Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πατας στο βελακι εδω και εκει που λεει view επιλεγεις οτι σε βολευει

 

Ευχαριστώ, με λίγη προσπάθεια έφερα την προηγούμενη κατάσταση, αν και δεν κατάλαβα πως άλλαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατας στο βελακι εδω και εκει που λεει view επιλεγεις οτι σε βολευει

Υπόψην, αν το μενού του Κόντι είναι στα ελληνικά τότε στο view info δεν εμφανίζεται τίποτα όμως πατιέται κανονικά και αλλάζει το view. Αυτό με την εμφάνιση πάντως μου το  κάνει και σε εμένα που και που, δεν έχω βρει τρόπο να το αποθηκεύσω ώστε να μην αλλάζει ποτέ.

Αν πατήσεις στο: Addon Website-parsers σου τα βγάζει όλα ωραία και ταξινομημένα ....

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψην, αν το μενού του Κόντι είναι στα ελληνικά τότε στο view info δεν εμφανίζεται τίποτα όμως πατιέται κανονικά και αλλάζει το view. Αυτό με την εμφάνιση πάντως μου το  κάνει και σε εμένα που και που, δεν έχω βρει τρόπο να το αποθηκεύσω ώστε να μην αλλάζει ποτέ.

 

Ναι, στα ελληνικά είναι, αλλά δεν είχα πρόβλημα μέχρι προχθές  και υπέθεσα ότι πάτησα κατά λάθος την αλλαγή.

Μήπως πρέπει να γυρίσουμε στα αγγλικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα προσπαθώ να κάνω ένα υποτυπώδες htpc με 2gb ram intel dual core 1.60ghz και την asus hd5450.ειτε με το libreelec είτε με το kodi περασμένο σε ubuntu το kodi δεν ξεκινάει και μένει στο load screen που απλά λέει kodi Jarvis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κανει και στα 2 λειτουργικα? Αν ναι, ζητα να στο μεταφερουν στο φορουμ του λινουξ.

Το "kodi περασμενο σε ubuntu" ειναι kodibuntu, δηλαδη lubuntu 14.04 με το kodi προεγκατεστημενο και φτιαγμενο να κανει login κατευθειαν στο kodi, ή κανονικο ubuntu με το kodi βαλμενο σαν εφαρμογη οπως ολες οι αλλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, στα ελληνικά είναι, αλλά δεν είχα πρόβλημα μέχρι προχθές  και υπέθεσα ότι πάτησα κατά λάθος την αλλαγή.

Μήπως πρέπει να γυρίσουμε στα αγγλικά;

Μπα, το ίδιο είναι. Εγώ στα αγγλικά το έχω και μία στο τόσο μου το αλλάζει το view από μόνο του. Το κάνει πολύ σπάνια όμως, όχι σε σημείο που να ενοχλεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodi υποθετω υποστηριζει εξωτερικους ελληνικους υποτιτλους ετσι δεν ειναι?

 

Δεν μιλαω να κατεβασει απο το νετ υποτιτλο για καποια ταινια ή σειρα αλλα αν εχεις στον ιδιο φακελο την ταινια και τον .srt υποτιτλο λογικα θα τον υποστηριξει το kodi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodi υποθετω υποστηριζει εξωτερικους ελληνικους υποτιτλους ετσι δεν ειναι?

 

Δεν μιλαω να κατεβασει απο το νετ υποτιτλο για καποια ταινια ή σειρα αλλα αν εχεις στον ιδιο φακελο την ταινια και τον .srt υποτιτλο λογικα θα τον υποστηριξει το kodi?

Ναι κανονικά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απο το netbook μου δεν μπορω να δω κανενα βιντεο?

 

Οτιδηποτε βιντεο και να εχω βαλει ενω μου δειχνει κανονικα τους ελληνικους υποτιτλους στην οθονη απλα αναβοσβηνει η οθονη λιγο φωτεινει και λιγο σκοτεινη και απλα ακουω τον ηχο του βιντεο και βλεπω τους υποτιτλους αλλα δεν βλεπω πουθενα εικονα.

 

Σε αλλα προγραμματα οπως vlc. media player classic home cinema edition μια χαρα παιζουν τα ιδια ακριβως βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι απο το netbook μου δεν μπορω να δω κανενα βιντεο?

 

Οτιδηποτε βιντεο και να εχω βαλει ενω μου δειχνει κανονικα τους ελληνικους υποτιτλους στην οθονη απλα αναβοσβηνει η οθονη λιγο φωτεινει και λιγο σκοτεινη και απλα ακουω τον ηχο του βιντεο και βλεπω τους υποτιτλους αλλα δεν βλεπω πουθενα εικονα.

 

Σε αλλα προγραμματα οπως vlc. media player classic home cinema edition μια χαρα παιζουν τα ιδια ακριβως βιντεο.

Παιξε με τις διαφορες επιλογες που εχει στο settings > videos > acceleration > render method και μην το αφηνεις στο auto detect, γιατι προφανως δεν δουλευει σωστα σε σενα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...