Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά. Σε μένα τα streams από acestream κάνουν πολλά σπασίματα από Kodi ενώ αν το ανοίξω με acestream player απο browser δεν κολλάνε καθόλου! Τσεκαρισμένο πριν από λίγο με το ίδιο stream που έβλεπα liverpool. Τι φάση; Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Επίσης βλέπω υπάρχει επιλογή στο Kodi να ανοίξει το stream σε external player αλλά άμα το πατήσω δεν γίνεται τίποτα! Ξέρει κανείς τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω θέμα με το specto, συγκεκριμένα δεν μου δουλεύει το import collection για τις ταινίες από το trakt.οι σειρές γίνονται κανονικά import με την επιλογή import tv collection. Εδώ δοκιμάσει και σε Windows αλλά και στο android tv box. Επίσης δοκίμασα Και με 2ο λογαριασμό trakt αλλά τζίφος... Έχει κάνεις το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτη τη στιγμή, το sport365.live στο Μίλαν - Γιουβέντους εχει απίθανη εικονα και ας λεει sd στο info. Σαν HD ειναι.

 

Αμα μπείτε καντε το κολπάκι πρωτα που αναφέρθηκε. Επισκεψη στη σελιδα του με kodi κλειστο και πατηστε το tab live αριστερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης βλέπω υπάρχει επιλογή στο Kodi να ανοίξει το stream σε external player αλλά άμα το πατήσω δεν γίνεται τίποτα! Ξέρει κανείς τι φταίει;

Όταν τρέχεις πρώτη φορά το plexus σε ρωτάει αν θες τα acestreams να τα παίζει από external player. Λογικά τότε θα είχες επιλέξει "όχι". Ξανατρέξε το σετάρισμα και όταν σε ρωτήσει για external πάτα "ναι".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά. Σε μένα τα streams από acestream κάνουν πολλά σπασίματα από Kodi ενώ αν το ανοίξω με acestream player απο browser δεν κολλάνε καθόλου! Τσεκαρισμένο πριν από λίγο με το ίδιο stream που έβλεπα liverpool. Τι φάση; Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Επίσης βλέπω υπάρχει επιλογή στο Kodi να ανοίξει το stream σε external player αλλά άμα το πατήσω δεν γίνεται τίποτα! Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα του external player που δεν ανοίγει.

 

Πως ανοίγεις το acestream player (το έχω κατεβάσει στα win) από browser ενός συγκεκριμένου αγώνα που έχει το Kodi;

Όταν τρέχεις πρώτη φορά το plexus σε ρωτάει αν θες τα acestreams να τα παίζει από external player. Λογικά τότε θα είχες επιλέξει "όχι". Ξανατρέξε το σετάρισμα και όταν σε ρωτήσει για external πάτα "ναι".

 

Πως ξανατρέχουμε το σετάρισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι αν το γνωρίζει κάποιος. 

Μπαίνοντας στο μενού με τις ταινίες τις οποίες έχω αποθηκευμένες στο pc, ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποιο add-on ώστε να κάνει search στην library;

και ένα τελευταίο.

έχω φτιάξει ένα καινούργιο entry με τις 3D τις ταινίες. όταν όμως του δίνω την εντολή οτι περιέχει Movies κατεβάζει εξώφυλλα και υπόθεση και τις εμφανίζει και αυτές μέσα στην library με τις ταινίες με αποτέλεσμα να τις βλέπω διπλές. 1 δλδ η HD και μία Η 3D.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποφύγω αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζω και εγώ το πρόβλημα του external player που δεν ανοίγει.

 

Πως ανοίγεις το acestream player (το έχω κατεβάσει στα win) από browser ενός συγκεκριμένου αγώνα που έχει το Kodi;

 

Πως ξανατρέχουμε το σετάρισμα;

Για να ξανατρέξει το σετάρισμα κάνουμε δεξί κλικ στο plexus, επιλέγουμε addon settings και εκεί ενεργοποιούμε το repeat configuration on next run και πατάμε οκ. ΈΤσι, την επόμενη φορά που θα τρέξουμε το plexus θα κάνει το σετάρισμα όπως όταν το τρέξαμε την πρώτη φορά.

