Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν βρήκα προσωρινή λύση, χάρη στο bomi (front-end του mpv). Ενσωματώνει online subtitle search μέσα σε dialog (Ctrl+Shift+F), όπου μπορούμε να ψάξουμε όχι μόνο βάσει αρχείου αλλά και βάσει τίτλου ταινίας. Όταν κάνουμε λοιπόν streaming play, με εξωτερικό player τον bomi, τον βάζουμε να ψάξει βάσει τίτλου ταινίας. Καλή φάση!

 

Άσχετο: Btw, ο bomi υποστηρίζει και thumbnails στο seekbar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά καλησπέρα. Είδα σήμερα το kodi σε ένα πελάτη και παρόλο που ασχολούμε με torrents, streaming κτλ δεν το είχα ξανακούσει. Κατάφερα και το σεταρισα μέσα από κάποια βίντεο στο YouTube. Πρόσθεσα αυτό το fusion tvaddons και κατάφερα να δουλέψει και με υπότιτλους κανονικά.

Ενθουσιαστικα με το αποτέλεσμα και ήθελα να μάθω 5 πράγματα παραπάνω. Τι δυνατότητες έχει το εργαλείο; είδα γράφεται για τηλεόραση. Όχι πως με ενδιαφέρει η ελληνική τηλεόραση αλλά αν υπάρχουν τίποτα ξένα κανάλια τύπου discovery κτλ. Παίζει να βλέπεις και κάναν αγώνα streaming? Εγώ μπαίνω στην εφαρμογή Genesis και ψάχνω ταινίες. Σωστά ή έπρεπε να κάνω κάτι άλλο;

Σορυ αν ρωτάω χαζομάρες αλλά δεν έχω ιδέα από kodi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sportsdevil απο εδω καλυτερα. Ανανεωνεται καθε μηνα σχεδον και η εγκατασταση γινεται με install from zip. Στο superrepo εχει απιστευτη σαβουρα και το sportsdevil ειναι περσινο (απο τοτε που σταματησε η επισημη αναπτυξη του)

 

http://forums.tvaddons.ag/threads/27329-The-Future-of-SportsDevil-(post-GitHub-DMCA-issue)

 

Για να δεις τηλεοραση (iptv) θες μια σωστη λιστα m3u και να στησεις το kodi ετσι. Τη λιστα θα τη βρεις εσυ, ειναι παρανομο να την ποσταρω.

https://seo-michael.co.uk/how-to-setup-livetv-pvr-simple-xbmc-kodi/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ!

jim_p δεν εβγαλα ακρη με το λινκ για το sports devil που εδωσεσ. Εχει πολλες σελιδεσ και δε βρηκα κατι. Αν μπορουσες να βοηθησεις λιγο ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ!

jim_p δεν εβγαλα ακρη με το λινκ για το sports devil που εδωσεσ. Εχει πολλες σελιδεσ και δε βρηκα κατι. Αν μπορουσες να βοηθησεις λιγο ακομα!

 

Εγώ το έχω από εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε επισης το channel pear. Στην δωρεαν εκδοση αφηνει 5 καναλια, τα οποια ομως μπορειτε να αλλαζετε. Δεν δουλευουν ολα και παντα, αλλα ειναι μια αρχη. Μια ματια επισης στο navi x αν και εκει τα πραγματα ειναι ακομα πιο hit n miss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει και πολυ το iptv γιατι πρεπει να ανεωνεις τις λιστες τα μισα καναλια δεν παιζουν αλλα κολανε...Πιστευω αξιξει πιο πολυ torrenttv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει και πολυ το iptv γιατι πρεπει να ανεωνεις τις λιστες τα μισα καναλια δεν παιζουν αλλα κολανε...Πιστευω αξιξει πιο πολυ torrenttv

ενδιαφερον, αλλα εχεις κανενα λινκ; αυτο που βρηκα ειναι στα ρωσικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ!

jim_p δεν εβγαλα ακρη με το λινκ για το sports devil που εδωσεσ. Εχει πολλες σελιδεσ και δε βρηκα κατι. Αν μπορουσες να βοηθησεις λιγο ακομα!

Το τελευταιο sportsdevil ποσταρεται στις τελευταιες σελιδες του θεματος σαν λινκ σε καποιο file hosting site, στο zippyshare συνηθως...

 

Εγώ το έχω από εδώ.

... και αυτο το λινκ το παιρνει και ο τυπος που εχει αυτο το blog και το ποσταρει λιγες μερες αργοτερα στο blog του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχουμε παλιο Sportsdevil, για να κανουμε manual εγκατασταση νεοτερης εκδοσης πρεπει να κανουμε πρωτα uninstall την παλια εκδοση, ή το περναμε "απο πανω";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκικμασε πρώτα κάνεις update το υπάρχον, μέσα από το Kodi. Δεξι κλικ πάνω του -> Addon Indormation -> Update. Αν δεν υπάρχει επιλογή Update, τότε πέρνα το καινούριο (καλού-κακού σβήσε το παλιό, αλλά νομίζω δεν χρειάζεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εχω την "αρχαια" εκδοση απο το SuperRepo, δεν κανει update μονο του.

 

Θα το σβησω και θα περασω το 2015-09-06, απλα φοβαμαι με το uninstall-install μην μου "χαλασει" το FTV ή το NotFilmOn, γιατι το ειχα παθει μια φορα και μετα ειδα και επαθα να τα ξανακανω να δουλεψουν.

 

Το "καινουριο" SportsDevil αναβαθμιζεται αυτοματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το "καινουριο" SportsDevil αναβαθμιζεται αυτοματα;

Οχι. Μια φορα το μηνα βγαινει νεα εκδοση απο το φορουμ (ή απο τον τυπο που την ανεβαζει στο blog του), την κατεβαζεις και την περνας απο πανω με install from zip. Δεν μπορει να φιλοξενηθει σε καποιο repo για λογους πνευματικων δικαιωματων. Το αναφερει και στο pinned σχολιο εδω

 

 

HI,

 

We had to stop updating this add-on and remove it from our repo as we had complaints from DMCA...

 

We will soon start updating again under a different name

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

 

Να επισημανω πως σαν προσθετο εχει μεινει στην εκδοση 1.8.8.0 ονομαστικα, οποτε αν το kodi το δει σε νεοτερη εκδοση απο αλλο repo, πχ στην 2.0, το ενημερωνει. Γιαυτο βγαζουμε οποιο αλλο repo λεει πως εχει το sportsdevil.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Μια φορα το μηνα βγαινει νεα εκδοση απο το φορουμ (ή απο τον τυπο που την ανεβαζει στο blog του), την κατεβαζεις και την περνας απο πανω με install from zip. 

 

Να επισημανω πως σαν προσθετο εχει μεινει στην εκδοση 1.8.8.0 ονομαστικα, οποτε αν το kodi το δει σε νεοτερη εκδοση απο αλλο repo, πχ στην 2.0, το ενημερωνει. Γιαυτο βγαζουμε οποιο αλλο repo λεει πως εχει το sportsdevil.

 

Thanks. Ποια repo πρεπει να αφαιρεσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...