Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα το θεό θέλω να μαζευτούμε 3-4 άτομα και να πάμε να κάνουμε καζούρα ...ο ένας να τραβάει βίντεο και οι άλλοι να κάνουν τους ανήξερους πελάτες αχαχαχαχα\

 

Πρέπει να πάρω ένα κινέζικο που έχω να βάλω μέσα μια κοτρώνα και να πάω να του ζητήσω εξηγήσεις!!!

μας κοροιδευουν που μας κοροιδευουν αλλα λιγο ελεος σε αυτο το πραγμα.δεν ειναι ολοι ασχετοι για να τους λες οτι το turbo x ειναι καλυτερο απο corsair.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας κοροιδευουν που μας κοροιδευουν αλλα λιγο ελεος σε αυτο το πραγμα.δεν ειναι ολοι ασχετοι για να τους λες οτι το turbo x ειναι καλυτερο απο corsair.

Εγώ θέλω να μου εξηγήσει ο υπάλληλος γιατί θα είναι βαρύτερο το κινέζικο των 5ε απο το turbo X αχαχαχαχαχα

 

Συν της άλλης όταν πας να αλλάξεις κάτι ή να αγοράσεις και κολάνε με τα δικά τους....πωωω με γυρνάν τα μυαλά...

 

Μπήκα με ένα φίλο μέσα της προάλλες να αλλάξει κάτι ηχεία με εγγύηση και με πήρε απο πίσω μια για ένα κινητό...μιλάμε .."είστε ευχαριστημένος?" _ναι_ "η οικογένεια σας?" _ναι_ "είστε σίγουρος?" _ΕΛΕΟΣ!!!_

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Πάρε εδώ τροφοδοτικό, 5 κιλά με μαντεμένια ψύκτρα και δε θα έχεις πρόβλημα ποτέ σου"

 

Άκου κει τιτάνιο, αλουμίνιο... Τα φτηνιάρικα μέταλλα μόνο τσαρλατάνοι, αν θες σωστό πράμα Turbo-X το μόνο με μαντέμι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που όλοι βρίζετε το Πλαίσιο (και με το δίκιο σας) αλλά παράλληλα εάν βγάλει μια ψευτοπροσφορά αμέσως τρέχετε να κάνετε παραγγελίες.

 

irony.jpg

 

 

ΥΓ: Εμένα γιατί ποτέ δεν με ρωτάνε εάν είμαι ευχαριστημένος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ότι θέλω να υπερασπιστώ το Πλαίσιο (ή το κάθε αντίστοιχο μαγαζί) αλλά αυτή η ιστορία σχετικά με το βάρος των τροφοδοτικών έχει κάποια (ελάχιστη) βάση...

 

Γνωστό περιοδικό Πληροφορικής (ελληνικό) είχε αναφέρει το ίδιο πράγμα σε παλαιότερο άρθρο του. Αντίστοιχες ιστορίες παίζουν και σε πασίγνωστα fora Πληροφορικής του εξωτερικού.

 

Προφανώς και είναι ηλίθιο να αγοράζεις PSU αποκλειστικά βάσει του βάρους του, σαφώς και τίθεται θέμα παραπληροφόρησης στο video του Πλαισίου, ωστόσο, σαν γενικός κανόνας "της πιάτσας" στέκει σύμφωνα με κάποιους, ως ένα βαθμό.

 

EDIT:

 

Διευκρίνηση στα bold:

 

Μπορεί να λειτουργήσει υποβοηθητικά για κάποιον που δεν έχει γνώσεις ηλεκτρονικής ή τέλος πάντων γνώσεις γύρω από μάρκες τροφοδοτικών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που όλοι βρίζετε το Πλαίσιο (και με το δίκιο σας) αλλά παράλληλα εάν βγάλει μια ψευτοπροσφορά αμέσως τρέχετε να κάνετε παραγγελίες.

 

ΥΓ: Εμένα γιατί ποτέ δεν με ρωτάνε εάν είμαι ευχαριστημένος;

 

Και εσύ που το ξέρεις ρε μπάρμπα τι κάνουμε; Μάτι μας παίρνεις? 

 

Όχι ότι θέλω να υπερασπιστώ το Πλαίσιο (ή το κάθε αντίστοιχο μαγαζί) αλλά αυτή η ιστορία σχετικά με το βάρος των τροφοδοτικών έχει κάποια (ελάχιστη) βάση...