 

Τωρα που το σκέφτομαι αυτό με τον external player δεν το ρωτάει στα windows παρά μόνο σε android. Δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κάτι αλλά επειδή το δοκίμασα τώρα δεν με ρώτησε τίποτα άρα μάλλον φορτώνει by default μέσα στο Κόντι τα acestreams. Όμως, υπάρχει τρόπος αν πας μέσω sportsdevil. Εκεί όταν πατάς σε ένα acestream σε ρωτάει αν θες να το ανοίξεις μέσω plexus, p2p ή external player. Αν επιλέξεις external σου ανοίγει τον ace player.

 

Από browser αν στο σάιτ που λες έχει το acestream link μπορείς να το κάνεις copy paste στον ace player και να το παίξει. Θα είναι link τύπου "acestream://72b02ca71866cef90c6c7d06cbfc61e6cfb8c345".

 

Υπάρχει και γκρουπ στο fb που ανεβαίνουν κάθε μέρα links για acestream, sopcast, iptv για σχεδόν όλους τους αγώνες:

https://www.facebook.com/groups/335349816661650/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλει φιλος σε android tv box να παίζει acestream/ sopcast η διαδικασίες που λέτε είναι μόνο για windows?

 

H διαδικασία είναι ίδια και σε android , απλώς εκεί κατεβάζεις το sopcast.apk και το τρέχεις. Τα του acestream γίνονται μόνα τους εγκατάσταση και πρέπει πρώτα να ανοίγεις το acestream και μετά να παίζεις τα link του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλει φιλος σε android tv box να παίζει acestream/ sopcast η διαδικασίες που λέτε είναι μόνο για windows?

Ίδια είναι η διαδικασία απλώς ανάλογα την πλατφόρμα κατεβάζεις τις αντίστοιχες εφαρμογές. Για android box θα κάνει αυτά:

 

Αν είσαι σε android κατεβάζεις την εφαρμογή ace stream media απο play store και sopcast 4.0 από sopcast.org στη συσκευή, κατεβάζεις το addon plexus στο kodi και το τρέχεις. Θα σου κάνει αυτόματο σετάρισμα. Θα σε ρωτήσει αν θες external player κλπ, πάτα σε όλα όχι. Αν όλα πάνε καλά στο σετάρισμα θα σου πει sopcast all done succesfully και acestream all done succesfully. Για να δεις μετά αγώνες σε sopcast δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Για να δεις σε acestream πρέπει πρώτα να τρέξεις την εφαρμογή ace stream media και μετά να πας στο kodi και να πατήσεις στο acestream link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι απαραίτητο να βάλουμε το plexus για kodi; Αφού από μόνο του το kodi έχει αγώνες τι κερδίζουμε με acestream και soocast στο kodi;

Από browser στο pc ανοίγει κανονικά( με την εγκατάσταση που ήθελε ) μέσω πχ rojadirecta λινκ με acestream. Σε σχέση με το kodi δε κατάλαβα τι θα κερδισω.

Πριν 3 μερες έβαλα το kodi σε pc και Android,είμαι νέος με τη εφαρμογή ,τώρα τα ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι απαραίτητο να βάλουμε το plexus για kodi; Αφού από μόνο του το kodi έχει αγώνες τι κερδίζουμε με acestream και soocast στο kodi;

Από browser στο pc ανοίγει κανονικά( με την εγκατάσταση που ήθελε ) μέσω πχ rojadirecta λινκ με acestream. Σε σχέση με το kodi δε κατάλαβα τι θα κερδισω.

Πριν 3 μερες έβαλα το kodi σε pc και Android,είμαι νέος με τη εφαρμογή ,τώρα τα ψάχνω.

τιποτα δεν κερδιζεις απλα το kodi σου συγκεντρωνει ολα τα στριμο sites
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...