Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστή παρατήρηση. Σε εμένα έβγαζε το cached περιεχόμενο και στα 3 addons (exodus, sportsdevil, zem) οπότε σκέφτηκε ότι θα φταίει το σκιν. Και στην αρχή εντυπωσιάστηκα (και απόρησα) που φόρτωνε το περιεχόμενο ακαριαία με το που πατούσα στο υπομενού μπαμ άνοιγε αμέσως. Εντάξει αν είναι θέμα σκιν τότε ξεχνάω τα favorites και τα shortcuts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συγκεκριμένα για το exodus, είναι επιλογή του developer να μην δουλεύει σωστά με shortcuts, favorites κλπ, για να το κάνει λίγο πιο "δύσκολο" και να μη γίνει ότι έγινε με το genesis. 

Δείτε https://forums.tvaddons.ag/lambda-s-xbmc-addons/48060-exodus-link-super-favorites.html

 

Υπάρχει ένα workaround που προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει

https://www.reddit.com/r/Addons4Kodi/comments/4aix4g/my_submenu_shortcuts_not_linking_to_updated/d10s18e/

 

Επίσης σε νεότερο post είπε ότι θα επαναφέρει (με πλάγιο τρόπο) το library integration, που είναι ακόμα καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα με το exodus και τα λαθος επεισοδια ειναι γεγογονος. Εγω που βλεπω τωρα The Office ειναι γεματο με προηγουμενα επεισοδια. Πρεπει να δοκιμασεις καποιες φορες αρκετα link για να βρεις το σωστο.

 

Το specto σ'αυτο το θεμα/σειρα ειναι καλυτερο διοτι μπορει να εχει ενα 1080p λινκ και ενα 720p (και μετα HQ που ουσιαστικα ειναι SD) αλλα δουλευουν.

 

Επισης, και το λεω επειδη δεν το ηξερα, κραταει το status των προηγουμενων επεισοδιων απο το exodus. Δηλαδη τα εχει τικαρισμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικά για όλα είναι αφού απλώς κάνει refresh τον προορισμό του shortcut. Το δοκίαμσα στο infinite streams και μου εμφάνισε μόνο τα φρέσκα.

Δεν είναι τίποτα, πήγαινε όπως λέει στο change action->custom item και κάνε copy paste αυτό:

&?variable=$INFO[system.TotalUptime]

ακριβώς πριν το:

",return)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί favorite->select? Μου βγάζει κενό όταν πάω στο favorite. Εγώ έκανα ακριβώς όπως τα λέει αυτός. Change action->custom item και έβαλα τη μεταβλητή. Μήπως εσύ έχεις shortcuts από favorites? Εγώ έχω από υποκατηγορίες addon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικά για όλα είναι αφού απλώς κάνει refresh τον προορισμό του shortcut. Το δοκίαμσα στο infinite streams και μου εμφάνισε μόνο τα φρέσκα.

Δεν είναι τίποτα, πήγαινε όπως λέει στο change action->custom item και κάνε copy paste αυτό:

&?variable=$INFO[system.TotalUptime]

ακριβώς πριν το:

",return)

Που βρίσκεται αυτό το change action?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί favorite->select? Μου βγάζει κενό όταν πάω στο favorite. Εγώ έκανα ακριβώς όπως τα λέει αυτός. Change action->custom item και έβαλα τη μεταβλητή. Μήπως εσύ έχεις shortcuts από favorites? Εγώ έχω από υποκατηγορίες addon.

μα κι αυτος αυτο λεει, το βαζουμε στο ActiveWindow λεει, ενω το σωστο αμα το κανεις select νομιζω ειναι ActivateWindow και εχει ενα μακρυναρι string για να ανοιξει το addon που θελεις, ακομα κι εσυ ετσι γραφεις, οτι το βαζεις πριν το return στο τελος του μακρυναριου :P

anyway, αφου παιζει και στους δυο μας ολα καλα :P

 

επειδη μπηκα μες στο skin παντως, αμα αλλαξουμε skin το χανουμε μαλλον και πρεπει να το ξαναπερασουμε ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρακολούθησα και τους 3 αγώνες των εληνικών ομάδων με χάλια ποιότητα στο κανάλι που βρήκα τον ΠΑΟΚ, κάπως υποφερτή (λίγο καλλίτερη) στον ΟΣΦΠ και τέλεια (HD στα 1080) με 9000 (!!!) στον ΠΑΟ (ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα στο Castaway, αρχικά, για τον ΠΑΟΚ αλλά είτε τα κανάλια έδειχναν άλλο αγώνα είτε δεν έδειχναν τίποτε. Στο SportsDevil βρήκα αυτό με τη χειρότερη ποιότητα αλλά δεν θυμάμαι που. Για τον ΟΣΦΠ πάλι παιδεύτηκα και βρήκα ένα κανάλι που έπαιζε. Για τον ΠΑΟ υπήρχαν πολλές επιλογές καναλιών και άνοιξα, από περιέργεια περισσότερο, το ρώσικο που είχε 9000 και έπεσα στην πιο εξαιρετική εικόνα που έχω δει μέχρι σήμερα σε αγώνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ΠΑΟΚ έπαιζε 1080 με acestream στο Sportsdevil -> LiveTv.ru, ελαφρά κολληματάκια υπήρχαν, αλλά το είδα άνετα.  

Τα άλλα 2 δεν τα είδα/εψαξα  (δεν με ενδιέφεραν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...