πετύχετε την επιθυμητή ροή. Ιδανικός καφες θεωρείται ο espresso από τα ΙΚΕΑ καθώς συνδυάζει ιδανική ποιότητα/τιμή. Επίσης από το εμπόριο ο Lavazza Rossa αποτελεί μια καλή επιλογή αλλά θέλει λίγο προσοχή στο γέμισμα της κάψουλας καθώς δεν θέλει μεγάλη πίεση στο "πάτημα" του καφε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει πρόβλημα με την ροή. Αν σου αρέσει, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εγώ πάντως έχω δοκιμάσει και τον Lavazza Crema e gusto και δουλεύει μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα και εγω το πειραμα με τις καψουλες de και εβαλα lavazza rosso και εκανα 2 δοσεις εσπρεσσο για να φτιαξω φρεντο.αλουμινοχαρτο ειχα καρφουρ και η σιτιζ δουλεψε μια χαρα.απλα επειδη η καψουλα παιρνει 5 γραμμαρια μηπως να εκανα 3 δοσεις?και να αφησω λιγοτερο νερο να τρεξει ανα δοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους σας

Ειμαι νεος στο FORUM, βρηκα καψουλες Molinari 0,29 τελεια γευση και καιμακι σε 2 γευσεις και 1 dec.

molinari.gr

Πιστευω να σας βοηθησα, χωρις πατεντες με αλουμινοχαρτα και επαναγεμιζομενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...