Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ζητάει εγγραφή και κάρτες κλπ, για να το κατεβάσεις

Πατάς στο μεγάλο πορτοκαλί download now. Αν σου ανοίξει άλλο παράθυρο με διαφημίσεις το κλείνεις και ξαναπατάς στο download now και κατεβαίνει.

 

ωραιος, το εκανε εγκατασταση τωρα, αλλα δεν το βλεπω στα video addons

Αν εννοείς το plexus-streams είναι το repo αυτό που ανέβασα. Πας system-addons-install from repo-plexus streams repo-video addons και το εγκαθιστάς από εκεί το addon.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς το plexus-streams είναι το repo αυτό που ανέβασα. Πας system-addons-install from repo-plexus streams repo-video addons και το εγκαθιστάς από εκεί το addon.

 

Ευχαριστώ, και πάλι, για τη βοήθειά σου.

Το κατέβασα, εγκαταστάθηκε, με βάση τις οδηγίες σου, αλλά όταν ανοίγω τις λεπτομέρειες, στο εικονίδιο, λέει "έκδοση 2016-09-09".

Είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το alluc όντως καθυστερεί πολύ να στείλει το email για επιβεβαίωση.... Για το plexus streams το κατεβάζεις και από εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το plexus streams μου εβγαλε ενα μηνυμα εντωμεταξυ για το plexus και

πηγα στο τελευταιο και του εβαλα το configure on next run, καπως ετσι,

δεν ξερω αν το εκανα σωστα,

επαιξε παντως το λινκ που τεσταρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, και πάλι, για τη βοήθειά σου.

Το κατέβασα, εγκαταστάθηκε, με βάση τις οδηγίες σου, αλλά όταν ανοίγω τις λεπτομέρειες, στο εικονίδιο, λέει "έκδοση 2016-09-09".

Είναι αυτό;

Για το plexus-streams λες? Εμένα μου λέει έκδοση 1.0.15j.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιό πρόγραμμα εντός η εκτος kodi θα συνδέσω σκληρό με ταινίες και θα μου τις εμφανίσει εξώφυλλα πληροφορίες κλπ?

Μέσα απο το Kodi που πατάω add files source δεν μου εμφανίζει αυτά που ζητάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το plexus streams μου εβγαλε ενα μηνυμα εντωμεταξυ για το plexus και

πηγα στο τελευταιο και του εβαλα το configure on next run, καπως ετσι,

δεν ξερω αν το εκανα σωστα,

επαιξε παντως το λινκ που τεσταρα

 

Αν είχες κάνει ήδη configure, δεν χρειαζόταν... απλά μήνυμα υπενθύμισης είναι ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή Χρονιά σε όλους με Υγεία.

 

Μετά την εγκατάσταση του plexus streams και του p2p sport το kodi εμφανίζει στο άνοιγμα μηνύματα ότι δεν άνοιξαν κάποια αρχεία ή addons (MP3 streams, Stream All the Sources, livestreamer) και υποθέτω ότι είναι από το 1ο χωρίς να είμαι σίγουρος.

Μήπως χρειάζεται configuration το plexus streams;

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει;

 

 

 

Για το plexus-streams λες? Εμένα μου λέει έκδοση 1.0.15j.

 

Σήμερα εμφανίζει την ίδια με τη δική σου. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιό πρόγραμμα εντός η εκτος kodi θα συνδέσω σκληρό με ταινίες και θα μου τις εμφανίσει εξώφυλλα πληροφορίες κλπ?

Μέσα απο το Kodi που πατάω add files source δεν μου εμφανίζει αυτά που ζητάω?

Μεσα απο το Kodi απο add files δεν γινεται. Θα σου ελεγα για εκτος Kodi το plex ειναι η καλυτερη λυση αλλα πια ειναι και εντος kodi. Googlαρε ρε το για εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη χρονια σε ολους!

 

Πρεπει να εχει συζητηθει ξανα αλλα δεν θυμαμαι την λυση. Εχω κανει εγκατασταση, τελευταια, το kodi σε 2 pc και του εχω βαλει απο addon μονο το exodus και απο υποτιτλους να τραβαει μονο απο subtitles.gr και subz.tv. Καθε φορα ομως που επιχειρω να φορτωσω υποτιτλο σε καποια ταινια ή σειρα μου βγαζει κατω δεξια το μηνυμα: failed to download subtitles. Σε παλαιοτερες εγκαταστασεις δεν ειχε υπαρξει κανενα προβλημα, τι να φταιει αραγε τωρα?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάθε αγώνα που μας ενδιαφέρει να δούμε, ψάχνουμε στα addons που προσφέρουν αθλητικά (πχ SportsDevil, Castaway) και αν είμαστε τυχεροί βλέπουμε τον αγώνα αλλά, συνήθως, με χαμηλότερη ποιότητα από εκείνη της τηλεόρασης.

πια καναλια εχουν  τους αγωνες της  nova και  οτε??

 

 

επισης  πια καναλια εινε τα καλυτερα  για ταινιες και σειρες??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...