Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εβλεπα ενα βιντεο του youtube πριν λιγο και παρατηρω στο background να τρεχει το kodi. Και ενα περιεργο μενου στο confluence που ειχε διαφορα entries, τυπου streams, kids κλπ. Και μετα αυτο στην εικονα. Πως εβγαλε ο τυπος το προσθετο (phoenix) στο κεντρικο μενου σαν ακομα μια "κατηγορια" οπως τα weather, video, settings κλπ και απο κατω τις λειτουργιες του?

κατι τετοιο λες, πολυ γεμιζει ομως to μενου και δεν ξερω ποσο βαραινει το kodi. alla kalo fainetai

 

 

στη μια ωρα και 12 λεπτα φαινεται1

https://youtu.be/9A7lr9AOEeA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στανταρ Παναθηναικος σε acestream απο rojadirecta με καναλι foxsports 4 σε SD χωρις ηχο. Παοκ αντιστοιχα στο acestream βγαινει η ιντερ στο eurosport αντι για τον παοκ. Παπαλα το Γιουροπα. Εναλλακτικη σε νοβα οτε απο iptv δεν υπαρχει φιλε makfil. Πρεπει να πληρωσεις την νομιμη συνδρομη αν θες αξιοπρεπη θεαση. Απο εκει και περα ενα φτηνο cs που να ανοιγει πακετα απο 1 w μεχρι 28.2e και αναλογα μετα ποιο δειχνει τι. Πχ σερβικο πακετο πας 16e αγγλικο πας 28.2e γερμανικο 19.2 e. Ο δορυφορος δεν θα σου ριξει ποτε μαυρο σε αντιθεση με τα streams του kodi. Αλλα ειναι αμφιβολη επενδυση ενα δορυφορικο συστημα διοτι και συνδρομη εχει για το cs και εξοδα εξοπλισμων και βεβαιως ξενες περιγραφες. Για παμπλικ και πραιβετ iptv σερβεραδες δεν το συζηταω καν. Εχω μπει και δεν ειναι αυτη η λυση πιστεψτε με. Κλεινω την παρενθεση.

Edit: Μολις εβαλε γκολαρα ενας μαυρος του παναθηναικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι τετοιο λες, πολυ γεμιζει ομως to μενου και δεν ξερω ποσο βαραινει το kodi. alla kalo fainetai

 

 

στη μια ωρα και 12 λεπτα φαινεται1

 

 

 

κατι τελειως πιο Light ! οπως η φοτο στο δεύτερο Post 

επειδή πειραματιζομαι με το raspberry θέλω να φαίνεται η θερμοκρασία του επεξεργαστή διακριτικά ενω παίζει η ταινία :) εκείνο έδειχνε θερμοκρασία καιρού :)

 

http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=182494

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασε να δεις μέσω Sport365 . Καμία σχέση σε ποιότητα με Sportsdevil . Είναι λίγο πιο κάτω απο acestream αλλά σπάνια κολλάει.

 

Κατάφερα να δω τον ΠΑΟ σε ένα μόνο κανάλι από τα πολλά που είχε το SportDevil με τη γνωστή (χάλια) ποιότητα εικόνας. Προσπάθησα πολύ να δω τον ΟΣΦΠ αλλά δεν λειτουργούσε κανένα κανάλι από τα διαθέσιμα. Στο Castaway δεν λειτουργούσε κανένα κανάλι για τους δύο αγώνες. 

 

Στο Sport365 είδα, τελικά, ένα ημίχρονο του ΑΠΟΕΛ, σε πολύ καλή ποιότητα αλλά σε μικρών διαστάσεων οθόνη. Δυστυχώς, δεν έπαιζε τους άλλους δύο αγώνες.

 

@Lolarikos

Έβλεπα τον ΠΑΟ, όπως περιέγραψα παραπάνω, και στο 1ο γκολ χειροκρότησα και οι φίλοι που ήταν στο χώρο, για άλλο λόγο, ξαφνιάστηκαν και ρώτησαν τι συμβαίνει γιατί δεν είχαν δει το monitor που εγώ παρακολουθούσα.

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις.

Όπως γράφω σε επόμενο post, με το τρέξιμο του Plexus μάλλον έφτιαξε η κατάσταση και τα προβλήματα πρέπει να έληξαν αλλά αυτό θα δείξει το απόγευμα που έχει αγώνες κάπου στον πλανήτη.

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια με το sopcast σε kodi σε windows 7.

Οταν πατω σε λινκ που ειναι σε sopcast (απο castaway) μου εμφανιζει τα παρακατω.

(windows) SopCast configuration incomplete!Enable configuration on next run in the addons settings and re-enter the addon (as admin).