 

Γνωστό περιοδικό Πληροφορικής (ελληνικό) είχε αναφέρει το ίδιο πράγμα σε παλαιότερο άρθρο του. Αντίστοιχες ιστορίες παίζουν και σε πασίγνωστα fora Πληροφορικής του εξωτερικού.

 

Προφανώς και είναι ηλίθιο να αγοράζεις PSU αποκλειστικά βάσει του βάρους του, σαφώς και τίθεται θέμα παραπληροφόρησης στο video του Πλαισίου, ωστόσο, σαν γενικός κανόνας "της πιάτσας" στέκει σύμφωνα με κάποιους, ως ένα βαθμό.

 

Σαν τα καρπούζια ένα πράγμα δλδ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσύ που το ξέρεις ρε μπάρμπα τι κάνουμε; Μάτι μας παίρνεις? 

BUSTED! :P

 

Απλά κάνε μια αναδρομή στα θέματα της ενότητας ονόματι "Προσφορές" και θα το διαπιστώσεις και μόνος σου.

Επίσης, δεν είμαι μπάρμπας σου. Εσύ δικός μου (καθαρά και μόνο ηλικιακά) παίζει να είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να κάνω; Εσύ το υποστηρίζεις αυτό που λες. Εσύ να βρεις.

 

Πέρα από την πλάκα, το τσέκαρα λιγάκι το όλο θέμα και το θέμα βάρους του τροφοδοτικού κάνει apply μόνο σε 35ης κατηγορίας super extra low budget "hardware". Δλδ για να καταλάβουμε αν το κινέζικο no name είναι καλύτερο από το βιετναμέζικο no name που και τα 2 είναι για τα σκουπίδια.

 

Όταν θα πουλάω τροφοδοτικά μεταχείρες θα χώνω πέτρες μέσα για περισσότερο κέρδος. Καλή φάση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να κάνω; Εσύ το υποστηρίζεις αυτό που λες. Εσύ να βρεις.

Εγώ ανέτρεξα στη συγκεκριμένη ενότητα και ακριβώς εκεί στηρίχθηκα και έκανα το εν λόγω ποστ. Εσύ ήσουν που με ρώτησες που το γνωρίζω και σου απάντησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ούτε έχω τσεκάρει ποτέ αυτή την ενότητα ούτε καν ξέρω που είναι. Οπότε για μένα δεν ισχύει αυτό που λες όπως και για την πλειονότητα του κόσμου εδώ μέσα. Δε δίνεις κανά λινκ να το δω και εγώ επ' ευκαιρίας; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά ούτε έχω τσεκάρει ποτέ αυτή την ενότητα ούτε καν ξέρω που είναι. Οπότε για μένα δεν ισχύει αυτό που λες όπως και για την πλειονότητα του κόσμου εδώ μέσα. Δε δίνεις κανά λινκ να το δω και εγώ επ' ευκαιρίας; 

Σαφώς και δεν ισχύει για όλους, απλά αρκετά μέλη που έκραζαν το πλαίσιο τα έχω δει στα εν λόγω τοπικ. Ορίστε το λινκ: http://www.insomnia.gr/forum/56-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να κάνω; Εσύ το υποστηρίζεις αυτό που λες. Εσύ να βρεις.

 

Πέρα από την πλάκα, το τσέκαρα λιγάκι το όλο θέμα και το θέμα βάρους του τροφοδοτικού κάνει apply μόνο σε 35ης κατηγορίας super extra low budget "hardware". Δλδ για να καταλάβουμε αν το κινέζικο no name είναι καλύτερο από το βιετναμέζικο no name που και τα 2 είναι για τα σκουπίδια.

 

Όταν θα πουλάω τροφοδοτικά μεταχείρες θα χώνω πέτρες μέσα για περισσότερο κέρδος. Καλή φάση 

ενα φτηνο και φτηνιαρικο τροφοδοτικο θα ειναι σιγουρα ελαφρυ,γιατι θα εχει ελαχιστα κυκλωματα μεσα και ακομα πιο ελαχιστες και μικρες ψυκτρες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς και δεν ισχύει για όλους, απλά αρκετά μέλη που έκραζαν το πλαίσιο τα έχω δει στα εν λόγω τοπικ. Ορίστε το λινκ: http://www.insomnia.gr/forum/56-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/

 

το μόνο που αξίζει από προσφορές είναι

http://www.insomnia.gr/topic/345863-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CF%87%CE%BD%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CE%BD/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν λέω για το ποιες προσφορές αξίζουν. Το λινκ που σου έδωσα απλά έχει ανά τις σελίδες διάφορες <<προσφορές>> του Πλαισίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...