Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πας στη video library του kodi, εκει που τα δειχνει ολα σε λιστα και με τα εξωφυλλα να λειπουν, επιλεγεις την ταινια που θες, πατας i να βγαλει τις πληροφοριες, πατας choose art και αλλαζεις οτι θες απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτη την μεθοδο ψαχνει στο ιντερνετ.Εγω ψαχνω πως να φτιαξω το φακελο της καθε ταινιας και πως να φτιαξω .nfo αρχειο για να τα αναγνωρισει απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα υπάρχει καποιο add on για nova η ote tv?...ξερω ειναι παρανομη η ερωτηση που κανω αλλα εχω βρει χιλιάδες λίστες που υπάρχουν αλλα δεν λειτουργεί κανενα αν γνωρίζει παρακαλω καποιος ας μου στειλει pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά όταν το είχα πρωτοεγκαταστησει πετούσε το εργαλείο. Τώρα τελευταία βλέπω ότι αργεί να φορτώσει τα mirrors μιας ταινίας ή σειράς και πολλές φορές ενώ ξεκινάει το playback αρχίσει να κυλάει και άντε δοκιμάζω αλλά 10 Λίνκ για να καταφέρω να δω ταινία. Για το Genesis μιλάω. Και σας έτσι δουλεύει η θέλει καμία αναβάθμιση τίποτα; το έχω βάλει από το tvaddons

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αναβαθμίσεις γίνονται αυτόματα και μάλιστα τελευταία εμφανίζεται και σχετικό μήνυμα. Δε σου το έβγαλε στις 14 Οκτωβρίου που έγινε η τελευταία αναβάθμιση? Πάντως και σε μένα κατά διαστήματα υπάρχουν αυτά τα προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοικω σε ενα group για κοdι στο φβ και τωρα τελευταια εχω προσεξει πολλοι εχουν προβλημα με το genesis, μαλλον γενικο το κακο.  Εγω προσωπικα δε το χρησιμοποιω και δε το χω κοιταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εχοντες προβληματα, ποια εκδοση του genesis εχετε και απο που?

 

JIm απο που το βλεπουμε αυτο? Εγω παντως ειχα βαλει ολο το πακετο του Tvaddons και απο κει εχω το genesis. Δεν το εχω απο lamda δηλαδη. Δε ξερω αν παιζει ρολο. Οτι καποια φαση εχω δει να το κανει Update νομιζω ναι αλλα δεν ειμαι και σιγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι γενικοτερο το θεμα με το genesis 

 

οταν ειχα βαλει το kodi 14 σε win 8.1 το genesis σε κατω απο 10 δευτερα φορτωνε την ταινια

 

σε καποια φαση καπου εκει λιγο μετα την ελευση των 10 δεν δουλευε καν το genesis,δεν εβρισκε streams

 

σε linux στην ιδια χρονικη περιοδο δουλευε οπως στην αρχη

 

στις τελευταιες εκδοσεις κ πλεον μονιμα σε linux o ιδιος ο δημιουργος του εχει αυξησει το timeout αναζητησης απο 10 δευτερολεπτα σε 40 αλλα πλεον δουλευει ξανα καλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορεί εδώ και 10 χρόνια, που σας ήρθε τώρα?

Yπάρχει το grey area στο XBMC. Από μόνο του ΔΕΝ είναι φυσικά παράνομο, είναι ένα media center. Απο κει και περα μάλλον το θέμα της παρανομίας υπόκειται στο ότι μπορείς να βάλεις repos και addons τα οποία στρημάρουν ταινίες και σειρές κλπ, οπότε στην ουσία αυτό είναι το αντίστοιχο των torrents, απλά αντί να κατεβαζεις στρημάρεις κατευθείαν. Γι'αυτό αναφέρει ο mod το θέμα νόμιμο ή όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...