To kodi το εχω σεταρισμενο με το grecotm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σίγουρα κάτι δεν έχεις κάνει σωστά. To plexus δεν αρκεί να εγκατασταθεί, πρέπει να το τρέξεις για να σετάρει το sopcast και το acestream (σου κατεβάζει κάτι modules που απαιτούνται). Το ετρεξες το plexus?

Γίνε λίγο πιο αναλυτικός αν θες για να βρούμε τη λύση. Χτες που δεν είδες τι έγινε, πάτησες σε acestream link και τι συνέβη? Ξεκίνησε να φορτώνει κάτι ή ούτε καν? Τι error μήνυμα σου έβγαλε?

 

Όχι, δεν το είχα τρέξει, το έκανα τώρα και έβγαλε:

AceStream: Play Acestream hash/ Torrent URl

AceStream: Local.torrent file

SopCast: Play SopCast ID

SopCast: Play SopCast  URl

 

Είναι ΟΚ τώρα;

Δοκίμασα σε μερικά αθλήματα που παίζονται τώρα στο SportsDevil, χωρίς να έχουν διάκριση AceStream και SopCast, και άνοιξαν. Θα δοκιμάσω αργότερα ή το απόγευμα για ποδόσφαιρο.

Δοκίμασα και στο Castaway σε αγώνες μοτοσυκλετών στην Αυστραλία, φόρτωσε Acestream Engine και έδειξε εικόνα.

Φαίνεται ότι μάλλον είναι εντάξει τώρα.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοηθεια με το sopcast σε kodi σε windows 7.

Οταν πατω σε λινκ που ειναι σε sopcast (απο castaway) μου εμφανιζει τα παρακατω.

(windows) SopCast configuration incomplete!Enable configuration on next run in the addons settings and re-enter the addon (as admin).

To kodi το εχω σεταρισμενο με το grecotm.

Θα κάνεις δεξί κλικ στο plexus, θα επιλέξεις addon settings και εκεί θα ενεργοποιήσεις το "repeat configuration on next run", θα πατήσεις οκ και θα βγεις. Μετά κλείσε το Kodi και τρέξτο ως administrator (κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο του kodi και επιλέγεις run as administrator). Θα ανοίξει κανονικά, θα πας στο plexus, θα το τρέξεις και θα σου κάνει αυτόματα το σετάρισμα για το sopcast και είσαι έτοιμος. Αυτό με το run as administrator χρειάζεται  μόνο για αυτή τη μία φορά για να σεταριστεί το sopcast, μετά θα ανοίγεις το Kodi κανονικά όπως πάντα.

 

Όχι, δεν το είχα τρέξει, το έκανα τώρα και έβγαλε:

AceStream: Play Acestream hash/ Torrent URl

AceStream: Local.torrent file

SopCast: Play SopCast ID

SopCast: Play SopCast  URl

 

Είναι ΟΚ τώρα;

Δοκίμασα σε μερικά αθλήματα που παίζονται τώρα στο SportsDevil, χωρίς να έχουν διάκριση AceStream και SopCast, και άνοιξαν. Θα δοκιμάσω αργότερα ή το απόγευμα για ποδόσφαιρο.

Δοκίμασα και στο Castaway σε αγώνες μοτοσυκλετών στην Αυστραλία, φόρτωσε Acestream Engine και έδειξε εικόνα.

Φαίνεται ότι μάλλον είναι εντάξει τώρα.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Αυτά που έβγαλε τα βγάζει πάντα. Αφού δεν σου έβγαλε κάποιο μύνημα σφάλματος λογικά είσαι οκ. Όταν έτρεξες το plexus σου έκανε download κάτι Acestream modules ή δεν το παρατήρησες? Πάντως για να σου φόρτωσε με τις μοτοσικλέτες το acestream engine πρέπει να έγινε σωστά το σετάρισμα. Θα το δεις το βράδυ. Για να μην ψάχνεις για acestream links να μπαίνεις στο castaway->p2p corner, εκεί τα έχει μαζεμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα κάνεις δεξί κλικ στο plexus, θα επιλέξεις addon settings και εκεί θα ενεργοποιήσεις το "repeat configuration on next run", θα πατήσεις οκ και θα βγεις. Μετά κλείσε το Kodi και τρέξτο ως administrator (κάνεις δεξί κλικ στο εικονίδιο του kodi και επιλέγεις run as administrator). Θα ανοίξει κανονικά, θα πας στο plexus, θα το τρέξεις και θα σου κάνει αυτόματα το σετάρισμα για το sopcast και είσαι έτοιμος. Αυτό με το run as administrator χρειάζεται  μόνο για αυτή τη μία φορά για να σεταριστεί το sopcast, μετά θα ανοίγεις το Kodi κανονικά όπως πάντα.

