Προς το περιεχόμενο

Η Google "σκοτώνει" το Google Reader την 1η Ιουλίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει με κάτι τέτοια γίνονται γραφικοί και έχουν αρχίσει να χάνουν το νόημα της πληροφορίας αυτής καθ'αυτής. Αν εμποδίζεις την πρόσβαση στην πληροφορία, δηλαδή να βλέπω ότι θέλω, έτσι όπως θέλω, πως στο διάβολο θα φάω και τις διαφημίσεις σου; Μοιάζει να έχουν κάνει ρεσάλτο στο σαπιοκάραβο διάφοροι παραδόπιστοι διαφημιστές και μάνατζερ.

Και σιγά τα resources που χάνονται. Ας κόψουν τα ναρκωτικά και τους καφέδες, μια η άλλη θα τους έρθει... :P
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οκ αυτό υπάρχει και προσωπικά το χρησιμοποιούσα παράλληλα για δοκιμή, αλλά άλλο τα RSS κι άλλο ένα facebook-like news feed. Σερνόμαστε πίσω από τις ορέξεις των noobs.. :/

 

(Θα μου πεις, βάλε desktop aggregator, σωστά.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω τα feeds μου σαν λίστες, με κείμενο. Καθαρή πληροφορία. Χωρίς άσχετες εικόνες και βίντεο. Αυτούς που ανοίγουν βιβλίο και ψάχνουν να βρούν τις εικόνες, τους κοροιδεύουμε ως καθυστερημένους. Με το ζόρι να μας κάνουν τέτοιους και στο internet. Μόνο και μόνο επειδή  μέσα από εικόνες και βίντεο, γίνονται οι διαφημίσεις πιο αποτελεσματικές;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να καταλάβω κλείνει η εφαρμογη ή ολο μαζί το project με τα RSS feeds που έχουμε σωσμενα σαν κατάλογο μέσα στο google;

Εγω για παράδειγμα την εφαρμογη της google δεν την χρησιμοποιώ καθόλου...αλλά στην εφαρμογή που έχω για να διαβάζω τα rss μου δηλώνω την λίστα από το google account μου.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργη επιλογή. Είναι ο πιο δημοφιλής reader και δε νομίζω όλα τα υπόλοιπα προιόντα της google να έχουν τον ίδιο αριθμό χρηστών.

Πάντως πραγματικά ο Page έχει εντελώς αντίθετη φιλοσοφία απο τον Schmidt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απόγονοι του Αβερελ Ντάλτον θα αργήσουν να διαπιστώσουν ότι μόλις πυροβόλησαν το πόδι τους:

Οι περισσότεροι φίλοι και γνωστοί ήδη απηύδησαν και μετέφεραν τα rss τους σε offline aggregators (desktop εφαρμογές). Οι υπόλοιποι που δεν είναι τόσο της τεχνολογίας ξεκίνησαν μαζικά follow στις αντίστοιχες σελίδες στο facebook ή/και στο twitter, γιατί πολύ απλά το google+ δεν υπάρχει και δεν υποστηρίζεται πουθενά.

Αυτογκόλ. :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Google δεν κατάφερε να έχει αρκετά κέρδη από το adsense για rss. 'Εκλεισε πρώτα τις διαφημίσεις και τώρα το google reader. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Ξέρει κανείς αν τα θαυμάσια apps όπως το reeder για ios και press για android χρησιμοποιούν το api του google reader και αν θα σταματήσουν και αυτά να δουλεύουν το καλοκαιράκι; Και τελικά ποια είναι η εναλλακτική λυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξέρει κανείς αν τα θαυμάσια apps όπως το reeder για ios και press για android χρησιμοποιούν το api του google reader και αν θα σταματήσουν και αυτά να δουλεύουν το καλοκαιράκι; Και τελικά ποια είναι η εναλλακτική λυση;

To reeder με ενα γρηγορο googling, πρεπει να χρησιμοποιει δικο του api, οποτε μαλλον ειμαστε οκ εκει.

Για εναλλακτικες/αντιμετωπιση του "προβληματος", εδωσε ο pigeon ενα ωραιοτατο link 7 posts πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το newsblur εκλεισε τα free accounts. (ανοιξαν τα free. σε αφηνει μέχρι 12 feeds)

το netvibes κανει update οποτε ναναι

το the old reader μου λεει There are 30925 users in the import gueue ahead of you. 30909 μετα απο 15min.

 

ζω ενα δραμα.

Επεξ/σία από andreapaog328
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...