Προς το περιεχόμενο

PS3 ή Xbox 360;


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τι προτείνετε στην παρούσα φάση; Keep in mind, ότι είμαι κυρίως rpgάς/pc-gamer, οπότε multiplatforms στυλ Skyrim ή Deus Ex:HR τα έχω ήδη παίξει. Επίσης, ως κάτοχος Wii, είμαι «χορτασμένος» από platformers και Wii U δεν πρόκειται να πάρω αν δεν το δω να αποκτά σοβαρή βιβλιοθήκη. Επομένως, η απόφαση θα κριθεί στις αποκλειστικότητες. 

 

Ποιού εκ των δύο τα exclusives είναι πιο ενδιαφέροντα, κυρίως από άποψη gameplay (αν και δεν με χαλάει και λίγο eye candy);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι τα ιδια :)

Βαλτος εισαι να ανοιγεις αντιπαραθεσεις; Υπαρχουν ηδη ετοιμες. για καθε γουστο. Κοιτα παρακατω

5 σελιδες για να σου ανοιξουν την ορεξη

http://www.insomnia.gr/topic/469771-ps-3-vs-x-box/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, άλλη όρεξη δεν είχα, αυτό μου έλειπε, να τσακωθώ για παιχνίδια. Το thread που δίνεις είναι δύο μηνών, υποθέτω κάτι θα έχει αλλάξει από τότε. Η αλήθεια είναι πως κλίνω προς PS3 γιατί δείχνει να έχει περισσότερη ζωή ακόμα όσων αφορά στα exclusives του.

 

Απορία: Γιατί το Superslim το φτύνετε όλοι; Από κοντά που το είδα δεν μου φάνηκε τόσο χάλια στην ποιότητα κατασκευής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία: Γιατί το Superslim το φτύνετε όλοι; Από κοντά που το είδα δεν μου φάνηκε τόσο χάλια στην ποιότητα κατασκευής.

αν έχεις δει από κοντά phat και slim, τότε μόνο καταλαβαίνεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριτολογώντας ειπα το να ανοιξουμε αντιπαραθεσεις !!
αυτο που κραζουμε κυριως και προσωπικα εγω ειναι η εκδοση των 12GB
και εχω εξηγησει το γιατι εδω
http://www.insomnia.gr/topic/471142-ps3-super-slim/?p=5171286
Εν κατακλειδι PS3 12GB + PSN plus ειναι εννοιες ασυμβατες μεταξυ τους. τα θεματα τιμων αστα δε τα συζητω μιας και αλλαξανε και δεν εχει προσφορες τωρα. τα δεδομενα απο τοτε δεν αλλαξαν και πολυ εκτος του οτι ειναι τιγκα στο exclusive φετος το ΠΣ3.
Πρεπει να παρεις + mounting bracket (10 ευρω) + Σκληρο δισκο 500GB η 640GB (50 ευρω)

Για ποιοτητα κατασκευης δεν ξερω δεν το εχω πιασει στα χερια μου. Ξερω οτι εχει μικροτερη καταναλωση. Εχω διαβασει επισης για λαγκαρισμα σε μερικους τιτλους, στο forum της Sony (ψαξτο)
Οριστε και ενα unboxing απο καποιον που εχει πολλες κονσολες
http://www.insomnia.gr/topic/179350-playstation-3-topic/?p=5165907

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τα κριτήρια που θέτεις στο πρώτο ποστ σου, θα πρέπει να δεις τα exclusives που έχουν οι δύο κονσόλες (από την αρχή τους η καθεμία) και να δεις ποια παιχνίδια θα σε τραβούσαν περισσότερο. Παιχνίδια με καλό Gameplay θα βρεις πολλά και στις δύο. Είναι καθαρά θέμα γούστου.

 

Στην περίοδο αυτή που ψάχνεις κονσόλα μάλλον προς PS3 πας. Αλλά ΟΧΙ για Superslim. Ψάξε βρες Slim! Ο mtzs με κάλυψε απόλυτα στα παραπάνω ποστ του στο γιατί όχι Superslim. Και αυτό που αναφέρει για λαγκάρισμα, το έχω διαβάσει και εγώ σε κάποια φόρουμς. Οπότε απέφυγέ το Superslim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που σε ενδιαφερουν περισσοτερο τα RPG τοτε δεν εχεις να κοιταξεις πουθενα αλλου εκτος απο το PS3. Μονο το Ni no kuni και αργοτερα το Tales of Xilia να βαλεις ειναι αρκετα για να σε κανουν να το προτιμησεις αλλα δεν ειναι τα μονα. Εχεις ειπες και Wii οποτε με ενα Xenoblade και ενα Ni no kuni στο PS3 θα εχεις ηδη καλυψει οτι καλυτερο απο J-RPG εχει να μας δειξει αυτη η γενια μεχρι σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι προτείνετε στην παρούσα φάση; Keep in mind, ότι είμαι κυρίως rpgάς/pc-gamer, οπότε multiplatforms στυλ Skyrim ή Deus Ex:HR τα έχω ήδη παίξει. Επίσης, ως κάτοχος Wii, είμαι «χορτασμένος» από platformers και Wii U δεν πρόκειται να πάρω αν δεν το δω να αποκτά σοβαρή βιβλιοθήκη. Επομένως, η απόφαση θα κριθεί στις αποκλειστικότητες. 

 

Ποιού εκ των δύο τα exclusives είναι πιο ενδιαφέροντα, κυρίως από άποψη gameplay (αν και δεν με χαλάει και λίγο eye candy);

 

Κοιτώντας την φωτό του προφίλ σου μόνο μία πρόταση έχω:

 

PS3-One-Piece-Kaizoku-Musou-Gold-Edition

Επεξ/σία από RedPanda
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις gaming PC μάλλον κι εγώ για PS3 θα σου έλεγα να πας. Εκτός αν τα καθαρά exclusives του 360 υπερτερούν αισθητά στα γούστα σου - για τα δικά μου γούστα, ας πούμε, πολλά exclusives του PS3 είναι περισσότερο eye candies παρά gameplay, και μιλάω για όλα τα μεγάλα ονόματα, αλλά πρέπει να σου πω κι ότι τα Gears of War τα έχω απολαύσει επανειλημμένα όσο λίγα παιχνίδια, οπότε κρίνε με πόσους "κόκους αλατιού" θα λάβεις υπόψη αυτά που σου λέω περί παιχνιδιών - ή αν έχεις καμιά ισχυρή προτίμηση/αντιπάθεια σε συγκεκριμένο χειριστήριο (έπαιξα Mass Effect 3 online λίγο στο PS3 τώρα που το έδωσαν στο plus και δεν το πίστευα ότι θα έβριζα ποτέ χειριστήριο από τα νεύρα μου :P ).

 

Να υπενθυμίσω ότι στο 360 υπάρχει και το Lost Odyssey, που για λάτρεις των jrpgs είναι πραγματικό διαμάντι. Σε φάση, πάρε ένα 360 μόνο γι' αυτό, παίξ' το και μετά πούλα το και πάρε PS3 :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεμα ποιοτητας νομιζω οτι ειναι το ιδιο κ οι δυο κονσολες.απο θεμα gaming ps3 δαγκωτο.παντως πιστευω οτι η τιμη τους παραμενει ηψηλη στην ελλαδα.πιστευω οτι απο το καλοκαιρι παντως θα πρεπει να πεφτει μιας κ ερχεται σιγα σιγα τοps4

 

Αποστολή από το E15i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...