Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα που το σκέφτομαι αυτό με τον external player δεν το ρωτάει στα windows παρά μόνο σε android. Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι αλλά επειδή το δοκίμασα τώρα δεν με ρώτησε τίποτα άρα μάλλον φορτώνει by default μέσα στο Κόντι τα acestreams. Όμως, υπάρχει τρόπος αν πας μέσω sportsdevil. Εκεί όταν πατάς σε ένα acestream σε ρωτάει αν θες να το ανοίξεις μέσω plexus, p2p ή external player. Αν επιλέξεις external σου ανοίγει τον ace player.

 

Από browser αν στο σάιτ που λες έχει το acestream link μπορείς να το κάνεις copy paste στον ace player και να το παίξει. Θα είναι link τύπου "acestream://72b02ca71866cef90c6c7d06cbfc61e6cfb8c345".

 

Υπάρχει και γκρουπ στο fb που ανεβαίνουν κάθε μέρα links για acestream, sopcast, iptv για σχεδόν όλους τους αγώνες:

https://www.facebook.com/groups/335349816661650/

 

1. Όταν εμφανίζει και σ' εμένα τις 3 επιλογές και πατήσω external δεν ανοίγει τον player.

 

2. Μέχρι τώρα πατούσα στο external player και δεν έκανε τίποτε. Δοκίμασα τώρα, με δεξί κλικ έβγαλε επιλογή Open with Chrome launcher και σε ένα αγώνα που διάλεξα, τον άνοιξε με καλή ποιότητα αλλά σε οθόνη μικρών διαστάσεων που δεν μεγαλώνει.

 

Επίσης βλέπω υπάρχει επιλογή στο Kodi να ανοίξει το stream σε external player αλλά άμα το πατήσω δεν γίνεται τίποτα! Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Όπως έγραψα, θέλει δεξί κλικ και επιλογή Open with ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με γρήγορη αναζήτηση

SportsDevil/RojaDirecta/ 20.30 Olympakos-Paok/dailydeportes24 στα ελληνικά (χαμηλή ποιότητα αλλά ... βλέπεται)

 

Προσωπικά, το βλέπω από Nova

Θα το δοκιμάσω

 

Edit

 

Το δοκίμασα και μου βγάζει Web request failed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γρήγορη αναζήτηση

SportsDevil/RojaDirecta/ 20.30 Olympakos-Paok/dailydeportes24 στα ελληνικά (χαμηλή ποιότητα αλλά ... βλέπεται)

 

Προσωπικά, το βλέπω από Nova

 

 

Θα το δοκιμάσω

 

Edit

 

Το δοκίμασα και μου βγάζει Web request failed

Sportsdevil->Live Sport->Dimsports.eu, βρίσκεις το ματς και πατάς στο 4o link. Μετάδοση Nova με πολύ καλή εικόνα για τα συνήθη δεδομένα των ελληνικών streams.

1. Όταν εμφανίζει και σ' εμένα τις 3 επιλογές και πατήσω external δεν ανοίγει τον player.

 

2. Μέχρι τώρα πατούσα στο external player και δεν έκανε τίποτε. Δοκίμασα τώρα, με δεξί κλικ έβγαλε επιλογή Open with Chrome launcher και σε ένα αγώνα που διάλεξα, τον άνοιξε με καλή ποιότητα αλλά σε οθόνη μικρών διαστάσεων που δεν μεγαλώνει.

Εμένα μου ανοίγει με τον external αλλά δεν ανοίγει με δεξί κλικ και chrome launcher!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα πράγματα.

Toυ διαβόλου! :)

 

Άκρη δεν βρήκα το λινκ που μου έδωσες έκανε ότι φόρτωνε αλλά δεν γινόταν τίποτα.

Τα άλλα Links τα δοκίμασες? Είχε 6 links εκεί και έπαιζαν τα 4 και το 4ο είχε την καλύτερη εικόνα. Αυτό ίσχυε στο πρώτο ημίχρονο γιατί στο δεύτερο χάλασε η ποιότητα αλλά τα λινκς έπαιζαν κανονικά. Και όχι μόνο στο dimsports αλλά και αλλού που δοκίμασα έπαιζαν. Πχ firstrowsports είχε 3-4 ενεργά λινκ, rojadirecta είχε κι εκεί αυτό που είπε ο makfil.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toυ διαβόλου! :)

 

Τα άλλα Links τα δοκίμασες? Είχε 6 links εκεί και έπαιζαν τα 4 και το 4ο είχε την καλύτερη εικόνα. Αυτό ίσχυε στο πρώτο ημίχρονο γιατί στο δεύτερο χάλασε η ποιότητα αλλά τα λινκς έπαιζαν κανονικά. Και όχι μόνο στο dimsports αλλά και αλλού που δοκίμασα έπαιζαν. Πχ firstrowsports είχε 3-4 ενεργά λινκ, rojadirecta είχε κι εκεί αυτό που είπε ο makfil.

Μια ώρα έψαχνα αλλά τίποτα, δοκίμασα όλα τα λινκ δεν ξέρω αν φταίει που ήμουν από Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφετέρια φίλε μου... Θα το έβλεπες και σε HD.

Έχει πολύ βαβούρα μόνο αν έχω παρέα μπορεί να πάω.

Σε android το είδα και εγώ.... μια χαρά έπαιζε

Δεν ξέρω ίσως επειδή δεν το είδα από την αρχή τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πολύ βαβούρα μόνο αν έχω παρέα μπορεί να πάω.

 

Δεν ξέρω ίσως επειδή δεν το είδα από την αρχή τι να πω.

Κι εγώ σε android το δοκίμασα και δεν το έβαλα από την αρχή. Το άνοιγα που και που να τσεκάρω το σκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πως μπορω να περασω το kodi σε μια smart tv?εκανα μια αναζητηση στο google για να το κατεβασω απευθειας στην τηλεοραση αλλα μ ελεγε να διαλεξω αν ηταν για android windows mac η linux και δεν ηξερα τι να κανω..η αναζητηση εγινε απευθειασς απο την τηλεοραση μεσω του browser που εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...