Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το hellenic tv έχει σταματήσει και το alivegr είναι ο διάδοχός του. Τις ελληνικές τις έχει στην κατηγορία "ταινίες". Πάτα στο "Αρχικά" και επέλεξε κατηγοριοποίηση ανά "παραγωγή". Εκεί θα δεις επιλογή "ελλάδα" και θα έχει μόνο τις ελληνικές. Αντίστοιχα αντί για παραγωγή μπορείς να επιλέξεις ανά έτος, ανά είδος κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βάλτε το wildfire1 έχει όλα τα βίντεο απο την sirina και όχι μόνο.

https://www.youtube.com/watch?v=PIGHrc2-v7Q

Είναι μέσα στο fusion στο adultXXX.

Όσους τους ενδιαφέρει, απορώ που δεν το κλείσανε ακόμη το kodi, το gamato έκλεισε εξαιτίας της Τζούλιας Αλεξανδράτου και της sirinas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodi δεν έχει σχέση με το περιεχόμενο των addon οπότε δεν κινδυνεύει να κλείσει από τίποτα.

Για ΧΧΧ καλό το wildfire αλλά σαν το ultimate whitecream δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε βρε σαν τα χιονια...

 

[stable] OpenELEC 7.0 released

http://openelec.tv/news/22-releases/181-stable-openelec-7-0-released

kodi ή openelec πάντως λέει ότι είναι πιο ελαφρύ απο το kodi, αν και στο καινούριο κόντι στο κρυπτον είναι αρκετά ελαφρύ το έβαλα και το έβγαλα.

Εσύ τι πιστεύεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην, να επισημανω πως το libreelec ειναι η ενεργη συνεχεια του openelec, μιας και καποια στιγμη φετος, οι περισσοτεροι devs του openelec αποφασισαν να αποχωρισουν απο το project και να κανουν το libreelec. Το openelec ειναι... ψοφιο, μιας και βγαλανε νεα εκδοση χτες, μετα απο μηνες οταν καποτε βγαζανε με καθε νεα εκδοση του kodi, ισως και ενδιαμεσα. Με πιο απλα λογια, τωρα εινια αργα για το openelec. Δεν μπαινεις καν στον κοπο να αναφερεις οτι ενημερβθηκε το kodi στην εκδοση 16 για το openelec οταν απο upstream ειναι ηδη στην 1η rc της 17!

 

Το libreelec δεν ειναι εναλλακτικο του kodi. Ειναι μια απλη λινουξοδιανομη με kodi σαν... γραφικο περιβαλλον αντι των gnome/kde/whatever και ειναι φτιαγμενη γυρω απο το σκεπτικο ενος jeos (just enough os) που θα τρεχει το kodi μονο και μερικα ακομα services απο πισω, πχ samba και ssh. Πανω στο ιδιο σκεπτικο ειναι φτιαγμενο και το osmc, μονο που εκεινο ειναι για rpi, apple tv και μια ακομα συσκευη με ονομα "vero" που την προμοταρει το ιδιο το osmc. Επισης, το osmc βασιζεται στο debian stable, το libreelec ειναι εντελως ανεξαρτητο και γενικα εχουν αρκετες διαφορες γυρω απο το σκεπτικο ποσο "os" ειναι "enough" για να τρεξει το kodi.

 

Τελος, το μονο "ελαφρυ" στο νεο kodi 17 θα εινια ο νεος player και η διαφορα με τον παλιο θα ειναι εμφανης σε συσκευες μικρης επεξεργαστικης ισχυος, πχ rpi και λοιπες arm based συσκευες. Το νεο default skin εινια απλα για το αισθητικο κομματι της υποθεσης και δεν νομιζω να το κρατησει πολυς κοσμος, μιας και ειναι δυσχρηστο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα σε ολους, ενα προβλημα που εκανε την εμφανιση του χθες στο kodi.

Εβλεπα μια σειρα και συγκεκρημμενα  το " The Young Pope". 

Αφου ειδα τα 2 πρωτα επισοδεια..... δεν το ξαναβρισκω στο exodus. Κανω αναζητηση και δεν βγαζει καθολου τη σειρα.

Μπορει κανεις να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εδω το βρισκει και το ψαχνω πρωτη φορα :P

Exodus 2.0.23 σε kodi 16.1 (σε 64αρι λινουξ)

Και εγω το ιδιο  kodi και exodous εχω σε  64bit windows.

Δεν ειναι περιεργο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο  kodi και exodous εχω σε  64bit windows.

Δεν ειναι περιεργο?

1) εγκατέστησε το raw maintance είναι μέσα στα kodi addons νομίζω και κάνε ότι λέει το βίντεο.

 

2) αλλιώς αν δεν δουλέψει δοκίμασε αυτό

 

Εννοείται το κλείνεις και το ανοίγεις μετά για να δεις αν δούλεψε με τον κάθε τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πηγα να κανω restore backup  σε ενα λαπτοπ μεσω του areswizard. Κολλησε στο πρωτο βημα και μου εβγαζε ενα μηνυμα του τυπου "could not find kodi file log. Restart Kodi" ή κατι τετοιο. Μετα προσπαθουσε να κανει κατι σαν update αλλα μου εβγαζε error messages.

Το εκανα πολλες φορες restart αλλα ματαια. Αυτο ηταν το σωσμενο backup μου και πηγα να το κανω σε ενα αλλο PC με fresh installed kodi.

 

Χωρις να γνωριζω, να φανταστω οτι δεν δουλεψε διοτι αυτος ετρεχε windows 10 ενω εγω εχω τα 7 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο kodi και exodous εχω σε 64bit windows.

Δεν ειναι περιεργο?

Αναζήτηση μέσω trakt website και προσθήκη σε collection πχ θα πρέπει να δουλεύει ανεξαρτήτως OS.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...