Το εκανα αλλα καμμια διαφορα , παλι στα ιδια ειναι.

Μου δινει αυτο " SopCast.exe is not installed. Download it from SopCast.org and install it.

Το sopcast  που θα το εγκαταστησω? Το εχω βαλει στο pc αλλα παλι το ιδιο μου διχνει.

Επεξ/σία από jogatore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτά που έβγαλε τα βγάζει πάντα. Αφού δεν σου έβγαλε κάποιο μύνημα σφάλματος λογικά είσαι οκ. Όταν έτρεξες το plexus σου έκανε download κάτι Acestream modules ή δεν το παρατήρησες? Πάντως για να σου φόρτωσε με τις μοτοσικλέτες το acestream engine πρέπει να έγινε σωστά το σετάρισμα. Θα το δεις το βράδυ. Για να μην ψάχνεις για acestream links να μπαίνεις στο castaway->p2p corner, εκεί τα έχει μαζεμένα.

 

Σφάλμα δεν έβγαλε και, ναι, κατέβασε AceStream Modules.

Μέχρι τώρα, έμπαινα στο Castaway/ P2P Corner, όπως είχες γράψει σε προηγούμενο post, αλλά σχεδόν κανένα link δεν άνοιγε.

 

Το απόγευμα/βράδυ θα προσπαθήσω πάλι και ελπίζω να δουλέψει σωστά πλέον. 

Θα αναφέρω αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα αλλα καμμια διαφορα , παλι στα ιδια ειναι.

Μου δινει αυτο " SopCast.exe is not installed. Download it from SopCast.org and install it.

Το sopcast  που θα το εγκαταστησω? Το εχω βαλει στο pc αλλα παλι το ιδιο μου διχνει.

Ποια έκδοση sopcast έβαλες? Την 4.0 βάλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα χωρις να την απεγκαταστησεις βαλε την 4.2.

 

Ποια έκδοση sopcast έβαλες? Την 4.0 βάλε.

 

 

Το εκανα και ετσι και παλι τιποτα.

Το δοκιμασα και σε tvbox ουτε και εκει . Απλα καποια κινεζικα ανοιγει με sopcast.

 Απο castaway δεν ανοιγει τιποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβλεπα ενα βιντεο του youtube πριν λιγο και παρατηρω στο background να τρεχει το kodi. Και ενα περιεργο μενου στο confluence που ειχε διαφορα entries, τυπου streams, kids κλπ. Και μετα αυτο στην εικονα. Πως εβγαλε ο τυπος το προσθετο (phoenix) στο κεντρικο μενου σαν ακομα μια "κατηγορια" οπως τα weather, video, settings κλπ και απο κατω τις λειτουργιες του?

 

 

@sndev + letom

Σιγουρα παιζει καποια customια απο πισω, μιας και το δικο του confluence εχει πρασινα γραμματα και 7 συντομευσεις απο κατω, οταν το στοκ εχει μπλε και 5 συντομευσεις. Επισης, βρηκα στο youtube διαφορες modded εκδοσεις του confluence.

Βγαζοντας το confluence απεξω, υπαρχει κανενα αλλο skin που να επιτρεπει παρομοια παραμετροποιηση? Πιο πολυ με ενδιαφερει το προσθετο στο αρχικο μενου και οχι οι συντομευσεις.

 

jim εγώ χρησιμοποιώ το Xonfluence και είναι αρκετά παραμετροποιήσημο. Είναι ίδιο σχεδόν με το default Confluence αλλά μπορείς να αλλάξεις τα entries, το χρώμα, να κατεβάσεις την μπάρα χαμηλα να μην είναι στην μέση και διάφορα άλλα. Μάλον έχει αυτό ο τύπος. εγώ έχω φτιάξει ειδικά entries για παιδικά, 3D, sports που με πετάει κατευθείαν στα online κ.α. Μπορώ να σου στείλω screenshot το απόγευμα που θα είμαι σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα και ετσι και παλι τιποτα.

Το δοκιμασα και σε tvbox ουτε και εκει . Απλα καποια κινεζικα ανοιγει με sopcast.

 Απο castaway δεν ανοιγει τιποτα .

Και σε εμένα δεν παίζει εκτός λίγων περιπτώσεων. Απλώς έτσι τουλάχιστον γίνεται σωστά το σετάρισμα του sopcast στο plexus αλλιώς δεν το "βλέπει" και στου λέει να το εγκαταστήσεις. Όμως δεν ξέρω τι τρέχει και δεν παίζει όταν πατάω σε sopcast links. Πάντα είχα θέμα με το sopcast και γι' αυτό δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα και βλέπω μόνο από acestream.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...