Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με βλεπω για σκληρο στο ps3..ο 250αρης εχει αρχισει να γεμιζει γρηγορα :-D

ευτυχως βαζουν Mortal kombat,να χουμε κατι να παιζουμε με την παρεα περα απο pro!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστο οσα εχει μεσα στο PS+ τωρα τα πατησα download, εγραψε activated και μετα εγιναν απο μονα τους cancel (μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν χωρανε στον σκληρο, ξερεις γιατι :devil: )

η ερωτηση ειναι, οτι απο τη στιγμη που εγραψε activated θα μπορω μετα να το κατεβασω οποια ωρα και στιγμη θελησω μετα απο 2-3-5 μηνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι οταν το γυρισα σε ofw δεν μου εκανε τιποτα activate η με το που το εκανε πεταγε error και cancel κ αναγκάστικα να σβησω τελειως τον λογαριασμο μου(το προτειναν ως σιγουρη λυση)

αν θυμαμαι καλα τα παιχνιδια που εχεις κατεβασει η ενεργοποιησει μπορεις και αφου φυγουν απο το ps+ να τα κατεβασεις,αρκει 1 φορα να εχουν ενεργοποιηθει.Πιο μετα θα παω στην δικια μου να δω αν στο dowload list μου εχει παιχνιδια που δεν μπορω να κατεβασω επειδη εχουν φυγει απο το Plus Και θα σου πω,εκτος κ αν προλαβει καποιος αλλος :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμαμαι οταν το γυρισα σε ofw δεν μου εκανε τιποτα activate η με το που το εκανε πεταγε error και cancel κ αναγκάστικα να σβησω τελειως τον λογαριασμο μου(το προτειναν ως σιγουρη λυση)

Μπορεις να κρατησεις τον λογαριασμο σου, αυτο που επρεπε να κανεις ειναι:

1. Παιρνεις backup τα save data + trophies ολα ειτε σε στικακι ειτε σε cloud ειτε με ΜΜ (αν εισαι σε cfw - βολευει γιατι παιρνει και τα κλειδωμενα-βλεπε GT5) απο τον βασικο ενεργο USER (Christos ας πουμε)

2. Φτιαχνεις νεο USER στο ΠΣ3

3. Σβηνεις τον υπαρχων βασικο ενεργο user (Christos) εντελως

4. Restart to PS3 και μετονομασια του νεου USER στο προηγουμενο ονομα

5. Περνας πισω τα save data

6. recovery menu και rebuild database

 

Μου το εκανε και μενα αυτο οταν πηγα να κατεβασω οτιδιποτε απο το Store αλλα πεταγε error.

Με την παραπανω διαδικασια διορθωθηκε και κατεβαινουν τα παντα ολα

 

Ειναι θεμα corrupted directories μεσα στον υπαρχων user γι αυτο τα βγαζει ερρορ.

Οποτε αφου περασεις πισω τα save data (βημα 5) τα περναει σωστα, αλλα δεν τα διαβαζει οτι ειναι δικα του. Για να τα δει ως δικα του πρεπει να κανεις rebuild database.

δηλαδη δεν ειναι θεμα user id στο ΠΣΝ αλλα user του ΠΣ3

 

Βεβαια απ τη στιγμη που πηγες σε ofw καλα εκανες και αλλαξες λογαριασμο. εγω παντως δεν προκειται ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα saves τα ειχα ολα αποθηκευμενα πριν το γυρισω σε ofw,την ειδα την διαδικασια που λες αλλα θεωρησα οτι ηταν σωσταο να γινει μια διαμορφωση απο την αρχη ο δισκος μιας και τον ειχα πιταρει με παιχνιδια και δεν τραβαγε η κονσολα.

Λογαριασμο δεν αλλαξα απλα εσβησα το account μου και το εφτιαξα ξανα.Σκεψου ουτε multiman εχω σβησει απο τοτε ουτε blackboxFTP ουτε τον media player :-D

 

λοιπον το τσεκαρα.Αν εχεις πατησει για κατεβασμα τα παιχνιδια και εχεις κανει confirm purchase απο το στο plus,τα παιχνιδια ειναι στη dowload list σου.Εγω δλδ βρηκα το RDR που το ειχα παρει τον αυγουστο αν θυμαμαι καλα και μπορω να το κατεβασω παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρηστο οσα εχει μεσα στο PS+ τωρα τα πατησα download, εγραψε activated και μετα εγιναν απο μονα τους cancel (μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν χωρανε στον σκληρο, ξερεις γιατι :devil: )

η ερωτηση ειναι, οτι απο τη στιγμη που εγραψε activated θα μπορω μετα να το κατεβασω οποια ωρα και στιγμη θελησω μετα απο 2-3-5 μηνες;

Μόλις σήμερα δοκίμασα το Arkham City το οποίο αφαιρέθηκε από την λίστα με τα δωρεάν. Δεν το είχα κατεβάσει όταν ήταν free ολόκληρο. Πάτησα να κατέβει, έγινε activate και μετά από ένα 5λεπτο έκανε cancel το download.

 

Σήμερα μπορώ να το κατεβάσω κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν το έχετε δει τσεκάρετε αν θέλετε το unboxing μου στο ολόφρεσκο 12 αρι SuperSlim μου!

 

http://www.youtube.com/watch?v=sFR8_vw3CSo

καλοπαιχνιδο φιλε μου.

συγχαρητηρια για τα unboxing video που εχεις κανει, κατα καιρους εχω χαζευει ωρες στο καναλι σου βλεποντας διαφορα βιντεακια. :D

συνεχισε την καλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθισα και διάβασα την ιστορία του πρώτου Metal Gear Solid από ένα site που μου είχε δώσει παλαιότερα ένα παιδί (ας με συγχωρέσει που δεν θυμάμαι το όνομα του). Πραγματικά μου άρεσε πάρα πολύ οπότε σύντομα ξεκινάω την HD Collection :D

 

Υ.Γ. Το site για όποιον ενδιαφέρεται: http://mgsgreekfans.blogspot.gr/2010/07/metal-gear-solid.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβασα σημερα το mortal kombat και το bioshock 2 απο το Psn.

Γιατι τοσο χαλια γραφικα και τα 2 παιχνιδια ρε παιδια;

για το MK9 πιστευα οτι θα ηταν καλυτερο αλλα δεν(απο γραφικα παντα)

 

επισης,περιμενω σε 4-5 μηνες ποστ του τυπου εχω το ps3 super slim και το συρταρι του drive ανοιγει απο μονο του :-D

(φαντασου να παιζεις 3-4 ωρες να ανοιξει και να χασεις τα παντα μετα ε...η να εισαι multiplayer :shock: .Εκτος κ αν οταν το ξανακλεισεις δουλευει κανονικα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...