Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τον ίδιο τρόπο όπως και σε windows. Το κατεβάζεις και πας στο kodi->system->addons->install from zip.

σορυ αλλα ειμαι λιγο ασχετος...

εννοεις το κατεβαζω πχ σε φλασακι και το βρισκω για να το κανω install μεσω του path που εγραψες.

σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το zip πρεπει να αποθηκευτει στη συσκευη με καποιο τροπο. Δεν εχει σημασια αν το κανεις με στικακι ή αν το κατεβασεις κατευθειαν εκει, αρκει να ειναι στη συσκευη. Μετα ανοιγεις το kodi κια κανεις οτι ειπε ο απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν το exodus το χρησιμοποιουσα ,καλο αλλα πολυ αργο

Ξαναδοκιμαστε το παιδια. Θελει μια μικρη παραμετροποιηση (δεν ξερω αν επιτρεπεται να βαλω link με tutorial) αλλα εχει links που πετανε. Σε απλη ADSL που συγχρονιζει στα 14 βλεπω απροβληματιστα μεχρι και 1080 με Dolby Digital 5.1.

 

Γενικα το θεωρω το καλυτερο μετα Genesis εποχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα σεταρει οταν το χρησιμοποιουσα αλλα παλί αργο ηταν ειδικα σε σχεση με το exodus που ειναι οτι πιο γρηγορο εχω δει

 

βαλε το link που λες ,δεν νομιζω να υπαρχει θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το sportsdevil, πρεπει να το κανω ξανα install το πιο προσφατο zip ή το κανει και update μονο του; Διοτι οταν ξεκιναω το kodi βλεπω κανει καποια update σε add ons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sportsdevil δεν ειναι σε καποιο repo. Γιαυτο δεν ενημερωνεται αυτοματα, γιαυτο πρεπει οταν βγαινει νεα εκδοση να την περνας ξανα με το χερι με install from zip και γιαυτο οποτε βγαινει φρεσκο, ανεβαζουμε το λινκ και εδω ωστε να το δουνε ολοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το spmc τι γνωμη εχετε; προσφερει κατι παραπανω.

Μιλαω για android πλατφορμα σε συγκριση με το κανονικο Kodi.

ευχαριστω!!!

Το Kodi τωρα που υπαρχει στο Play Store θα αναβαθμιζεται αυτοματα, ενω το spmc θα πρεπει να το αναβαθμιζεις μονος σου.

 

Το ειχα δοκιμασει παλια (πριν μπει το Kodi στο play store), δεν ειχα κανενα προβλημα. Δοκιμασε και τα 2 και μεινε με εκεινο που θα σου κανει κλικ περισσοτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια

εχω εγκαταστηση το kodi με οδηγιες καταφερα να βαλω τα ελληνικα καναλια και μεχρι εκει πηγα.

οταν παω στο ΣΥΣΤΗΜΑ-ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ στο ΦΑΚΕΛΟΣ ΠΡΟΦΙΛ και ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΠΗΓΗΣ (abb source)

δεν μου ανοιγουν, μεχρι που 2 φορες το απεγκατεστησα και το ξανα εγκατεστησα, το προβλημα

παραμενη, ξερετε γιατι? υπαρχει λυση? εχω τα windows 10

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επιλογή πηγής πατάς ΚΑΝΕΝΑ και πληκτρολογείς την διέυθυνση πχ http://fusion.tvaddons.ag αν θες να εγκαταστήσεις το EXODUS, του δίνεις ένα όνομα για να το ναγνωρίζεις εσύ όπως θές πχ. FUSION.

Στην συνέχεια βγαίνεις κεντρικό μενού-> Σύστημα -> Ρυθμίσεις-> Πρόσθετα και κάνεις εγκατάσταση απο αρχείο zip. Βρίσκεις το FUSION-> xbmc-repos-> english-> repo.exodus.x.x.x.zip.

Πάς Install from repository-> Exodus repository-> Video add-ons-> Exodus-> Install.

Είσαι έτοιμος. Πάς κεντρικό μενού ΒΙΝΤΕΟ-> πρόσθετα και βρίσκεις το Exodus μέσα.

Το ανοίγεις και είσαι κομπλέ.

ΥΓ: Να έχεις ρυθμίσει μόνο τους υπότιτλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το exodus αλλά δεν βρίσκω πουθενά πως να βάλω κάποιες σειρές στα αγαπημένα μου ώστε να μην χρειάζεται κάθε φορά να ψάχνω τη σειρά.

Επίσης δεν βρήκα πουθενά επιλογή search που να δουλεύει.

 

Ξέρει κανείς πως γίνονται αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...